Який клей для плитки у ванній краще

Для облаштування ванної кімнати нерідко прийнято зупинятися на звичайній кахельної плитці, варіантів якої на сучасному ринку представлено предостатньо. За допомогою плитки можна не тільки викласти будь-який візерунок на стінах, підлозі та стелі, але і отримати санітарну зону в квартирі. Переважно, за керамічною плиткою у ванній легко доглядати, оскільки вона добре миється, не боїться навіть самих їдких миючих засобів.

вибираємо клей для кахелю в ваннійЗазвичай ремонт санвузла довіряють безпосередньо майстрам своєї справи, однак нерідко в цілях економії бюджету приймається рішення про самостійне укладання плитки. Для цього потрібно мати не тільки сам матеріал, але і безпосередньо плитковий клей. До його складу повинні пред’являтися певні вимоги, без яких плитка просто не буде триматися на стіні в умовах агресивного середовища ванної кімнати.

Щоб відповісти на питання, який клей для плитки в ванну який вибрати? слід мати деяку обізнаність про різновиди клею за складом, оскільки таких варіантів, які будуть підходити саме для плитки не надто багато. Крім того, під час застосування клею слід враховувати деякі нюанси, без застосування яких склад може не працювати на повну силу.

Клей для плитки різновиди та призначення

Сучасні майстри працюють з п’ятьма видами клею, кожен з яких допомагає приклеїти кахельну плитку до стінки. Перший варіант являє собою суміш тонким шаром, який призначений для роботи з рівними поверхнями, на них при цьому повинні бути відсутніми перепади високого рівня. Примітно, що подібні склади після висихання відрізняються стійкістю до морозів. Перевага даного варіанту, що норма витрати плиткового клею на 1м2 плитки, зменшується.

Другий варіант – клей з товстим шаром, який вважається найбільш сприятливим варіантом для ванної кімнати, оскільки розрахований на створення досить-таки високого і щільного шару.

Якщо необхідне укладання кахлю, нездатного вбирати в себе вологу, то краще вибирати плитковий клей з елементами еластичності. Також його можна використовувати, коли необхідне облицювання поверхні керамічної плиткою, за умови, що ця поверхня не буде стосуватися вологи. Оскільки клей еластичний, то після висихання він відрізняється можливістю володіти деякою рухливістю після того, як висохне. Такий склад можна використовувати для рухомих поверхонь, а також для теплої підлоги.

Для поверхонь, що стикаються з водою, слід використовувати водонепроникні склади, в якості якогих може підійти епоксидний клей. Найчастіше його застосовують не тільки у ванній кімнаті, але і в басейні, а також в різних лабораторіях, де потрібні подібні властивості. Клей епоксидний може використовуватися в якості затирки швів, крім того, він стійкий до реактивів будь-якого виду.

Ще один вид – фунгіцидний клей. У ньому знаходяться добавки, які дозволяють захистити оброблювану поверхню від цвілі і грибка. Не секрет, що для ванної кімнати цей момент є ключовим. Використання фунгіцидної клею дозволяє отримати максимальний ефект, при цьому позбавити власника необхідності постійної обробки приміщення від цвілі.

Вибір клею під плитку потрібного розміру

Вибирати клей для укладання плитки в ванну кімнату, в принципі, завдання не дуже складне. Необхідно лише визначитися з трьома моментами, які будуть вважатися ключовими у виборі складу. Приміром, першорядним є момент з вибором розміру плитки, якщо її параметри занадто великі, вам буде потрібно клей з максимальною зчіпкою з поверхнею.

Ця властивість називається адгезією. Це пов’язано з більш високою вагою кахлю, відповідно, максимальна фіксація необхідна, інакше загрожує «спливання» кахлю по стінці. В принципі, простий плитковий клей в даному випадку теж підійде, тим не менш, доведеться обійтися мінімальною кількістю рядів, які будуть тиснути зверху на самий нижній ряд.

Важливим моментом будуть умови експлуатування плитки, оскільки саме від цього будуть залежати вимоги, що пред’являються до складу клею. Припустимо, якщо у ванній теплі поли, то необхідно використовувати марку клею, який відрізняється термостійкими властивостями.

Слід звертати увагу також на властивості клею. Наприклад, якщо використовувати у ванній кімнаті клей з властивостями герметика, можна істотно продовжити життя гіпсокартонним спорудам в санвузлі. Також він добре підходить в тому випадку, якщо в сім’ї є діти, які жити не можуть без ігор з водою у ванній кімнаті.

Третій момент, що заслуговує уваги при відповіді на питання, «який клей краще для керамічної плитки?», полягає в підставі, на яку планується кріплення плитки. Залежно від здатності поверхні вбирати вологу може знадобитися купівля клею першокласного складу, в якому є еластичні волокна. Вартість такого складу буде досить велика.

