Тема міжкімнатних перегородок досить актуальна в часи всіх ремонтів. На сьогоднішній день існує величезна кількість різновидів таких конструкції, що виготовляються їх всіляких матеріалів. Найголовнішою умовою в питанні їх виготовлення своїми руками, є технологічна правильність їх виконання, а також відповідність вимогам кожного окремо взятого приміщення.

Завданням даної статті є пояснення початківцям майстрам, з чого краще зробити міжкімнатні перегородки, які для цього використовувати матеріали: у чому особливість перегородки з гіпсокартону; які переваги побудови конструкції з пінобетону; що варто враховувати, якщо їх зробити з ДСП. Відповіді на ці та інші питання ви зможете знайти на нашому сайті, підкріпивши теоретичну інформацію фото і відео матеріалами.

Міжкімнатні перегородки та вимоги до них

Щоб уникнути всякого роду неточностей в роботі, відразу обмовимося: на відміну від капітальних стін будинку, такі перегородки не є несучими, вони встановлюються суто для розділення внутрішнього простору приміщень.

В залежності від призначення таких перекриттів, а також бажаного рівня звукоізоляції і теплоізоляційних властивостей, такі конструкції виготовляються:

 • З міцних масивних матеріалів (цегла, бетон, камінь);
 • З легких матеріалів (дерево, гіпсокартон, ДСП, МДФ).

Загальні вимоги:

Основними вимогами, що пред’являються до міжкімнатних перегородок, є:

 1. міцність і високі експлуатаційні властивості;
 2. технічна та екологічна безпека;
 3. цілісність та відсутність зазорів у місцях прилягання до стін і інших конструкцій.

Особливості та приватні вимоги до матеріалів залежно від призначення приміщень

Існують також окремі випадки, коли міжкімнатні перегородки встановлюються в приміщеннях зі специфічними вимогами:

 • У ванних кімнатах та пралень.

В даному випадку матеріали для перегородок повинні бути стійкими до вологи і пари. Існують спеціальні вологостійкі матеріали для облицювання таких приміщень.

 • Для приміщень з особливим температурним режимом використовуються більш міцні будови, які здатні підтримувати високий рівень теплоізоляції.
З чого ж краще зробити міжкімнатні перегородки в квартирі відео

При оформленні промислових кухонь з високими температурами та обробних цехів з низькими температурами, в якості основних елементів для виготовлення перегородок використовуються, як правило, пінобетон і цегла. Це гарантують високу ступінь теплоізоляції приміщень.

 • Освітлення.

Якщо приміщення потребує більшому рівні освітленості, міжкімнатна перегородка будується з світлопровідних матеріалів – міцного скла або склоблоків.

 • Перегородка з комунікаціями.

Для прокладання всіляких комунікацій – водопровідних труб, мережевих проводів, електропроводки, підходить потовщений тип з гіпсокартону. Слід враховувати, що в разі прокладання водопровідних труб, необхідно використовувати вологонепроникний гіпсокартон щоб уникнути попадання вологи на конструкцію.

 • Мансарди і верхні поверхи.

Для перегородок на верхніх поверхах і мансардах, розташованих на дерев’яних балках, використовуються, як правило, більш легкі матеріали.

Міжкімнатні перегородки – з чого краще, варіанти з надміцних матеріалів

Під масивними перегородками прийнято розуміти конструкції з надміцних матеріалів: кераміки, газобетону, силікатної цегли. Сферою застосування таких перекриттів є будівлі і споруди з залізобетонними перекриттями.

Якщо ви маєте справу з приміщеннями з підвищеною вологістю, то краще зупинити свій вибір на керамічних або цегляних варіантах, уникаючи пінобетону.

Особливості масивних перегородок

Отже, ви вибрали масивний варіант. В цьому випадку слід пам’ятати про те, що для внутрішніх робіт використовується будівельний силікатна або керамічна цегла, який вкладається в один шар 12 сантиметрів (ширина половини цегли), а для поліпшення звукоізоляційних властивостей конструкція посилюється двома додатковими шарами, прокладаючи мінеральну вату між шарами.

