Как поднять пол на балконе?Дуже часто трапляється так, що прийнявши рішення про приєднання балкона або лоджії до кімнати, багато власників квартир стикаються з проблемою різного рівня підлоги, так як у багатьох будинках рівень підлоги на балконі значно нижче кімнатної. І ось тут виникає маса труднощів для сімей з маленькими дітьми, людьми з обмеженими можливостями.

Крім того, різна висота підлоги – явище незручне для повноцінного дорослого людини, так як вимагає максимальної концентрації уваги, і процес переміщення по квартирі не дає можливості розслабитися і більше нагадує квест.

Буває так, що на балконі є нерівності, кути нахилу, які заважають у повсякденному житті, а також тоді, коли підлога потребує утеплення, і необхідність підняти його від 15 см до 30 див. Такі приватні випадки теж приводять до необхідності підняття його.

Так чи інакше, якщо ви зіткнулися з проблемою різної висоти підлоги на балконі, а також нерівностей, то обмежитися товстим килимом або підставкою вам не вдасться, тому як будь-які тимчасові заходи вимагають подальшого капітального зміни, і в цей момент виникає закономірне питання: як підняти підлогу на балконі своїми руками?

Як змінити рівень підлоги на балконі?

Почати необхідно з підготовки приміщення. Для цього необхідно очистити балкон від непотрібних речей. Негідну стяжку видаляють за допомогою молотка і зубила. Підлога, незалежно від методу роботи, обробляються грунтовкою і засобом від грибка і цвілі.

Не менш важливим моментом як підняти підлогу на балконі є його утеплення. Найкраще це робити керамзитом або пінопластом.

Отже, висоту, можна змінити декількома методами:

1. Суха стяжка.

Даний метод схожий на процес утеплення підлоги балкона керамзитом. Сухою стяжкою прийнято називати конструкцію з сипкого матеріалу, зверху якого укладається шар гідроізоляції, закритою дошками для підлоги. Нагадаємо, що керамзит є прекрасним утеплювачем, що дуже актуально, якщо балкон не був утеплений.

Монтаж сухої стяжки на балконі, лоджії відео

Перш ніж приступити до утрамбування матеріалу, необхідно виготовити опалубку-обмежувач щоб уникнути деформації сухої стяжки. В якості матеріалу-компенсатора, по периметру, вздовж стін прокладається шар теплоізоляції.

Від якості і щільності утрамбування буде залежати міцність підстави підлоги балкона.

2. Цементна стяжка

Цементна або цементно-піщана стяжка – можливість підняти підлогу на балконі не більше ніж на 8 див. опалубка Виготовляється з дощок, поверх сухий і зачищеною балконної плити укладається шар гідроізоляції.

Как поднять пол на балконе?

В якості гідроізоляційного матеріалу чудово підійде як руберойд, так і пергамін або плівка підвищеної щільності. Зверху заливається піщано-цементний розчин з додаванням керамзиту. Пропорції піску та цементу — 3:1. Другим шаром, для вирівнювання поверхні підлоги, заливається той же розчин, тільки без керамзиту.

3. Підняття з використанням лад.

Якщо ви вирішили настилати підлогу балкона з дерева, вам потрібно виготовити та встановити лаги. Лагами прийнято називати каркаси з балок, поверх яких укладається будь-яке дерев’яне покриття. Виготовляються вони їх дерев’яних брусів прямокутного перерізу. Ширина лага повинна бути в півтора – два рази менше її довжини. Для кріплення лагів використовуються металеві куточки. Деревину можна використовувати не найвищого гатунку, однак важливо переконатися, що вона досить просушена.

Щоб виключити ураження комахами, грибком і бактеріями, перед укладанням деревину ретельно двічі обробляють антисептичним розчином.

Ширина лагів не повинна бути занадто великою, інакше фінальне покриття під ногами буде «грати». Найбільш оптимальною відстанню між брусами – від 20 см до 40 див.

Послідовність укладання підлоги наступна:

  • На плиту балкона укладається шар гідроізоляції;
  • Зверху гідроізоляції кладуть утеплювач (мінвата, піноплекс, пінопласт);
  • Ставиться лагова конструкція;
  • Робиться фінішний настил з дерева.
Монтаж підлоги на лоджії на регульовані лаги відео

Якщо ви зупинили свій вибір на дерев’яному покритті, можете ознайомитися з фото і відео матеріалами технології його установки.

4. Як підняти підлогу на балконі з допомогою металевого каркаса

Починати необхідно з креслення каркаса з вимірами ширини і довжини підстави балконної плити. В основі каркаса – металевий прямокутник, зварений з металевих куточків. При бажанні підсилити конструкцію, можна приварити проміжні прути діаметром більше 10 мм з кроком в 50 див.

До каркаса приварюються кріплення-ніжки, що відповідають бажаній висоті підлоги. Каркас покривається антикорозійною грунтовкою, потім фарбується. Рамка кріпиться до підлоги і стіни за допомогою анкерів.

До того, як почати монтаж, настелите підлогу балкона шар гідроізоляції, покрийте його рідкою мастикою, а зверху встановіть металеву рамку. Всередину рамки помістіть шар утеплювача.

При наявності зазорів між каркасом і листами утеплювача, їх можна заповнити за допомогою монтажної піни. Поверх каркаса кріпляться дошки.

Процес обробки

Після того, як підняли рівень підлоги на балконі, відкритим залишається питання, ніж його обробити? Багато майстрів вважають керамічну плитку найбільш популярним і практичним методом обробки балконного підлоги. Крім того, ви використовували метод цементної стяжки, і плануєте оформити його під плитку, ви можете встановити систему обігріву підлоги. Це особливо актуально, якщо ви бажаєте використовувати приміщення балкона в якості житлової кімнати.

Как поднять пол на балконе?

Крім плитки, на балконі можна використовувати всілякі види покриттів: паркет, ламінат, лінолеум, а можна просто пофарбувати дерев’яні дошки або бетонну підлогу в улюблений колір.

Как поднять пол на балконе?

Знаючи, як підняти підлогу на балконі, ви зробите перехід між приміщеннями безперешкодним, а також зможете утеплити приміщення і зробити настил із потрібного вам матеріалу. І у вас зникне необхідність у подоланні всіляких сходинок і порогів при переході з кімнати на балкон.

Як підняти підлогу на балконі?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code