Як вибрати унітаз

Чотири з п’яти дизайнерів вважають, що хороша сантехніка входить в число речей, на яких ніяк не можна економити під час ремонту, тому ставитися до її вибору варто дуже відповідально. Невеликий огляд основних характеристик унітазів.поради як вибрати унітаз

Матеріал

Найчастіше роблять унітази з санфаянса і сан фарфору. І те, й інше, по суті, обпалена біла глина, але для створення порцеляни в неї додають домішки, тому що він виходить більш щільним і стійким до сколів, ніж фаянс. Є думка, що якщо не перекидати унітаз на підлогу, це не важливо, але є відомі випадоки, коли унітаз пішов наскрізними тріщинами через впущену в нього металеву турку, тому міцність матеріалу має значення. А ось легкість догляду за порцеляною багато в чому перебільшена. Хоча сам матеріал більш щільний, його, як і фаянс, покривають шаром глазурі, — в результаті якість поверхні залежить саме від неї.

Унітази роблять і з інших матеріалів, наприклад, нержавіючої сталі або штучного або натурального каменю. Перші легкі і міцні, і тому розміщують їх частіше в публічних місцях. Другі виготовляються на замовлення для шикарних інтер’єрів, а їх характеристики залежать від властивостей конкретного мінералу.

Установка бачку

По взаємному розташуванню бачка і чаші виділяють чотири різновиди унітазів: з підвісним бачком, моноблок, з прихованим бачком і з бачком на унітазі.

Підвісний бачок під стелею часто зустрічався в минулому, а сьогодні його використовують для створення ретро-атмосфери. Втім, таку конструкцію простіше мити, а винесений наверх бачок дозволяє поставити чашу ближче до стіни і заощадити місце.

В моноблоці, як зрозуміло з назви, чаша і бачок складають єдине ціле. За рахунок відсутності зайвих швів і кріплень такий унітаз легкий у догляді, та й виглядає він суворіше і солідніше. Зате якщо зламається механізм зливу або на чаші з’явиться тріщина, доведеться міняти все.

Прихований бачок встановлюється за фальш-стіною так, що на очах залишається тільки вмонтована в перегородку кнопка змиву. Це дуже зручно, якщо у вас за унітазом, як це часто буває, є невеликий простір, або вбиральня досить велика, щоб поставити перегородку.

Бачок кріпиться до чаші унітазу — найпопулярніша і звична нам конструкція. Щоб встановити його, не потрібно свердлити стіни або зводити нові, і, на відміну від моделей з прихованим бачком, всі деталі унітазу залишаються на увазі, так що відремонтувати щось у разі поломки буде набагато простіше.

Установка чаші

Унітази бувають підлогові і підвісні, і у всіх є свої плюси і мінуси. Підлогові конструкції надійніше, дешевше і простіше в установці. Підвісні виглядають акуратніше, з ними простіше стежити за чистотою підлоги. Головний мінус підвісних унітазів в тому, що їх складно і дорого встановлювати: на стіну потрібно кріпити металеву раму, а бачок в цьому випадку зазвичай монтується в нішу або за фальш-стіну. Правильно закріпити унітази особливо важливо, якщо користуватися ними будуть повні люди.

Випуск

Перед тим, як відправитися в магазин за унітазом, перевірте, як розташовані у вашому санвузлі труби каналізації. Більшість унітазів зараз мають горизонтальний випуск, що відповідає сучасній конструкції стояків каналізації, при цьому в радянських будинках стандартом була сантехніка з косим випуском, яку знайти в продажу вже складно. На щастя, унітази з горизонтальним випуском досить універсальні, і хороший майстер може приєднати їх до будь-якої труби. Проблемою це може стати тільки в тому разі, якщо санвузол дуже тісний: перехідники «з’їдять» кілька дорогоцінних сантиметрів. В цьому випадку краще вибрати унітаз з випуском «варіо», спеціально сконструйованим для кріплення до будь-якого типу труб, навіть якщо вони, як це найчастіше буває в приватних будинках, припускають використання сантехніки з вертикальним випуском.

Інші характеристики

  • Мікроліфт. Особливість конструкції кришки, яка змушує її не падати з гуркотом, а плавно закриватися.
  • Антивсплеск. Цей маркетинговий, по суті, термін означає, що чаша унітазу сконструйована так, що в процесі його використання не виникає бризок. У будь-якому випадку, це покращений варіант лійкоподібної чаші — в протилежність недостатньо гігієнічною і застарілою тарільчатій системі.
  • Подвійний режим змиву. На бачках з такою системою є дві кнопки: для повного і для часткового зливу води. Так як спустошувати бачок необхідно повністю далеко не завжди, це допомагає економити воду.
  • Кутова конструкція. Такі унітази ставляться не до стіни, а в кут, і дозволяють ефективно використовувати простір маленького санвузла.
  • Зручність для людей з обмеженими можливостями. Унітази з поручнями, збільшеною висотою сидіння, гігієнічним вирізом в чаші — спеціальні моделі сантехніки для людей з фізичною інвалідністю роблять багато виробників. Користуватися такими унітазами буде зручно і літнім людям.
Поради в виборі унітазу

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code