Велике значення має також те, яку саме поверхню ви плануєте покривати плиткою. Відповідно, клей для підлоги і для стін має бути різним. В принципі, можна використовувати універсальний клей, однак його вартість буде занадто високою. Спеціалізовані склади обійдуться значно дешевше.

Витрата клею, по суті, буде залежати від товщини шару, що наноситься на плитку, щоб отримати в результаті максимальну адгезію в заданих умовах. На жаль, далеко не завжди представляється можливим точно визначити, скільки клею потрібно для тієї або іншої поверхні. Найчастіше доводиться довіритися продавцю, що дає пораду за кількістю необхідного сухої речовини.

Вимірювати кількість клею прийнято в одиницях ваги – кілограмах. Відповідно, загальна необхідну кількість клею визначити легко – достатньо помножити витрата на 1 квадратний метр на кількість метрів. Відповідно, ключовим моментом буде правильний розрахунок кількості клею саме на один квадратний метр.

Витрата клею буде прямо залежати не тільки від розмірів плитки, але і від самого клею. Найдешевший варіант – це, як відомо, цементний, якого потрібно приблизно до 1,9 кг на квадратний метр плитки, щоб отримати шар, товщиною 1мм. Що стосується рідкого клею, то тут визначити його витрати на квадратний метр складніше, бажано вибір краще довірити продавця-консультанта, компетентного в цьому питанні.

Товщина шару клею, а, отже, і його витрата, буде визначатися в залежності від розмірів плитки, оскільки, чим плитка ширше, тим більший потрібен шар. Припустимо, якщо сторона плитки досягає тридцяти сантиметрів, то шар клею повинен бути не менше 4,5 мм.

Однак не варто думати, що витрата клею на 1м2 плитки буде залежати винятково від розмірів плитки й самого типу клею. Дуже велике значення мають додаткові фактори, такі як планована інтенсивність експлуатації плитки, наявність труб опалення та системи сушки і так далі.

Недоліки застосування універсального клею для плитки у ванній

Більшість досвідчених майстрів знають, що універсальний клей для ванної кімнати – далеко не найкращий варіант для наклеювання плитки. Бажано скористатися спеціалізованим складом. В принципі, пояснити це неважко, досить дізнатися всі можливі мінуси універсального варіанту.

Для початку слід визначитися, що, власне, являє собою універсальний клей? По суті, це хімічна суміш, яка здатна проявляти свої склеювальні якості в будь-яких умовах. Однак поняття «будь-які умови» тут досить двояко, оскільки застосовувати такі склади доцільно тільки в сухих умовах. Вже тільки одне це говорить про те, що від використання такого клею у ванній кімнаті бажано утриматися.

Вологостійкість повинна бути ключовим аспектом вибору для клею, використовуваного в умовах санвузла. Не варто думати, що вода не потрапить за плитку оскільки, якщо шви не будуть оброблені герметиком, волога буде з легкістю просочуватися через них. Звичайно, стандартний клей також можливий до використання, однак затирка швів герметиком в даному випадку буде обов’язковою процедурою.

Нерідко універсальний плитковий клей розрахований виключно на легкі варіанти кахлю, відповідно, далеко не кожен тип плитки може бути приклеєний до стіни у ванній кімнаті за допомогою універсального засобу.

Ще один істотний недолік – занадто висока ціна. Нерідко вартість універсального засобу на 30-40% перевищує вартості спеціалізованих розчинів, при цьому витрата плиткового клею на 1м2 плитки може виявитися вище за його потенційно тонкого шару.

Клей для плитки в ванну, який краще вибрати важливі нюанси

Підводячи підсумки, можна виділити деякі нюанси, які варто враховувати, вибираючи клей для кахельної плитки. Чітке слідування їм дозволить отримати правильне кількість складу, вибрати потрібний тип, а також завдати правильну товщину клею на плитку.

  • Перший і самий головний нюанс – не варто шукати універсальний склад, який ідеально підійде для будь-якого типу плитки. При виборі необхідно враховувати і розміри плитки, і поверхню, на яку вона приклеюється, а також матеріал, з якого виконана плитка.
  • Перед тим як приступати до облицювання стіни плиткою, слід нанести на основу грунтовку. Причому це має бути грунтовка глибокого проникнення, що в подальшому забезпечить кращу адгезію плитки з нею. Ті місця, де ґрунтовка вбирається дуже швидко, слід обробити два рази.
  • Якщо потрібно клеїти занадто важку плитки, то знадобиться спеціальний клей пастоподібної форми, який відрізняється високими показниками адгезії. Крім того, даний клей цінується за свою високу еластичність, робить його здатним витримувати великі навантаження.

Щоб правильно вибрати клей, можна скористатися консультацією продавця в магазині, а також уважно вивчити поради, які даються безпосередньо на упаковці клею.

Який клей для плитки краще використовувати у ванній

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code