Обшивка балкона сайдингом: пошаговая инструкцияСайдинг являє собою технологію, що дозволяє обшити будівлю і споруду: балкон, лоджію і фасад. Крім декоративного та естетичного призначення, сайдинг виконує захисну функцію, запобігаючи будови зовні від пошкоджень, викликаних атмосферними впливами і механічними ушкодженнями.

У даній статті зібрані основні рекомендації з базовим принципам роботи з даним видом матеріалу. Ознайомившись з ними, ви зможете дізнатися, як обшити балкон сайдингом зовні своїми руками – від підготовки до установки куточків і ланок. А також на сторінці представлені відео та фото матеріали, які допоможуть вам швидко і якісно провести всі роботи по обробці.

Що таке сайдинг та його види

Сайдинг – різновид будівельних панелей, з’явилася в 60-х роках минулого століття, спочатку використовувалася для зовнішньої обробки стін. Це екологічно чистий і безпечний матеріал, стійкий до різких перепадів температур, що ідеально підходить для всіх кліматичних умов.

Обшивка балкона сайдингом: пошаговая инструкция

Сайдинг підходить як для робіт всередині, так і зовні приміщень. Залежно від призначення, термін служби такого матеріалу розрахований на 15-50 років експлуатації, тому, крім високої оцінки з естетичної точки зору, він володіє чудовими експлуатаційними властивостями.

Розрізняють наступні види сайдингу:

 • Вініловий

Легкі тонкі панелі товщиною в міліметр. Володіють рядом переваг, одним з яких є його сучасний і ефектний зовнішній вигляд, велика кольорова палітра. Своїми руками таким видом зробити обшивку балкона досить просто, навіть не користуючись спеціальним інструментом.

Як вибрати вініловий сайдинг. Плюси і мінуси зовнішньої обробки матеріалом відео
 • Металевий

Сайдинг двох типів – алюмінієвий і сталевий. Набагато міцніше вінілового, металеві панелі бувають як рифленими, так і гладкими. Алюмінієві типи, при відповідній обробці не піддаються корозії і не горять. Однак вони не так міцні, як сталевий тип, який довговічний і володіє більш високими пожежі стійкими характеристиками.

Обшивка балкона сайдингом: пошаговая инструкция

обшивка балкона алюмінієвим сайдингом фото

Металевий тип довго зберігає презентабельний і охайний зовнішній вигляд, даючи доступ до стін будинку через спеціальні отвори для вентиляції і відведення вологи.

 • Дерев’яний

Цей вид сайдинга, що зовні нагадує панелі з МДФ, виготовляється з деревини, проходить складну ланцюг технологічних процесів. Він виглядає дуже природно і гармонійно, однак має мінуси: досить високу вартість і пожежну небезпеку. Дерев’яний вид підходить для помірного сухого клімату, оскільки основною властивістю деревини є здатність вбирати вологу.

 • Керамічний

Технологія виготовлення керамічного сайдинга допомагає втілити в життя будь-яку, навіть саму хитромудру, архітектурну задумку. З’явившись вперше в Японії, він має величезну кольорову палітру, імітує різні матеріали – від дерева до каменю.

 • Цементний

Виготовляється він із цементу, змішаного з целюлозою, зовні дуже схожий на деревне покриття. Відрізняється вогнестійкістю і підвищеною міцністю. Такий вид сайдинг підходить для зовнішньої обробки будівель, висотою не більше 2 поверхів.

Як складно обшити сайдингом балкон зовні?

У зовнішній обшивці балконів сайдингом використовуються, як правило, вінілові (інакше називаються полівінілхлоридними) панелі, що відрізняються підвищеною механічною міцністю.

Обшивка балкона сайдингом: пошаговая инструкция

Підготовка необхідних матеріалів та інструментів

Оздоблення сайдингом своїми руками покрокова інструкція доступна будь-якій людині, достатньо лише мати в наявності необхідний інструмент і, власне, сам матеріал, яким буде облицьовуватися балкон.

Наводимо приблизний перелік інструменту, який знадобиться при монтажі сайдинга:

 1. Матеріал для оздоблення балкона (необхідно купувати панелі з 20% запасом);
 2. Кріпильні елементи: саморізи, анкерні болти;
 3. Куточок внутрішній і зовнішній;
 4. Планки підвіконні;
 5. Бруси 40х40 мм і стартові планки (для виготовлення обрешітки);
 6. Набір інструменту: рівень, перфоратор, пила дискова, молоток, обгортка, шуруповерт (для полегшення роботи бажано придбати магнітну насадку на шуруповерт, що дозволить вам заощадити на саморізах).

Етап 1. Відновлення

Перш ніж приступити безпосередньо до обшиванию сайдингом, потрібно оцінити стан несучих конструкцій балкону. Якщо воно залишає бажати кращого, слід провести відновлювальні роботи:

 • Відновити основу.

  Слід зазначити, що якщо плита балкона істотно пошкоджена по периметру, необхідно встановити обрешітку, а потім залити її цементним розчином.

 • Очистити від іржі балконні ґрати і пофарбувати.

Етап 2. Процес обробки. Виготовлення та встановлення обрешітки

Для початку необхідно внести ясність і сказати: щоб обшити сайдингом балкон, його обов’язково потрібно кріпити на спеціальний каркас з дерева (або з металу, але тоді вся конструкція значно утяжелится), так звану обрешітку. Якщо ви вирішили обшити панелями по вертикалі, то решетування монтується по горизонталі, і навпаки.

Отже, обрешітка робиться наступним чином: на кутах за допомогою анкерних болтів закріплюються стійки обрешітки для сайдинга по вертикалі.

Обшивка балкона пластиковим сайдингом зовні: покрокова інструкція своїми руками відео

По периметру, тобто вгорі і внизу закріплюються горизонтальні бруси, а після цього – вертикальні бруси з кроком в 40-60 див. Щоб підсилити конструкцію, можна поставити кілька додаткових перемичок з тонкого бруса.

Детальніше процес виготовлення і установки обрешітки під сайдинг балкона можна подивитися на відео.

Етап 3. Установка сайдинга.

Щоб обшити решетування, потрібно по кутах закріпити призначені для цього кутові елементи для закладу торців сайдинга. Починається кріплення зі стартової планки, фіксуючи її до нижнього брусу саморізами. У самий перший паз вставляємо панель сайдинга, фіксуючи її до кріпильних отворів.

При цьому слід враховувати, що при зміні температур, матеріал буде розширюватися, тому саморізи загвинчувати потрібно з проміжком приблизно в 1 мм. Обшиваємо панелями, а в самому кінці, вгорі, кріпимо до бруса підвіконну ланку.

Якщо ви встановили сайдинг правильно, він не потребує герметизації. Щоб уникнути утворення великих тріщин і порожнеч, необхідно пройтися по проблемних місцях монтажною піною з метою тепло — і гідроізоляції.

Зовнішня обробка балконів і лоджій відео

Після того як ви дізналися, покрокову інструкцію по обшивці балконів сайдингом своїми руками, ви з легкістю впораєтеся з поставленим завданням, і суттєво зекономите кошти для сімейного бюджету, не вдаючись до дорогих послуг досвідчених майстрів.

Обшивка балкона сайдингом: покрокова інструкція

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code