Сучасна мода диктує свої умови не лише в плані одягу, але і в дизайні інтер’єру квартири або житлового будинку. Особливе відношення це має до оформлення стін, для декорування яких найчастіше використовують шпалери. Вважається, що перші шпалери також як і папір в цілому були винайдені в Китаї, коли перші варіанти покриття виготовлялися з рисового паперу, а малюнки на них наносилися вручну. Оскільки даний процес виходив занадто трудомістким, дозволити собі таке дороге оформлення свого житла міг далеко не кожен.
vusu_shpaler
Сьогодні важко уявити собі стіни сучасного житла без шпалер. Навіть ті, хто віддає перевагу обробляти вітальні або їдальні спеціальними стіновими панелями і декоративною штукатуркою, використовують для оформлення стін спальні або дитячої кімнати виключно шпалери. Велика різноманітність видів, малюнків і варіантів сировини дозволяє отримувати дійсно органічне оформлення будь-якої кімнати. Крім того, шпалери відрізняються відносною дешевизною в порівнянні, скажімо, з тими ж стіновими панелями.

Перш ніж зайнятися вибором оздоблювального матеріалу для стін, слід відповісти на питання, «які бувають різновиди сучасних шпалер для стін?», розглянемо їх переваги і характеристики, оскільки їх різноманітність на сучасному будівельному ринку може призвести до замішання навіть досвідченого майстра.

Крім того, велике значення мають ті вимоги, які ви плануєте пред’являти до майбутніх покриттям. Припустимо, деякі варіанти відрізняються стійкістю до вологи, інші види можуть показувати гідний рівень шумоізоляції і так далі.

Класифікація шпалер

vusu_shpaler_1

Класифікуватися декоративно – оздоблювальний матеріал для стін може за різними параметрами. Головне при їх виборі – отримати гідне виконання всіх запланованих вимог в одному рулоні по тій вартості, яка не буде виходити за планований бюджет. Найпростіша класифікація шпалер представлена за принципом нанесеного на них малюнка. Відповідно, це можуть бути покриття з гладкою поверхнею і з однотонним малюнком, а також такі варіанти, які відрізняються наявністю візерунка. Тим не менш, візерунок у другому варіанті відсутня, відповідно, підгонка в даному випадку не потрібно.

Один з поширених видів класифікації – по водостійкості. Тут можна відзначити наступні:

 • Звичайні паперові покриття, які можуть витримати тільки протирання простий ганчіркою, без використання вологи під час прибирання.
 • Водостійкі шпалери, які витримують вологе прибирання, однак мити їх не можна, можливим є тільки протирання вологою ганчіркою, завдяки наявності спеціального покриття.
 • Миючий варіант. Його назва говорить сама за себе, причому в їх очищенню допустимо використання різних засобів.
 • Вініловий варіант, що відрізняється підвищеною стійкістю до вологи. Такий вид сучасних шпалер витримує всі способи чищення.

Наступна класифікація залежить від місця, для якого призначене покриття. Відповідно, це можуть бути шпалери для стін і для стелі. Хоча в колишні часи стелі нерідко покривалися простими паперовими шпалерами, що в результаті призводило до плачевного результату, оскільки вони виявлялися занадто важкими для такого навантаження.

Важливе значення має гладкість поверхні шпалер. В результаті вони можуть поділятися на такі типи:

 1. Гладка поверхня;
 2. Наявність рельєфного малюнка, який наноситься під час їх виробництва;
 3. Наявність дрібно видавленого малюнка;
 4. Наявність багатошарової структури з великою площею малюнка.

Часто шпалери класифікуються по щільності, оскільки даний показник є дуже важливим моментом. В залежності від щільності шпалери діляться на важкі і легкі. Важкий варіант – коли щільність покриття не менше 100 м на метр. Відповідно легкі – коли щільність менше.

Сучасні шпалери різновиди переваги і характеристики

Види шпалер для стін прийнято визначати в залежності від матеріалу, з якого вони виготовлені. В результаті покриття володіє тими чи іншими властивостями, які можна вважати його перевагами або недоліками. В залежності від матеріалу підбирається певна технологія підстави для обклеювання, а також сам клей. Адже щоб закріпити, припустимо, вінілове покриття, не підійде клей для простих паперових шпалер.

