Оздоблення фасаду приватного будинку: стилі, що і як робити, який матеріал краще

оздоблення фасаду в часному будинкуОздоблення фасаду завершує будівництво і надає будинку завершеного вигляду. До фасадної обробки будинку приступають не раніше, ніж до внутрішньої, т. к. на обличчі вдома всім кинуться в очі її огріхи внаслідок неповної усадки будівлі. В залежності від типу конструкції будівлі, його фундаменту, властивостей несучого грунту і оздоблювального матеріалу термін витримки будинку до початку зовнішньої обробки становить зиму – (3-5) років. Тому іноді для капітальних, на покоління, будівель, використовується спочатку недорога і легко демонтируемая тимчасова оздоблення, яку згодом замінюють постійною. Такий прийом дозволяє розтягнути витрати на будівництво в часі і зробити їх менш чутливими для бюджету.

Облицювання фасаду ґрунтується на 3-х китах, які, образно висловлюючись, пов’язані хвостами і не можуть плавати кожен сам по собі як завгодно:

  • Конструкційний матеріал будови;
  • Обраний стиль архітектурного дизайну;
  • Властивості оздоблювального матеріалу;

Що стосується п. 1, то тут діє непорушне правило: оздоблювальний матеріал не повинен бути міцніше конструкційного або повинен бути пов’язаний з ним проміжною конструкцією, рівномірно передає на несучу експлуатаційні та миттєві навантаження (напр. ударні від вандалізму або відламаних хмари в бурю). Особливо небезпечно порушення цих умов у будинках швидкозбірних і каркасних; в цьому випадку із-за неправильно обраної/виконаної облицювання можливо серйозне порушення несучої конструкції, а, наприклад, якщо будинок із СІП-панелей, то і раптове катастрофічне його руйнування. Хоча правильної під облицюванням той же будинок витримає без проблем і ураган сильніше. Стилі Облицювання будинку повинна також відповідати його архітектурним проектом, тому спочатку доведеться трохи пройтися і з цієї, воістину неосяжної, темі. Сильно впливає на зорове сприйняття повністю завершеного будинку конструкція даху і його матеріал покрівлі. Недарма на Русі, і не тільки, на ганку і даху судили про достаток і суспільному становищі домовласника. Всі описані далі оздоблювальні матеріали естетично узгоджуються з розглянутими нижче стилями загального дизайну будівлі, але краще все ж пам’ятати, що обробка каменем або під камінь краще гармонує з плоским дахом, вальмового і хрестової (шатрової), а деревом або під дерево – з двосхилим та хрестової (шатрової).

Оздоблення фасаду приватного будинку звичайної конструкції може бути виконана загалом, у стилях наступних напрямків:

  • Рустикальному (сільський під глибоку старовину; напр. традиційний шале, калива, пальясо, бунгало, фанза).
  • Кантрі – теж сільський, але вже цивілізований: сучасний шале, коттредж, вілла та ін Сюди ж, якщо брати ширше, потрібно віднести колоніальний стиль, а також фахверк, хоча склався цей стиль в містах європейського Середньовіччя.
  • Класичні – крім греко-романської класики включимо сюди готику, бароко, рококо, ампір, галантерейний стиль і т. п. технічно складні види зовнішньої обробки.
  • Східні (ориенталистские) стилі, включаючи канонічний андалузький і китайський терем. Стилі модерного клону, від мінімалізму до ар деко і ф’южн.
  • Конструктивістські стилі – тісно примикають до модерну і є його джерелом.
Оздоблення фасаду: стилі, що і як робити, який матеріал краще

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code