Потолочный плинтус для натяжных потолков: какой выбрать?Оформлення натяжних стель покриттям останнім часом придбав небувалу популярність. Пов’язано це не тільки з простотою монтажу, але і з мінімальним відходом за отриманою поверхнею. Також такий тип стелі не вимагає фактично ніякої підготовки, в той час як звичайна штукатурка обов’язково здійснюється на ідеально рівну поверхню.

Важливим моментом в установці натяжної стелі є вибір стельового плінтуса, званого галтель. Нерідко у тих, хто зміг опанувати самостійний монтаж такого покриття, виникає питання, яким способом краще закрити зазор між полотном і стіною. Ширина зазору становить приблизно 8 мм. Виробники натяжних конструкції зазвичай надають для цих цілей прості гнучкі стрічки, вузькі і не дуже щільні. Виглядають вони не дуже красиво, а то й зовсім не помітні на білих покриттях.

Відмінною альтернативою такої стрічки буде спеціальний стельовий плінтус. Перед тим як зайнятися монтажем, слід знайти відповідь на питання «Який стельовий плінтус для натяжних стель краще підходить?». Вони розділяються в залежності від матеріалу, з якого виконані. Відповідно, на тлі цього змінюються і їх властивості. Визначитися з вибором вам допоможе інформація нижче.

Види плінтуса для натяжних полотен

Найпоширенішими на сьогодні варіантами є:

  • З поліуретанового матеріалу;
  • З пінопласту;
  • З простого пластику;
  • Декоративна кольорова вставка.

Першим варіантом стельового плінтуса для натяжної стелі є виконаний з такого матеріалу, як поліуретан. Він буде ідеальний для нерівної форми стелі, оскільки сам по собі відрізняється чудовою гнучкістю і здатністю приймати будь-які форми. Нерідко завдяки цій властивості поліуретанові плінтуси використовуються для обклеювання стін, які мають заокруглену форму.

Потолочный плинтус для натяжных потолков: какой выбрать?

Асортимент клею для такого виду досить широкий, оскільки поліуретан абсолютно не боїться дій будь-яких реактивів. Ще одна важлива характеристика – висока міцність такого плінтуса. Однак є і певні недоліки цього ідеального елемента для натяжних стель, укладаються вони в занадто високої вартості, а також у тому, що такий плінтус може провиснути з часом. Пов’язано це з тим, що клеїться він виключно до стін, що негативно позначається на довгих ділянках.

Більш легким і недорогим варіантом є плінтус з пінопласту, приклеювання його на стіну не складе абсолютно ніяких труднощів. Щоправда, такий варіант, незважаючи на свою доступність, дуже крихкий і непластичний, відповідно, у разі наявності хитромудрих вигнутих форм стелі, його застосування не буде доцільним. Крім того, пінопласт легко руйнується під дією розчинників відповідно, клей для нього потрібен особливий. Стельові плінтуса такого типу клеять зазвичай за допомогою засобу «Титан», який не руйнує занадто тендітну структуру.

Потолочный плинтус для натяжных потолков: какой выбрать?

Третій вид плінтуса для натяжної стелі – пластиковий варіант. З його допомогою можна здійснювати точну імітацію ліпнини або фактуру каменю, як показано на фото, при цьому сам матеріал міцний і легкий, не боїться різних видів клею. Однак, незважаючи на свої позитивні властивості, такий тип не може використовуватися на кривих ділянках стін або стель, оскільки необхідною гнучкістю не відрізняється. Не може приймати незвичайні форми, як це робить варіант з поліуретану.

І останній варіант-це декоративні вставки. Випуском їх, займаються компанії, які виробляють фурнітури для натяжних конструкції. По іншому їх називають бордюрами, гнучким плінтусом, маскувальною стрічкою тощо. Переважно вони прості в установці, володіють великою різноманітністю кольорів, що дає можливість надати закінчений вигляд всій поверхні. До того ж, якщо вас затопили сусіди зверху, то конструкцію можна легко на час зняти.

Потолочный плинтус для натяжных потолков: какой выбрать?

Величезне значення має також місце монтажу. В принципі, натяжна стеля в кухонному приміщенні сам по собі не дуже доречний, але якщо ви зробили такий вибір, то краще зупинитися на миються матеріалах. Це може бути плінтус з поліуретану або пластику, пінопласт в даному випадку не підійде.

На що потрібно звертатися увагу при виборі виробів

Вибираючи плінтуса, обов’язково зверніть увагу на деякі критерії, які особливо важливі. Насамперед, він обов’язково повинен бути легким, щоб кріплення його до стін було простим і не вимагало зайвих дій. Невелика вага також необхідний для того, щоб він не робив важкими (утяжелял) всю конструкцію занадто сильно.

