Антифриз для системы отопления загородного домаЗазвичай в опалювальних системах в якості теплоносія використовують звичайну воду, але в разі її замерзання, об’єм рідини може збільшитися до 9%, що призведе до того, що система опалення буде непридатна для подальшої експлуатації. Небагато знають про те, що сьогодні і антифриз нерідко використовують як теплоносій в опалювальних системах. До всього іншого, відомо чимало його видів, що відрізняються між собою основної складової (це може бути розчин спирту або, наприклад, етиленгліколь).

Поширеним назвою антифризу є «незамерзайка» і, напевно, кожен знає про те, що дана рідина використовується в автомобілях. З назви відразу ж стає ясно, яка головна функція розглянутого розчину, адже він фактично не замерзає (якщо таке і станеться, то лише якщо температурні показники будуть дуже низькими).

Антифриз для системи опалення є часто выбираемым теплоносієм з аналогічних причин — щоб не замерзала опалювальна система, адже він здатний витримати температуру до 50-55° морозу, а процес кристалізації відбувається при температурі 68° нижче позначки нуль. Головною причиною «морозостійкості» є наявність у ньому активної речовини. До всього іншого, додаючи в неї воду, можна контролювати температуру її замерзання.

Плюси і мінуси використання антифризу для системи опалення

Якщо порівнювати воду і антифриз, то розглянута «незамерзайка» має досить велику кількість переваг, і найбільш важливий з наявних – низький показник температури замерзання. Господар заміського будинку, не буде турбуватися про те, що його батареї можуть «замерзнути» в разі рідкого відвідування дачі в зимовий період, якщо в систему опалення буде залитий антифриз. Ще один плюс використання такої рідини – опалювальна система завжди готова до експлуатації.

Незважаючи на досить вагомі переваги, використання його в якості теплоносія, також має і свої недоліки, свого роду нюанси, про які повинен знати кожен, хто хоче «випробувати» на практиці антифриз для системи опалення:

 • об’ємне розширення «незамерзайки» на 50% більше, ніж води;
 • в’язкість в кілька разів вище;
 • використання антифризу як теплоносія приводить до необхідності збільшення теплової потужності використовуваних радіаторів;
 • з’являється необхідність встановлення котла з більшою потужністю і насоса;
 • підвищена плинність «незамерзайки» нерідко призводить до протікання в системі, так що особливу увагу необхідно приділити збірці всіх її наявних елементів.

Ознайомившись з вищепереліченими нюансами, можна зробити висновок, що просто залити антифриз в систему опалення замість води – не можна, в першу чергу, необхідно зайнятися підготовкою всієї системи до такого теплоносія, проаналізувати всі його властивості, бо як у різних антифризів вони різні (наприклад, деякі незамерзаючі рідини є досить токсичними і використовувати їх у системі гарячого теплопостачання категорично заборонено).

Варто також зазначити, що використовувати у якості теплоносія антифриз для системи опалення – задоволення не з дешевих, але не варто випускати з виду той факт, що, ремонтні роботи (якщо станеться так, що система розмерзнеться) обійдуться в десятки разів дорожче.

Що впливає на термін експлуатації теплоносія?

На даний критерій впливає досить багато факторів, але середнім терміном експлуатації прийнято вважати 5 років, так що, ті, хто використовує антифриз як теплоносій, зобов’язані знати, як проводити його заміну.

Варто також відзначити і той факт, що, якщо в систему опалення додавалася вода або ж система перегрівалася хоча б раз, термін експлуатації «незамерзайки» скорочується, і змінювати її необхідно буде частіше.

Заливаючи антифриз в якості теплоносія, власник повинен мати на увазі, що стежити за системою опалення потрібно буде постійно, тому як наявність твердих опадів, наростів на її стінах (таке трапляється нерідко) говорить про необхідність заміни антифризу, і швидше за все, цей процес стане регулярним.

Крім усього іншого, термін експлуатації залежить також і від виробника (користуватися і доливати «незамерзайку» необхідно однієї і тієї ж марки, тому як змішування різних за хімічним складом рідин, може призвести до неполадок у всій системі).

Різні антифризи, як говорилося раніше, мають різні основні складові, які також можуть впливати на його термін придатності.

Популярні види теплоносія для системи опалення заміського будинку

В даному випадку використовуються наступні види:

 • триэтиленгликолевые
 • этиленгликолевые
 • пропиленгликолевые

Антифриз для системы отопления загородного домаСеред споживачів поширеним є пропиленгликолевый антифриз. Головною причиною, по якій саме йому віддають перевагу – повна безпека при використанні, він абсолютно безпечний для людини.

Варто також зазначити, що розглянутий антифриз можна також використовувати і в котлах двоконтурного типу, на відміну від інших видів «незамеразйки». Використовувати розглянутий теплоносій можна при температурі до -35°. Навіть у випадку попадання його в питну воду, ніяк не вплине на здоров’я людини.

Найпопулярнішим з наявних вважається этиленгликолевый антифриз. Головна причина такої поширеності – це його ціна, вона задоволена низька. Варто відразу відзначити, що це практично єдина перевага даної рідини, тому як фахівці не рекомендують використовувати її в опалювальних системах – він небезпечний і досить агресивний при взаємодії з іншими середовищами.

Триэтиленгликолевый антифриз використовується в системах опалення виробничого типу, так що для використання його в якості теплоносія в заміських будинках не рекомендується.

Поради щодо вибору антифризу для системи опалення

Існує ряд вимог, яким повинна відповідати рідина, обрана в якості теплоносія в системеу опалення:

 • теплоємність рідини повинна бути високою;
 • температурний діапазон досить широким;
 • рідина не повинна викликати корозію труб системи;
 • відсутність накипу в трубах при експлуатації обраного теплоносія;
 • використовувана рідина повинна бути абсолютно безпечною, як для системи, так і для людини;

Саме з-за великої кількості пунктів у цьому списку, не так-то просто правильно підібрати теплоносій для системи опалення:

1. Вибираючи «антифриз» для котла, який працює на газу, особлива увага повинна приділятися експлуатаційним можливостям самого котла і хімічними властивостями обраного теплоносія, щоб одні не суперечили іншим.

2. Антифриз на пропиленглколе може бути використаний всюди і відноситься до безпечних теплоносіїв, у свою чергу, етиленгліколь – отруйним, цю особливість повинен знати кожен, хто вирішив застосувати такий антифриз в системі опалення.

3. Для одноконтурних котлів можливе застосування і этиленгликолевого і пропиленгликолевого антифризу.

4. У бойлерном котлі фахівці рекомендують застосовувати виключно пропиленгликолевый тип рідини.

Для системи опалення, антифриз необхідно вибирати ретельно, враховуючи численні фактори, які безпосередньо впливають на злагодженість роботи опалювальної системи. Перед тим, як віддати перевагу якомусь теплоносію, необхідно зважити всі переваги і недоліки, а також проаналізувати хімічні властивості аналізованої рідини.

Антифриз – корисна складова системи опалення, але тільки в тому випадку, якщо знати, як правильно його вибрати і експлуатувати.

Антифриз для системи опалення заміського будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code