Якщо мова йде про керамічній цеглі, то слід пам’ятати, що кераміка легше силікату, тому для посилення конструкції перегородки, товщина кладки повинна бути більше, ніж із силікатної цегли.

Секрети монтажу перегородок з піноблоків відео

Для будинків, побудованих з газобетону, краще підходить варіант з піноблоку, по міцності, вони значно легше, ніж їх аналоги з цегли.

Скляні перегородки ідеально підходять для приміщень, що не мають прямого джерела природного освітлення. Стіни можуть бути виготовлені з склоблоків, виконані з кольорового вітражного скла, глянцевими або матовими, ідеально гладкими або рифленими.

Для встановлення будови такого типу, підстава заливають розчином цементу, а потім починають послідовно викладати ряди склоблоків.

Монтаж масивних міжкімнатних перегородок

Наводимо основні принципи установки з матеріалів підвищеної міцності:

 • Вирівнюємо основу під укладання

За допомогою будівельного рівня або схилу перевірити підставу для укладання матеріалу. Значним плюсом роботи з пінобетоном і керамблоками є те, що сам матеріал ідеально рівний, що дозволяє укладальника працювати без шаблону.

 • Використовуємо дерев’яні рейки для забезпечення рівності кладки.
 • Перегородки з цегли товщиною від 6,5 см, незалежно від товщини і довжини, потребують армування.
 • Пінобетонні блоки і керамо блоки необхідно розрізати для перев’язки швів, щоб уникнути поєднання двох вертикальних швів.

Міжкімнатні перегородки в квартирі – з чого краще, варіанти з легких матеріалів

Легкі матеріали краще виконують естетичну функцію для зонування кімнати, володіючи меншими звукоізоляційними властивостями. Проте головною їх перевагою є висока швидкість і легкість монтажу.

Варіант з гіпсокартону. Областю застосування таких перекриттів є будь-які приміщення, незалежно від ступеня вологості. Конструкції встановлюються на перекриття або стяжку, листи гіпсокартону за допомогою шурупів кріпляться на горизонтальні профілі по обидві сторони перегородки. Місця стиків гіпсокартону, нерівності від головок шурупів вирівнюються шпаклівкою.

Як швидко зібрати метало-каркас для ГКЛ без саморізів відео

Міжкімнатна перегородка з дерева і ДСП

Вони гармонійно виглядають у будинках, побудованих з будь-якого типу матеріалів, і є оптимальним варіантом для приміщень верхніх поверхів і мансард. Розділяють два типи дерев’яних перегородок: каркасні (кілька елементів, закріплених на каркасі) і суцільні (як правило, матеріал у вигляді цілісного листа).

Крім того, все більшу популярність набирають конструкції з дерев’яних брусів, однак через високу вартість, цей варіант оформлення є незатребуваним.

При монтажі побудові з ДСП та дерева слід враховувати, що в місцях стиків з прилеглими конструкціями потрібно закріпити металеву сітку, що перешкоджає утворенню тріщин.

У будинку з дерева такі огорожі слід ставити не раніше, ніж через рік з моменту спорудження, після повного осідання.

Розсувні міжкімнатні перегородки

Використання розсувних типів дозволяє розумно розпорядитися площею житла, що у більшою мірою відноситься до малогабаритним квартирам. На даний момент існують два види це: рейкові (діють за принципом шаф-купе, коли дверцята переміщається по напрямній, так званим рейках) і беспорогова (система без рейок, діюча за допомогою верхнього підвісу).

Володіючи невеликою вагою, у порівнянні з іншими типами, вони легкі та практичні.

З чого ж краще зробити міжкімнатні перегородки в будинку. Досить уважно вивчити теоретичну інформацію, подивитися фото і відео виготовлення всіх можливих перегородок, зупинити вибір на оптимальному для вас варіанті, і заряд ентузіазму вам гарантований, а разом з ним – блискучий кінцевий результат!

Міжкімнатні перегородки: з чого краще зробити

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code