Будинок з дерева: ялина зовні, клен всередині

Будівництво будинку — справа серйозна і часом досить складне, але дуже цікаве. Найголовніше — визначитися, з чого будувати майбутнє житло. Для початку розберемо дерево.

Дерев’яний будинок — виглядає вельми солідно, добротно, якісно, а головне надійно. А повернення до історичного минулого і екологічно чистим матеріалам зараз стоїть чи не на першому місці. Крім того, будинок можна оснастити усіма системами: і каналізацією, опаленням.

До речі, дерево за своїми характеристиками краще за всіх інших матеріалів пристосоване до будівництва. Так, найпоширенішим матеріалом для будівництва будинку є породи хвойних дерев — ялина, сосна і модрина, кедр і ялиця. Серед листяних порід поширене використання в будівництві бука, дуба, клена, липи, ясена, граба, берези та вільхи.

Дивимось у корінь

з чого краще будувати дімПри більш детальному розгляді зрізу необтесанного дерева можна побачити його будова. Верхній шар або кора обов’язково знімається, під нею розташовується зеленувата зона росту або камбій. За ним слідує сама деревина з річними кільцями або заболонь. У центрі знаходиться ядро. Воно може бути одного кольору з заболонню або ж виділятися кольором. Від цього залежать види деревини. Наприклад, дерева, ядро яких не виділено, називають заболонными або без’ядровая. До них відносяться листяні породи: береза, вільха, клен. До ядрова порід відносяться всі хвойні породи і деякі листяні, наприклад, тополя, ясен і дуб. Крім того, при будівництві враховуються мікро — і макроструктури деревини. До микроструктурам відносяться річні кільця і судини. Так, узор добре виражених поперечних судин і річних кілець набагато красивіше, але і дорожче. Макроструктуру на стовбурі дерева представляють різні оченята і сучки, які можуть відхилити річне кільце, утворюючи так звані свілеватості.

Дефекти

Перш ніж зупинити свій вибір на тій чи іншій деревині, необхідно ретельно оглянути бруски з усіх боків. Деревина повинна бути здоровою, однорідної за кольором, без синяви, або інших незвичайних кольорів, без пошкоджень деревини черв’яками та ознак гниття. Якщо в наявності є хоча б один з перерахованих ознак, брусок у будівництві використовувати не рекомендується.

Якщо на полотні деревини є зеленуватий наліт, то це свідчення неправильного зберігання і, більше того, початок загнивання. Звичайно, поверхню можна очистити ножем і просушити. Але, якщо сталося ураження ядра, то матеріал вже не придатний до використання.

Частим пороком деревини є сучки. Вони бувають двох видів — одні видаляються дуже легко, інші ж необхідно зрізати разом з певною ділянкою. Варто відзначити, що довго зберігати сучкуваті матеріали не можна, вони починають чорніти. Крім того, до дефектів деревини хвойних дерев відноситься наявність засмолок — місць скупчення деревного соку. У листяних порід це водослои, з яких при обробці потрібно завантажити смолу і обробити антисептиком. Тріщини теж необхідно враховувати, що вони, як і сучки, бувають двох типів: перші виникають від великих морозів і можуть розділити стовбур на дві частини — морозні, другі виникають всередині стовбура і носять назву метиковые. При неправильній усушці також можуть утворюватися тріщини, найчастіше вони розташовані від центру до зовнішньої сторони.

Всі ці моменти краще виявити до того, як ви придбали будматеріал для свого майбутнього будинку. Деякі з них можуть значно скоротити життя вашого будови.

Що краще: хвойні або листяні?

Щоб визначитися з якої породи будувати, потрібно знати деякі характеристики кожного з них. Хвойні породи відрізняються від листяних, насамперед, тим, що густина перших менше, але при цьому просочення різними антисептиками скрутна з-за високого вмісту смоли. Крім того, хвойні породи стійкі до атмосферних впливів. До речі, для будівництва краще брати зимовий ліс, тому, що він найбільш міцний, сухий і менш схильний до такого поширеного захворювання всіх хвойних порід, як блакить. Тому хвойне дерево частіше використовують при виготовленні самої конструкції будівлі — коробки, підлоги, даху. До речі, якщо спиратися на санітарно-гігієнічні вимоги, то тут помітно виграють стіни з хвої, так як вони менше схильні до загнивання, ніж листяні, так і теплопровідність у них менше.

Що стосується листяних порід дерева, то їх підрозділяють на два основних типи: мягколиственная деревина — осика та вільха, та твердолистяних — дуб, береза, ясен. Листяні породи в основному використовують для виготовлення конструкцій всередині самого будинку. Це решетування, похилі крокви (не використовувати березу), різні перегородки, внутрішні двері, фрамуги, плінтуса, лиштви, сходи і так далі. Всі шари деревини листяних порід обов’язково обробляють антисептиками. І якщо, в ідеалі, хвойні породи використовуються для всіх видів приміщень, то листяні — тільки для тимчасових.

Отже, користуючись цією хоч і специфічною, але вельми корисною інформацією, можна не тільки вибирати деревину, але і визначати її якість, а також місця розташування в будинку.

Кращий матеріал для будівництва деревяного дому

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code