Сучасність завжди диктувала свої правила, так відбувається і з будівництвом будинків. Завдяки сучасним матеріалам (вікон з пластика, утеплительным фасадам, які використовуються і зсередини, і зовні), герметичність споруди знаходиться на досить високому рівні, але при всьому при цьому, виникає наступна проблема, а саме – забезпечення побудови нормальної вентиляції.

В даному випадку є два варіанти вирішення проблеми – або звернутися до фахівців, які займуться організацією системи вентилювання споруди, або ж скласти її самостійно, без чиєї-небудь допомоги.

Вентиляція в приватному будинку своїми руками, пристрої якої буде залежати від багатьох критеріїв, повинна складатися точно і правильно, тільки в цьому випадку в будинку не буде утворюватися конденсат, поширюватися цвіль і різного роду шкідливі бактерії. Лише правильно організована вентиляція забезпечує сприятливі кліматичні умови для всіх проживаючих.

Навіщо потрібна вентиляція в приватному будинку?

В нормальному повітрообміну потребує кожна будівля, особливо якщо воно житлове. Провітрюванням, в даному випадку, можна назвати необхідність заміни вже відпрацьованого повітря новим, тому як в першому, міститься маса різних мікробів і бактерій, вдихання яких призводить до негативних наслідків для здоров’я організму.

Крім усього іншого, забезпечуючи нормальну вентиляцію, господарі позбавляються одразу від кількох проблем:

  • регулярне утворення конденсату на вікнах;
  • оперативне розмноження грибка із-за постійної вологи;
  • негативний вплив «отруєного» повітря на здоров’я всіх мешканців;
  • постійне освіту на всіх поверхнях пилу.

Варто відразу ж відзначити, що забезпечити нормальну вентиляцію в приватному будинку регулярним відкриттям дверей і вікон не вийде, бо таким чином, ви просто впускаєте свіже повітря в приміщення, і тільки, а повітря повинен циркулювати, а не застоюватися на одному місці.

Особливості вентиляційних систем

Для того щоб перейти до пункту вентиляція в приватному будинку, схема пристрою своїми руками, необхідно для початку з’ясувати особливості таких систем, а саме розібратися з її видами. Отже, існує примусова вентиляція і, звичайно ж, природна.

Якщо говорити простіше, то природне вентилювання – це рух повітря через отвір» в покрівлі споруди, яке відбувається завдяки наявній різниці внутрішнього і зовнішнього тиску. В даному випадку, чим більше ця різниця, тим швидше нагріте повітря в приміщенні буде замінюватися свіжим ззовні.

Примусова вентиляція, в свою чергу, забезпечується встановленням вентиляційного типу. Повітря ззовні примусово «впроваджуватися» в приміщення, а вже нагріте повітря також примусово «видаляється» назовні.

Варіанти системи вентиляції в приватному будинку

Для того щоб визначитися, в якій саме системі вентилювання потребує та чи інша споруда, необхідно розібратися з кожним видом витяжної системи окремо.

Природна вентиляція

Для забезпечення повітрообміну природним шляхом, необхідно при будівництві будинку подбати про створення каналів у стінах, за яким і буде здійснюватися природна циркуляція повітря (не варто забувати і про зону каміна).

Схема природної вентиляції включає в себе труби, розташовані у вертикальному положенні, які починаються у вентильованій кімнаті, а закінчуються на покрівлі.

Для того щоб зробити розглядається вентиляцію в приватному будинку, необхідно просто прокласти канал в стіні, переріз якого буде не менше 135 мм, і не варто забувати і про товщині кладки, вона повинна бути не менше півтора цегли. У разі якщо це правило буде порушено, є ймовірність виникнення так званої зворотної тяги. Для того щоб тяга була досить сильною, труба в обов’язковому порядку повинна бути трохи вище самого коника.

Від головного каналу влаштовують інші відводи (горизонтальні), які прокладаються до всіх кімнатах, включаючи нежитлові.

Примусова вентиляція

Якщо природна система вентиляції в приватному будинку не здатна в повній мірі забезпечувати свіжим повітрям, необхідно вдатися до організації примусового вентилювання. Найчастіше в такий витяжній системі потребують такі як кімнати: ванна, котельня, кухня.

До приладів, завдяки яким організація примусової вентиляції стає досить простий, відносяться різного роду витяжки і вентилятори.

Завдяки системі вентилювання в кімнатах не буде зайвої вологи, а також неприємних запахів.

Схеми вентиляції в даному випадку можуть бути різними, найчастіше користуються настінними пристроями вентилювання.

Змішана вентиляція

Ідеальним варіантом практично для будь-якого будинку виступить наявність у ньому змішаної системи, тобто, в приміщеннях, де достатньо природного провітрювання нічого не потрібно міняти, а встановлювати прилади додаткового вентилювання необхідно буде лише в тих кімнатах, де природна вентиляція не справляється зі своїми безпосередніми «обов’язками».

Найчастіше таким пристроєм забезпечуються ванні кімнати (для виведення зайвої вологи, яка сприяє поширенню грибка і цвілі), туалети (для утилізації неприємних запахів), кухні (для видалення диму, жиру).

Вибір відповідної системи вентиляції

Перед тим як зробити монтаж вентиляційної системи, потрібно визначитися, який саме вона повинна бути, тобто який з наявних варіантів буде максимально ефективним.

У тому випадку, якщо невеликі габарити будівлі, площа не більше 150 — 190м2, і при цьому там проживає до 5 осіб, тоді припливно-витяжна система з тягою природного типу, буде ідеальним варіантом. В даному випадку повітрообмін буде природним.

Не варто забувати, що в такому разі, ефективність роботи вентиляції в приватному будинку буде залежати виключно від особливостей клімату і умов погоди.

Нерідко застосовується, так звана, припливна система. Такий вид вентиляції актуальне для невеликих приміщень, але різниця в тому, що в даному випадку, впливати на ефективність витяжної системи може людський фактор, адже зовнішнє повітря подається всередину насоса (в спеціально встановлені фільтри).

Якщо площа перевищує 300 м2, підійде сукупність припливно-витяжної системи і рекуператора. В даному випадку створюється регульована система подачі повітря (тобто, повністю автоматизована).

Створення схеми вентиляції

Сказати точно, яку саме систему вентилювання краще всього вибрати не можна, бо все залежить від поверховості будівлі, його проекту та інших особливостей. Головне, що необхідно пам’ятати при створенні плану вентиляції своїми руками, це те, що вони складаються під певний, конкретний проект, і найефективнішим вважається комбінований варіант.

З виходом у стіну

Нерідко при будівництві будинку використовують вентиляцію з виходом в стіну. Цей варіант вважається більш простим і менш витратним, тому вона така популярна серед забудовників.

Свіже повітря надходить в будівлю або через віконні прорізи, або ж через спеціально створені отвори в стінах. Такий варіант вентиляції відмінно підходить для складних проектів.

З виходом через покрівлю

Такий спосіб провітрювання підходить для нескладних проектів, тому як складна конструкція покрівлі дуже сильно ускладнює систему повітрообміну в спорудженні. Якщо ж господар будинку все-таки вирішив вибрати розглядається вентиляцію, то він повинен подбати про те, щоб вентиляційна труба була досить високою, тоді і вентилювання буде дійсно ефективною.

Вентиляція в приватному будинку, планування якої має бути ретельно продуманою і при її розрахунку повинні бути враховані всі фактори, які можуть вплинути на її ефективність.

Схема вентиляції в приватному будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code