Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою без розводів

Багато домогосподарів, роблячи ремонт у своїй квартирі, часто задаються питанням, чим обробити стіни в кімнатах, так, щоб вони виглядали досить затишно і красиво, але при цьому, не витрачаючи великий бюджет і заощадити час. Для цього, існує просте і економічне рішення — як пофарбувати стіни в квартирі водоемульсійною фарбою.

Водоемульсійна фарба, стала дуже популярним і затребуваним матеріалом у своєму сегменті, і це неспроста. По-перше, вона не має специфічних запахів, швидко сохне, не токсична і нешкідлива. По-друге, первинний колір такий фарби білий, а додавання фарбувального пігменту як колер, дає можливість перетворити стіни під індивідуальний дизайн кожної кімнати. Причому із застосуванням фактурного валика, можна досягти неймовірно красивих текстур. І в третіх спосіб фарбувати стіни без розлучень водоемульсійною фарбою, абсолютно доступний кожному, хто хоч трохи розбирається в молярних роботах.

фарбування стін водоемульсіонкою

У даній статті ми хочемо детально розповісти про ті нюанси, які можуть часто виникнути в процесі фарбування стін своїми руками, коментуючи викладене фото і відео матеріалами.

Як підібрати колір

Так як природний колір водоемульсійною фарби білий, і якщо їй потрібно надати потрібний колір, то можна скористатися одним з двох способів, що це за допомогою спеціального апарату або розвести його своїми руками. Перший спосіб передбачає, що в багатьох точках продажу лакофарбових виробі, є безкоштовний сервіс по послузі колорування фарб. Від вас тільки потрібно купити у них фарбу і підібрати потрібний колір або відтінок, додатково заплативши за барвний пігмент.

Колеровка фарби фотоВ випадку з другим варіантом, то вам доведеться самим придбати баночки фарбувального пігменту і розбавити її своїми руками, використовуючи будівельний міксер. В домашніх умовах робиться це в такому порядку, в невелику ємність колер розводять з водоемульсійною фарбою, а після, отриманий склад поступово додають в основний відро з фарбою, ретельно перемішуючи електродрилем з міксерної насадкою до потрібної консистенції кольору.

Невелика порада: Перш ніж безпосередньо перейти до самої фарбування, нанесіть на непримітний невелику ділянку стіни пробну фарбу, так як колір фарби в рідкому вигляді має більш яскравий відтінок, ніж в сухому вигляді. Врахуйте, готуйте фарбу в такій кількості, щоб вистачило на фарбування всій площі кімнати, так як в подальшому, набагато важче буде досягти потрібного відтінку.

Підготовка стін до фарбування

Для того щоб добитися необхідного результату, тобто без розлучень, слід підготувати стіни до фарбування, попередньо виробляючи такі види робіт, як штукатурка, шпаклівка і грунтовка. Враховуйте що стіни перед фарбуванням, повинні бути міцними, рівними, сухими і чистими.

Першим ділом, потрібно провести ревізію стін, якщо є незначні тріщини, то можна замазати їх алебастром, для плям жиру або цвілі, використовуйте кислий або лужний розчин. Якщо поверхня стіни були раніше пофарбовані, побілені чи обклеєна шпалерами, потрібно видалити їх. Врахуйте, водоемульсійна фарба наноситься на масляні, лаковані поверхні, на алкідні фарби і синтетичні матеріали.

Якщо стіни мають перепади від 2 см і більше, слід їх поштукатурити, якщо менше, то достатньо її прошпаклювати, використовуючи шпатель, а потім, прошліфувати, надавши, таким чином, гладкість поверхні стін. У процесі шліфування, образовавшую пил, слід, потім пропилососити або протерти вологою губкою. Врахуйте, якщо ви штукатурили стіну, то дайте йому просохнути як мінімум 4 тижні, в противному разі недодержання цього правила, з’являється ризик знищення структурної композиції і пігменту у водоемульсійною фарби.

Після, потрібно зробити грунтувальні роботи, що значно зменшує витрату фарби, покращує адгезію та рівномірність розподілу фарби. Не забувайте дотримуватись час сушіння стін, описані в інструкції.

Якщо, у приміщенні вже зроблена чистова обробка, то замість грунтовки, можна використовувати перший шар водоемульсійною фарби, додавши трохи води.
Вимога до приміщення перед фарбуванням

Перед тим як почати фарбувати, важливо не тільки підготувати стіни, але й саме приміщення. Для цього всю меблі потрібно винести з приміщення в іншу кімнату, а ті, які не піддаються переносу, пересунути в центр приміщення і накрити поліетиленовою плівкою, на підлогу уздовж стіни, постелити газети або тугіше плівку.

Важливо враховувати і температурний режим приміщення перед фарбуванням. При низькій температурі, тобто нижче 5 градусів, нанести фарбу на стіну, буде набагато важче, та процес сушіння може затягнутися. А при підвищеній температурі понад 35 градусів, фарба швидко висихає, не встигнувши закріпитися, викликаючи при цьому такі дефекти як, лущення, сліди від валика і т. д. Вологість повітря в приміщенні не повинен перевищувати 70%.

Процес фарбування стін

Фарбування стін водоемульсійною фарбою, проводитися в три шари. Для цього з робочих інструментів нам буде потрібно: малярний валик, малярна кисть, кюветка (малярна ванночка), невелика лампа освітлення з подовжувачем, драбина або телескопічний стержень. Можна скористатися фарбопультом, але такий агрегат не кожен має в господарстві, а купувати її для того, щоб фарбувати стіни в невеликій квартирі накладно.

Фарбування стін, починають від більш світлих ділянок кімнат до більш темним, тобто від вікон. Для цього беремо валик, наливаємо заздалегідь підготовлену фарбу в кюветку, потім гарненько просочуємо малярний валик у фарбі, і розгортаємо по ребристій частини кюветки для рівномірного розподілу фарби. Важливо знати, якщо вам потрібно надати стінам ефект шкірки апельсина, то слід вибрати валик з хутряною шубкою, якщо ж просто рівні стіни, то достатньо використовувати валик з звичайної шубкою.

При фарбуванні, не намагайтеся відразу робити насичений колір, так як після висихання фарби можуть залишитися помітними фарбувальні стики, кращий варіант, зробити тон трохи світліше, при цьому пофарбувавши їх у кілька шарів. Для того щоб краще контролювати колір і тон фарбування, використовуйте додаткове освітлення.

Не намагайтеся, брати багато фарби на валик, так як фарба почне розбризкуватися. Фарбувати стіни водоемульсійною фарбою потрібно паралельними смугами, вгору і вниз, не допускається фарбування зигзагами. Для фарбування кутів використовуйте пензлик. Врахуйте, стіну фарбуєте тільки після фарбування стелі.

Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою без розводів

Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою без розводів: 1 комментарий

  • 28.12.2018 в 22:20
    Постоянная ссылка

    полезная статья! но я бы начал с выбора хорошей краски, потому что если это не так то как ни старайся получится фигово)) из опыта могу посоветовать продукты снежка , они качественные и не такие дорогие, результат всегда прогнозируемый!

    Ответить

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code