Настання холодів зазвичай супроводжується настанням опалювального сезону, що дозволяє підтримувати в квартирі комфортну температуру. Однак система опалення справляється зі своїм безпосереднім завданням далеко не завжди. Сприяти цьому можуть різні фактори, припустимо, міська котельня обслуговує надто багато будинків, в результаті просто не справляється з обслуговуванням довіреної їй частини міста. Будинок старої споруди з великою кількістю щілин погано утримує тепло. Також не сприяє збереженню тепла в квартирі її кутове розташування.
kak_i_chem_uteplit_steni_iznutri
Кутові квартири відрізняються однією головна особливість – у них не одна, а цілих дві стіни межують із вулицею, на відміну квартир посередині, де максимум, що може статися – це протяг, який легко усунути за допомогою закриття дверей і вікон. Якщо в кожній кутовий стіні є вікно, то холод ще швидше проникає в квартиру. Не рятує в цьому випадку навіть наявність батареї в кожній кімнаті, причому розташування радіаторів чітко розрахована на обігрів кожного квадратного метра в кімнаті.

Нерідко кут між суміжними стінами кімнати, що виходять на вулицю, промерзає. В результаті відходять шпалери і штукатурка, це призводить до утворення грибка і цвілі. В кімнаті стає сиро, з’являється неприємний запах. Зрозуміло, у підсумку виникає питання, як і чим утеплити стіну зсередини в кутовій квартирі. Це дозволить не тільки зробити квартиру в «хрущовці» або в не менш холодному панельному будинку теплою, але і дозволить уникнути вогкості і поширення цвілі. Далі в статті, ви зможете ознайомитися відповідними видами утеплювачів для стін, а також із процесом утеплення кімнат як панельною, так і в цегляному будинку, а також зможете наочно побачити весь процес робіт на відео матеріалі.

kak_i_chem_uteplit_steni_iznutri_1

Огляд утеплювачів для стін

Сьогодні існує велика різноманітність утеплювачів, причому між собою вони чітко діляться на ті, які можна застосовувати зовні і ті, які використовуються тільки для внутрішнього утеплення стін. При цьому варто зазначити, що універсального утеплювача не буває, кожна з них має як позитивні, так і негативні сторони. Тим не менш, для кожного з них є певні вимоги, яким вони повинні строго відповідати:

  • Гідна теплопровідність
  • Повітронепроникність
  • Поглинання вологи
  • Екологічність
  • Стійкість до займання
  • Високий термін служби.

Мінеральна вата. Цей утеплювач найбільш поширений, виготовляється переважно з базальту. Відноситься до матеріалів з мінімальним ступенем горючості, що робить його пожежобезпечним. При взаємодії з вогнем їдкого диму, що виділяє шкідливі речовини, не виникає.

Монтаж мінеральної вати не вимагає особливих зусиль, оскільки сам по собі матеріал пластичний і податливий. Щільно прилягає до стіни, і не відхиляється. Однак з часом, коли матеріал накопичує певну кількість форми, він деформується. Також вважається, що мінеральна вата містить деякі речовини, що справляють негативний вплив на дихальні шляхи. Окремої уваги заслуговує пристойний вага утеплювача.

Пінополістирол. Такий матеріал являє собою полістирол, який був добре вспенен. Його вартість мінімальна, а монтаж легкий і простий, що робить його досить популярним. Близько 90% його складу – повітря, що робить його абсолютно безпечним для здоров’я. Матеріал універсальний, може використовуватися для утеплення стін у квартирі як зсередини, так і зовні, оскільки здатний витримувати різкі перепади температури від -180 до +80.

Кріпити пінополістирол можна до будь-якого матеріалу, оскільки він легкий і не вимагає спеціальної системи для установки. Ще один плюс цього утеплювача – його довговічність, він прослужить не один десяток років. Тим не менш, підходить цей матеріал далеко не для кожного будинку. Приміром, із-за його здатності створювати конденсат всередині, він абсолютно не підходить для дерев’яного будинку, оскільки це може призвести до гниття. Якщо ж використання саме цього матеріалу неминуче, можна спробувати зробити вентиляцію. Ще один важливий недолік матеріалу – він горючий.

Пінополіуретан. Даний матеріал називається також пінопластом, для його створення використовується вуглекислий газ або кисень. Завдяки тому, що пінополіуретан майже на 98 відсотків складається з газу, він дійсно відмінно зберігає тепло. Вартість утеплювача не занадто висока, найчастіше він продається в напыляемом вигляді, після нанесення він твердне потрібної консистенції. При цьому створюється необхідна теплоізоляція.

