Придбання витяжки є райдужним подією для багатьох домогосподарок. Адже кухня-це те місце в квартирі, де кожен день ми готуємо і приймаємо їжу, отже, вона повинна бути охайною та чистою.

Після вдалого придбання довгоочікуваного витяжного пристрою, однозначно виникне питання, як правильно встановити витяжку на кухні. Варіантів тут небагато, можна викликати майстра, але це може обійтися вам копієчку або спробувати зробити підключення своїми руками.

У даній статті ми хочемо дати поради та рекомендації для тих, хто все ж вирішив самостійно зайнятися установкою витяжки і підключити її до вентиляції, коментую матеріал фото і відео рекомендаціями.

У попередній статті ми вже писали, що витяжки діляться на два виду як, за принципом роботи, так і за способом установки, а саме:

 • Витяжний режим (проточний) з повним відведенням забрудненого повітря в вентиляційний канал, вважається найбільш ефективним, але праці витратним в установці.
 • Витяжка з режимом рециркуляції повітря на кухні, тобто витягування забрудненого повітря, очищення за допомогою вугільних фільтрів, та повторна подача очищеного повітря в приміщення. За способом монтажу, більш простий, але в плані очищення поступається проточного режиму, так як в процесі забруднене повітря очищається всього на 70%.

Далі ми хочемо більш детально розглянути способи монтажу витяжки на кухню в тому, чи іншому випадку.

Необхідний набір інструментів для роботи

Для того щоб правильно виконати монтаж витяжки своїми руками, достатньо мати під рукою такий набір інструментів для роботи, а саме:

 • Перфоратор або дриль, в залежності від конструкції стін
 • Шуруповерт, шурупи і дюбелі
 • Рулетка і будівельний рівень
 • Молоток і олівець для розмітки
 • Захисні окуляри і рукавички

Це мінімальний набір інструментів, які знадобляться для того щоб встановити будь-яку з типів витяжки, незалежно від способу її кріплення і режиму роботи.

Деякі поради перед установкою витяжки

 1. Перед тим як зробити установку пристрою, перш за все, слід зібрати меблі, якщо у вас вбудована модель, допускається монтаж електроприладу одночасно зі складанням меблів, але врахуйте місце під неї має заздалегідь заплановану і розміченій.
 2. Перевірити наявність розеток на кухні, якщо вона розташована далеко від місця кріплення витяжки, подбайте про її перенесення або встановіть нову розетку, бажано поруч з витяжним приладом, а в ідеалі трохи вище над нею. Так як шнури в електроприладу досить короткі, а використання подовжувачів, для таких електроприладів небажано. Крім того, розетка повинна бути з заземленням, і призначена тільки для підключення витяжки.
 3. Визначитися з висотою відстані між плитою та приладом, зазвичай ці показники виробники вказують в інструкції, типова рекомендована висота для електроплит становить 70 см, над газовою плитою 80 див.

Підключення витяжки на кухні до вентиляції

Після підготовки необхідних інструментів, можна почати монтаж електроприладу. Якщо ви збираєтеся своїми руками встановити кухонну витяжку в комунальній квартирі, то тут підключення воздуховода до вентиляційного каналу набагато простіше, ніж на кухні в приватному будинку, так як там буде потрібно додатково проробити отвір чи шахту, для відводу повітря на вулицю.

Перед установкою витяжки, слід визначитися з воздуховодом, вибрати ПВХ воздуховод або алюмінієву гофровану трубу. Кожен з повітропроводів має свої плюси і мінуси, наприклад, гофрована труба, дуже зручна і проста в підключенні, але її бажано встановлювати на кухні в тих випадках, коли є можливість сховати ці комунікації, та до того ж при пропусканні повітря через себе, він гримить і видає додатковий шум. Для того щоб монтувати такий повітропровід вам потрібно решітка з фітингом і хомут, а для отримання необхідної довжини, досить розтягнути саму гофру.

Пластиковий короб (ПВХ) набагато дорожче на відміну гофрованої труби, але виглядає естетично, і використовується в тих випадках, коли повітропровід від витяжки йде у відкритому просторі, у видимій частині квартири. ПВХ повітроводи, як правило, бувають з прямокутним і круглим перерізом діаметром 100-125 мм, мають розміри в довжину 0.5, 1, 1.5 метри і товщиною в один міліметр. Для отримання необхідної довжини, потрібно додатково ПВХ з’єднувальні елементи, врахуйте, що всі стики в таких елементів і з’єднання повинні промазываться силіконовим герметиком.

Як правильно підключити витяжку до повітропроводу самостійно відео

При конструкції ПВХ воздуховода, намагайтеся робити менше вигинів, так як кожне коліна вигину знижує тягу на 10%, в гофрованій трубі втрати трохи менше.

Кріплення витяжки на кухні

Схема монтажу витяжки в основному додається в інструкції до виробу від виробника. Давайте для прикладу розглянемо підключення стандартної плоскої моделі.

Установка витяжки своїми руками відео

Такий пристрій не вимагає підключення її до системи вентиляції і вважається рециркуляційної. Плоску модель набагато простіше встановити, як варіант її можна вмонтувати до стіни або до нижньої частини підвісний кухонних меблів. Процес монтажу витяжки до стіни на кухні:

 • Першим ділом з допомогою рівня і рулетки, робимо розмітки на стіні, тобто, відміряємо потрібну висоту, а також місце для кріплення електроприладу (отвір). У деяких сучасних моделях, в комплекті йде спеціальний шаблон, для відмітки місць кріплення, для найбільш точності, можна скористатися ним.
 • За допомогою електродрилі, просвердлюємо отвір в стіні і забиваємо дюбелі.
 • Далі беремо металеві кріплення, які входять в комплект, і закріплюємо на саморізи.
 • Фіксуємо витяжку на навіси і підключаємо її до електромережі.

В принципі ось і весь процес кріплення і монтажу кухонного електроприладу.

Бувають випадки, коли закріпити кухонну витяжку стандартними дюбелями не виходить, або заважає газова труба або нерівна стіна. У цьому випадку, доведеться скористатися шуруп – шпилькою (шпилька сантехнічна).

Більш детально про цьому способі ви можете ознайомитися на відео нижче:

Монтаж витяжки на нерівну стіну відео

Підбивши підсумки, ознайомившись з нашими порадами, я думаю, у вас не буде труднощів у процесі робіт як встановити витяжку своїми руками, і відповідь на питання буде вичерпано, але якщо ви невпевнені у своїх силах, то наша порада, краще викличте фахівця.

Установка витяжки на кухні інструкція

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code