Установка газового котла в частном доме: правила и требованияВ даний час на ринку опалювальних систем для приватного сектора жоден прилад не може скласти реальну конкуренцію газового опалювального котла. Високий ККД, плавне регулювання температурних режимів і відносна простота монтажу котлів практично не залишають варіантів домовласникам при виборі системи опалення. Крім цього, використання найекономічнішого палива, дозволяє господарям в найкоротший термін компенсувати витрати на придбання опалювального обладнання.

Перш ніж приступати до установки газового котла в приватному будинку, вимоги і правила доцільно узгодити з відповідними службами заздалегідь, оскільки уникнути цього все одно не вдасться.

Послідовність підготовчих заходів

На першому етапі установки котла найбільш правильним кроком буде ознайомлення з принциповими положеннями щодо облаштування індивідуальних систем опалення. Вивчіть пов’язані з питаннями опалення будівельні норми і правила, в яких регламентуються питання кондиціонування, опалення і вентиляції. Особливу увагу слід приділити вивченню правил пожежної безпеки, це буде незайвим в бесіді інспектором, оскільки при установці газового котла, служби пожежної охорони ще не раз про себе нагадають.

Одним з найбільш важливих вузлів у майбутній системі опалення приватного будинку є котельня, яка повинна відповідати набору технічних вимог. Нехтувати нормами облаштування котелень не слід, оскільки недотримання цих правил може призвести до вельми сумних наслідків. Ці норми і правила не вигадані для розваги, а, навпаки, підказані багаторічним досвідом експлуатації газових котлів.

Самостійне виконання проекту котельні для установки газового котла – заняття трудомістке і відповідальна, але справа навіть не в цьому: завірити свій проект у відповідних службах належним чином шансів у вас дуже небагато, тому краще відразу довірити цю справу працівникам відповідного департаменту.

Вимоги до приміщення котельні

Ще під час проектування установка котла в приватному будинку, передбачають наявність у плані будівлі приміщення котельні. Це не тільки окреме приміщення, газовий котел може бути встановлений на кухні, у ванній, в спеціалізованому підвалі, важливо, щоб місця розташування котла відповідало чітко позначеним будівельним нормам і правилам:

Установка газового котла в частном доме: правила и требования

  • Не допускається висота стелі нижче 2,2 м;
  • Незалежно від максимальної потужності котла обсяг котельні повинна бути не менше 15м3;
  • Перегородки з суміжними приміщеннями, повинні або бути вибудувані з вогнетривкого матеріалу, або оброблені таким;
  • триразова витяжка з циркуляцією на вихід, і з рівнозначним приходом і компенсуючим резервом для нормального функціонування газового котла;
  • Наявність вікна з площею скління згідно з діючими нормами.

Вимоги до дымоотводу і вентиляційних шляхів

Пристрій вентиляційного каналу в приватному будинку необхідно здійснювати, дотримуючись усіх правил СНиП, т. к. неправильна робота може привести в непридатність газовий котел і стати причиною аварійної ситуації. Вентиляційні канали і димарі необхідно влаштовувати окремо, щоб уникнути змішування чистого повітря і чадного газу.

Установка газового котла в частном доме: правила и требования

Вхідне вікно припливної вентиляції розташовується знизу дверного полотна або внизу на зовнішній стінці котельні. Площа прохідного перерізу повинна бути в межах 1/30 від загальної площі, у разі виведення вентиляції назовні, площа вікна має бути від 80 мм 2 на 1 кВт газового котла. У разі виходу вентиляційного патрубка всередину приміщення – від 300 мм 2 на 1 кВт. Вентиляційні віддушини слід тримати відкритими, для забезпечення повноцінної циркуляції повітря.

У разі використання примусової вентиляційної системи, її основні параметри узгоджують під час проектування, однак у будь-якому випадку вентиляційна система зобов’язана гарантувати трикратну заміну повітря в котельні на протязі години. На вимогу СНиП установка газового котла повинна проводитися на мінімальній відстані від димохідного каналу, витяжний вікно якого не може бути трохи більше поперечного перерізу дымоотводного патрубка газового агрегату.

Установка газового котла в частном доме: правила и требования

Для виготовлення димохідних труб для котла застосовується оцинкована або низьколегована сталь. Приєднання труб з азбесту та інших матеріалів безпосередньо до патрубка категорично забороняється – відстань між виходом з газового агрегату і таким патрубком становить 50 див. Допускається не більше трьох перегинів або зламів димоотводним труби.

Можна проводити монтаж газового котла в приватному будинку самостійно?

Установка котла своїми силами цілком можливий, але для реалізації цієї ідеї необхідно уважно вивчити цілий ряд спеціальної документації та Сніп, а також дотримання вимог та правил. Крім цього, в будь-якому випадку доведеться укласти договір на реалізацію подачі газу, розробити проектну документацію, затвердити її і отримати дозвіл на самостійне проведення робіт.

Пройти всі ці етапи – процес досить трудомісткий, який до того ж передбачає суттєві витрати часу і матеріальних засобів. У профільних газових установах упереджено ставляться до людей, що бажають провести самостійну установку газового котла.

Крім цього, потрібно враховувати, що навіть маленьке порушення від нормативної проектної документації може не тільки спричинити за собою вельми великий штраф, але і принести серйозної шкоди дому і станом здоров’я його мешканців. Виходячи з цього, монтаж газової опалювальної системи в приватному будинку краще довірити фахівцям.

Установка газового котла в приватному будинку: правила і вимоги

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code