Замислюючись над питанням який вибрати плінтус для натяжної стелі, слід звернути увагу на ту частину виробу, яка буде приклеюватися встик зі стіною. Поверхня ця повинна мати певний розмір, не менше 25 мм, в іншому випадку це загрожує тим, що стельовий плінтус не буде триматися. Крім того, матеріал, з якого він виконаний, повинен бути досить м’яким і еластичним, легко гнутися. Це необхідно для того, щоб мати можливість приклеїти його на будь-яку поверхню.

Не останнє значення мають параметри самої конструкції, такі як колір, матеріал і розмір. Вони повинні добре гармоніювати між собою, тільки в цьому випадку стеля буде виглядати завершеним. Зрозуміло, головний момент тут – здатність обраного типу плінтуса перекрити зазор між натягнутою площиною і стіною. При цьому поверхня, на яку він буде примикати до стіни, повинна бути максимально широкою, щоб клей зміг «схопитися» як годиться і утримати всю конструкцію довгий час.

Збираючись купити плінтус стельовий для натяжної стелі, чітко уявляйте собі, які саме цілі ви переслідуєте в подальшому. Не варто брати, припустимо, пінопластовий вигляд, якщо периметр поверхні не відрізняється рівністю, оскільки цей матеріал не гнеться. Якщо ви хочете, припустимо, доповнити шикарний інтер’єр, то слід звертати увагу на вироби, які можуть імітувати картинні рами або ліпнину.

Цінове питання у виборі також грає не останню роль. Як і в будь-якій справі, занадто низька вартість плінтуса не може говорити про їх кращій якості. Найдорожчим варіантом буде поліуретановий тип, який, на відміну від аналогів, відрізняються високою вартістю. Тим не менш, в ході роботи і експлуатації, вартість буде цілком себе виправдовувати.

Особливості кріплення

Перед тим як клеїти плінтус до натяжній стелі, слід враховувати ряд деяких правил. Велике значення має підготовка основи – стіни. Вона повинна бути рівною і гладкою, без слідів пилу і бруду. Основоположним фактом при виборі плінтуса відіграє стиль і форма поверхні. Зрозуміло, не варто вибирати еластичний матеріал, якщо форма поверхні має особливості за своєю будовою.

Потолочный плинтус для натяжных потолков: какой выбрать?

Не варто намагатися виконати установку виробу самостійно, якщо ви ніколи не мали справи з подібним процесом. Краще довіритися фахівцеві, який виконає всю роботу швидко і якісно. Крім того, будь-який фахівець знає, що клеїти стельовий плінтус слід до початку обробки стін.

Не можна здійснювати кріплення плінтуса безпосередньо до натяжна конструкції, тому що полотно є дуже еластичним. Щоб захистити його поверхню від попадання клею, бажано закрити полотно плівкою, оскільки прибрати клейові плями після виконання робіт, навряд чи вдасться. Різати виріб, незалежно від матеріалу, з якого він виконаний, можна за допомогою малярного ножа або ножівки. При цьому торцевий зріз матеріалу в обов’язковому порядку слід обробляти наждачним папером.

Торці сусіднього плінтуса для натяжної стелі обов’язково змазують клеєм між собою, якщо в результаті стиків утворюються щілини, то їх слід заповнювати герметиком або спеціальним складом для шпатлювання. Розрахунок довжини проводиться виходячи з габаритів приміщення. Цей же розрахунок дозволить визначити кількість необхідного клею.

Якщо ви плануєте змінити колір плінтуса, то робити це необхідно перед його установкою. При гострій необхідності його можна пофарбувати після монтажу, відповідно, великим плюсом тут буде той факт, що кріплення його здійснювалося на необроблену стіну. Фарбований тип (див. фото) буде виглядати нітрохи не гірше вже готового кольору, в якому він купувався.

Приступати до кріплення фарбованого плінтуса слід тільки після його висихання, інакше ви ризикуєте пошкодити не застиглий шар фарби. Наносити клей слід тільки на ту площину, яка буде стикуватися зі стіною. А також на торцеві частини, які будуть скріплювати один з одним два елемента загальної конструкції. Для більш міцного приклеювання, слід притискати його як можна сильніше до стіни і витримувати час, який радиться в інструкції до клею. Монтажем занадто довгих складових бажано займатися в парі.

Таким чином, відповісти на питання «який плінтус краще вибрати для натяжної стелі?» Насамперед, значення має форма підстави, наявність вигинів і особливостей площині. Також слід враховувати ваш бюджет і особливості самого натяжної полотна.

Стельовий плінтус для натяжних стель: який вибрати?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code