 • Паперові. Такий вид є популярним вже протягом декількох років, він вважається родоначальником усіх сучасних видів шпалер. Переважно вважається, що сировиною для нього є дійсно екологічно чистий матеріал, не закупорює стіни. Однак використання паперових шпалер для стін сьогодні є не дуже поширеним з-за великої кількості недоліків, якими вони відрізняються. Наприклад, вони не довговічні, їх колір швидко вицвітає, також заборонена обклеювання саме цим видом, коли в кімнаті спостерігається підвищена вологість, особливо на кухні. Тим не менш, паперові шпалери істотно підвищують теплоізоляцію стін.
 • Вінілові. Такі види нерідко називають миються, оскільки вони здатні витримувати вологе прибирання. Пов’язано це з шаром ПВХ, якими покривається матеріал під час виготовлення, в результаті вони стають ідеальними не тільки для житлових, але і для нежитлових приміщень. Якщо ви ставите питанням, які бувають різновиди шпалер для стін види на кухню, то вам обов’язково слід зупинитися саме на вініловому варіанті.
 • Існують також так звані компакт — вінілові шпалери або твердий вініл, з фактурою, що імітує камінь, штукатурку, керамічну плитку. В процесі використання яких можна застосовувати щітку, вона не зашкодить поверхню. Їх можна підрозділити на такі типи: спінені, тверді, гладенькі і шелкографические. Відмінною рисою останнього типу є красивий блиск і гладка поверхня.
 • Флізелінові. Тут замість паперової основи виступає матеріал флізелін, що й відрізняє ці шпалери від інших варіантів шпалер. У його складі синтетичні волокна, а також целюлоза, які надають додаткову щільність. В результаті ви зможете приховати дрібні дефекти стін без зусиль.
 • Нерідко флізелінові види шпалер використовують в якості основи під фарбування, процес їх наклеювання дуже простий, оскільки в його ході не утворюються бульбашки, а також перепади температур не є для них критичними.
 • Рідкі шпалери. Цей вид з’явився недавно, проте популярність його вже досить широка. Деякі її прирівнюють декоративною штукатуркою. Завдяки способу покриття стін без стиків, можливим є їх оформлення різними візерунками, характерних для паперових аркушів. У складі рідкого покриття – текстильні волокна, целюлоза, бавовна, а також волокна натурального походження.
 • Представлені на ринку вони в рідкому вигляді або в порошку, розводити їх прийнято водоемульсійною фарбою. Головна умова використання такого типу шпалер – відсутність дефектів на основі. З недоліків можна відзначити убогий вибір кольорів.
 • Фотошпалери. Цікавим варіантом будуть шпалери, виконані з звичайного паперу, на які нанесена фотодрук. Стіна з такими шпалерами буде виглядати особливо гарно, якщо використовувати шпалери з ефектом ламінування. Такий варіант і прослужить довше, оскільки не підлягає стирання. Однак не рекомендується використовувати шпалери цього типу там, де стоїть багато меблів, оскільки вона закриє малюнок.
 • Бамбукові шпалери. Не надто відомим різновиди шпалер для стін є ті покриття, які виготовлені з натуральних природних матеріалів, частіше з бамбука. В основі їх текстури – неотбеленная папір, покрита зверху рослинами, зокрема бамбуком.
 • Текстильні шпалери. В якості верхнього шару такого виду покриття використовується тканина, а основа – папір. Як тканинних волокон зазвичай використовують льон, велюр, фетр або шовк. Особливо вдалим буде використання таких шпалер в спальній кімнаті. З недоліків можна відзначити те, що вони не стійкі до сонця, запахів і вологи.
 • Склошпалери. Одна з різновидів тканинних покриттів – склошпалери, коли до тканини додається скловолокно у вигляді ниток. Їх відрізняє пожежобезпечність, висока міцність, здатність витримати хімічну обробку, а також перешкода утворення мікроорганізмів. У складі ниток скловолокна кварцовий пісок, доломіт, сода, вапно. Зазвичай таке покриття застосовується для медичних кімнат.
 • Коркові. Такий вид шпалер – різновид екологічно чистого покриття, яке, тим не менш, з легкістю прикрасити абсолютно будь-яке приміщення. У складі шпалер – кора дуба, яка піддається гарячому пресуванню, що виділяється в результаті смола склеює волокна. Додаткова обробка – просочення воском, це дозволить виробити стійкість до вологості.
 • Тафтингові. Їх ще називають килимовими, так як поверхня просякнута ворсом. В основному їх застосовують для обробки стін і стель. Перевагою такого виду шпалер є поглинання звуку і збереження тепла.
 • Металізовані. Ще один екзотичний варіант – шпалери, паперова основа яких покривається шаром фольги. Після цього на отримане покриття наноситься тиснення або малюнок. Шпалери такого типу мають високий термін служби, добре миються. Щоб приклеїти їх на стіни, потрібно саме дисперсійний клей.

Замислюючись над питанням, сучасні шпалери для стін, які бувають види, не варто лякатися такої широкої різноманітності варіантів, представлених на сучасному ринку. Вибір покриття для стін слід здійснювати виходячи з особливостей підстави, бюджету, а також вимог, які будуть пред’являтися до них.

Які бувають шпалери для стін: види

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code