Матеріал абсолютно не пропускає через себе вологу, не зможе пробитися крізь нього навіть пар. Високі показники шумоізоляції і терміни експлуатації, пожежобезпечний. Може використовуватися в широкому діапазоні температур і практично безпечний для людини.

Утеплення стін в панельному будинку зсередини

Першою сходинкою по утепленню стін в кутовій квартирі є отримання доступу до стіни. Відповідно, проводити цю роботу необхідно перед оформленням косметичного ремонту в квартирі.

Наступний етап – накладання на стіни гідроізоляційного матеріалу у вигляді спеціальних мембран, виготовлених з полімерів. Найчастіше в якості них використовуються звичайні поліетиленові плівки, товщина яких становить близько 0,2 мм. Тут важливо – закрити всю поверхню, не залишаючи жодного ділянки. Відповідно, мембрана підбирається чітко під розміри кімнати, якщо цільного листа такої висоти знайти не вдається, можна використовувати менше смуги, стик яких повинен був проклеєний будівельним скотчем.

Далі слід установка решетування, яка може бути виконана як з металу, так і з дерева. Якщо ставка робиться на дерево, необхідна попередня обробка антисептиком. Потрібно, щоб відстань між компонентами структури решетування було трохи менше ширини укладається утеплювач. Це дозволить вставити ізолятор, не залишаючи в стіні щілин і тріщин.

Наступним етапом здійснюється укладання утеплювача, сучасні варіанти матеріалу виконані у вигляді матів з одного пружинної стороною. При здавлюванні мат ущільнюється, а після приймає природну форму. Цей момент суттєво полегшує процес його укладання.

Подальшим етапом по всій площині стіни відбувається натяг пароізоляційного матеріалу. Він дозволяє захистити ізоляційний матеріал від парів повітря, які мають в собі надлишок вологи. Тут не менш важливою є установка без щілин і зазорів. Всі стики повинні кріпитися герметиком.

Технологія як утеплити стіну зсередини в цегляному будинку

Утеплення стін кутовий квартири в цегляному будинку дещо відрізняється від аналогічного процесу, що в панельному будинку. Тим не менш, технологія тут досить проста і не вимагає особливих навичок і матеріалів. Розглянемо технологію роботи з утеплення стін за допомогою полістирольних матеріалів.

Для початку необхідно обробити цегляну стіну належним чином. Якщо на стіні відсутня штукатурка, слід обов’язково покрити їй цеглини. Якщо ж планується утеплення вже в житловій кімнаті, то обов’язковою умовою є зняття шпалер і фарби, а також шпаклівки. Також потрібно провести вирівнювання стіни, закладення зазорів і грунтовка глибокого проникнення, яка буде містити в собі добавки з антисептичними властивостями.

Далі слід розвести клейовий склад, чітко так, як вказано в інструкції, після чого покрити отриманою сумішшю поверхні стін. Наносити клей варто гладким шпателем, далі опрацювати поверхню зубчатим шпателем.

Тепер потрібно акуратно і методично приклеїти листи полістиролу до стіни, рівними шарами, щільно притиснутими до стіни. Обов’язково потрібно відстежувати можливість наявності відхилень. Немає необхідності закріплювати поверхню дюбелями, оскільки клей повинен відмінно приклеїти до стіни утеплювач.

Укладати плити слід дуже щільно, уникаючи при цьому тріщин, які можуть утворитися під час стику. Чим щільніше будуть притиснуті один до одного і до стіни аркуші, тим вище буде показник теплоізоляції. Подальші ж дії залежать безпосередньо від того, що планується у підсумку. Якщо поверх шару утеплювача планується шпаклівка, то необхідно попередньо наносити грунтовку. Якщо ж штукатурка, то тут потрібно створення армуючої сітки зі матеріалу за типом скловолокна. Поверх неї наносяться два шари складу.

Замислюючись над рішенням задачі, як і чим утеплити кімнату в кутовій квартирі зсередини, слід для початку вибрати утеплювач. Спосіб установки утеплювача безпосередньо залежить від типу стін будинку, оскільки для цегли і панелі існують свої методи і нюанси.

Як утеплити стіну в кутовій квартирі зсередини

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code