Инфракрасные обогреватели: цена, плюсы и минусыПочаток сезону холодів не завжди збігається з опалювальним сезоном така сувора реальність, в зв’язку з чим, заздалегідь варто задуматися про додаткове джерело тепла. Купити обігрівач зараз не проблема, проблема в тому, щоб правильно вибрати той прилад, який підійде саме вам.

На ринку існує декілька видів електроприладів для обігріву приміщення, масляний радіатор, тепловентилятор, електричний конвектор, газовий конвектор, кварцовий монолітний обігрівач, інфрачервоний обігрівач. У даному матеріалі ми хочемо зупинитися на останньому варіанті електроприладу. Розповісти про особливості та призначення сучасного опалювального приладу, плюси і мінуси інфрачервоного обігрівача, ціни виробників, в чому різниця між моделями, а також дати пораду який прилад краще купити.

Інфрачервоний обігрівач: особливість і призначення

На відміну від масляного радіатора або тепловентилятора, ІЧ-обігрівач працює за іншим принципом, тобто в пристрої такого приладу знаходитися спеціальний елемент, який випромінює інфрачервоні хвилі. Ці хвилі націлені не на навколишній повітря, а на поверхню предметів, тим самим підвищуючи їх температуру, і тільки після цього нагріті предмети передають тепло повітрю. Чим більше предметів потрапляють в радіус дії приладу, тим швидше відбувається нагрівання повітря в приміщенні.

Але потрібно враховувати, що ступінь обігріву залежить від форми поверхні, матеріалу, і кута падіння інфрачервоних променів. У зв’язку з чим, такий принцип дії інфрачервоного обігрівача іменують опаленням прямого нагріву. Що характерно принцип дії такого приладу ідентичний сонячного світла, не дарма кажуть, що наше сонце найкращий стародавній інфрачервоний обігрівач. При покупці даного електроприладу для будинку або дачі, ви отримаєте невеличку власну сонечко, яка буде дарувати тепло незалежно від погоди за вікном.

Инфракрасные обогреватели: цена, плюсы и минусы

ІЧ обігрівачі широко застосовуються в офісах, супермаркетах, приміщеннях промислового призначення, але останнім часом знаходять своє застосування і в житлових будинках, а в більшій мірі це стосується дач, теплиць. Так як в більшості електроприлади для обігріву тепло розподіляє нерівномірно, тобто нагріте повітря піднімається вгору, а нижня частина залишається холодною. Інфрачервоні обігрівачі нагріває не повітря, а необхідні ділянки, що відповідно сприятливо для грунту і розсади.

Види та типи пристроїв

Перед тим як ознайомитися з плюсами і мінусами даного пристрою, необхідно усвідомити основний принцип роботи інфрачервоного обігрівача. На відміну від інших типів обігрівачів, інфрачервоні не нагрівають навколишнє повітряну масу, а за рахунок випромінювання нагрівають предмети, на які спрямовані.

В даний час існує декілька видів інфрачервоних обігрівачів:

 1. Електричні;
 2. Газові;
 3. Дизельні та гасові.

У свою чергу, електричні обігрівачі поділяються:

Инфракрасные обогреватели: цена, плюсы и минусы

Керамічні. Нагрівальним елементом служить укладений в керамічну панель непровідний струм кабель, ефективно випускає інфрачервоне випромінювання. Керамічні обігрівачі, являють собою тонку навісну панель;

Инфракрасные обогреватели: цена, плюсы и минусы

Карбонові. Для нагріву застосовується герметично запаяний кварцовий циліндр, заповнений вуглецевої нановолокном. Такий пристрій більш економічно, крім цього може використовуватися в якості терапевтичного приладу. Вартість такого інфрачервоного обігрівача істотно вище керамічного, однак експлуатаційні характеристики та теплові властивості компенсують фінансові витрати.

Инфракрасные обогреватели: цена, плюсы и минусы

Плівкові. Нагрівальним елементом служить гнучкий кабель, промінь, який прогріває зовнішню металеву фольгу. Інфрачервоні плівкові обігрівачі володіють високою гнучкістю, а їх зовнішня поверхня здатна нагріватися до 75С.

По довжині хвилі розрізняють:

 • Короткохвильові обігрівачі з довжиною хвилі від 0,74 до 2,5 мкм і температурою прогріву до 900С. Такі обігрівачі використовують у промислових цілях;
 • Середньохвильові, що мають довжину хвилі 50 мкм і робочою температурою 600С;
 • Довгохвильові обігрівачі, що застосовуються в побутових цілях з довжиною хвилі від 50 до 10000 мкм і робочою температурою 250-300С.

Інфрачервоні обігрівачі плюси і мінуси

Для правильного вибору інфрачервоного обігрівача для конкретного приміщення або виконання певних функціональних завдань необхідно в повній мірі володіти інформацією про переваги і недоліки таких обігрівачів.

Інфрачервоний обігрівач плюси:

Насамперед, відзначимо, що ціна такого обігрівача цілком відповідає його можливостям в плані забезпечення комфорту. Крім цього для цього виду обігрівачів характерні наступні переваги:

 • Рівномірність прогріву всього приміщення;
 • Можливість різних варіантів кріплення;
 • Практично моментальний нагрів після включення;
 • При роботі не випалюється кисень і не зменшується природна вологість повітря;
 • Безшумність роботи.

На тлі таких істотних достоїнств недоліки інфрачервоних обігрівачів виглядають не переконливо, але, тим не менш, вони є.

Мінуси інфрачервоного обігрівача:

 • Не бажано використання таких обігрівачів в приміщеннях з висотою стелі не менше 2,5 м;
 • Низький діапазон температурних регулювань;
 • Необхідність установки на достатній відстані від меблів, щоб уникнути пошкодження лакофарбових покриттів;

Як видно з проведеного аналізу, інфрачервоні обігрівачі плюси і мінуси ціна та основні характеристики однозначно свідчать, що придбати такий обігрівач для використання в заміському будинку просто необхідно. Очевидні переваги цього виду обігрівачів забезпечили їм широку популярність, хоча їх ціна іноді досить висока.

Інфрачервоні обігрівачі: ціна, плюси та мінуси

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code