В процесі ремонтно-оздоблювальних робіт, нерідко доводиться робити малярські роботи з фарбування стін, стель і інших елементів. Як відомо, всі малярні роботи неможливо уявити без такого зручного інструменту як валик, так як за допомогою нього, можна швидше досягти бездоганного кінцевого результату.

Валики малярські: види і розміри
Валик малярний хоч і досить простий інструмент, але має велику кількість різновидів, що вибирати його слід строго за певними критеріями, так як кожен з видів має своє призначення.

В даному матеріалі «Валики малярні види і розміри», ми хочемо детально пояснити, які бувають види і розміри, і як правильно вибрати його за призначенням в тому, чи іншому випадку.
Як влаштований валик малярний загальні відомості

Даний інструмент складається з таких частин, як зігнутої рукоятки (витяги) і стрижня (тубус) на якому фіксується обертовий циліндр (бобін) із закріпленою на нього всмоктуючою шубкою. Але якщо детально розібратися, по конструкції вони бувають абсолютно різними.

Сама шубка кріпиться до ядра (бобіні) декількома способами:

Клеєний. Шубка валика в даному випадку просто приклеюється до бобіні. В основному клеять шубку, зроблену поролону.
Зі змінною шубкою. У цьому випадку шубка змінна і фіксують його до бобіні з допомогою заглушок.
Терма склеєний спосіб. В процесі виготовлення валика застосовують термосинтез або, простіше кажучи, приварюють шубку до бобіні.

Класифікуються малярні валики, як за розміром, так і за матеріалом виготовлення шубки, довжині ворсу і області застосування. Давайте кожен з них розглянемо детальніше.

Валики малярські: види

Шубка валика виготовляється з різних видів матеріалів, і кожен вид призначений для різних типів робіт. В основному багато виробників вказують це на етикетці. Але потрібно враховувати, що для фарбування гладких і рівних поверхонь, застосовують малярний валик з коротким ворсом, для нерівних поверхонь використовують валик з довгим ворсом.

Матеріал виготовлення шубки:

 • З поліаміду – виготовлена з штучного волокна володіє хорошою зносостійкістю, довжина ворсу складає у порядку від 8 до 20 мм, відмінно утримує і розподіляє фарбу. Слід врахувати, що чим вище ступінь блиску фарби, тим менше повинна бути товщина ворсу. Валик з більш довгим ворсом легко справляється з грубою і шорсткою поверхнею. Для фарбування покриття можна використовувати всі види фарб на водно-дисперсійної основі.
 • Валик малярний з шубки з натуральним хутром – для його виготовлення використовують овчину. Матеріал відмінно вбирає і розподіляє ЛКМ. При фарбуванні можна застосовувати водно-дисперсійні, олійні фарби, емалі і лаки. Категорично не рекомендується використання вапняних фарб, так як вапно руйнує волокна хутра. Як недолік можна відзначити, що дана шубка, при фарбуванні залишає за собою ворсинки і нитки.
 • З велюру. Основа даного виробу виготовлена з тканинної основи з плюшевим ворсом, призначена для фінішного фарбування гладких поверхонь і лессирования. Для роботи з ним слід використовувати водно-дисперсійні, алкідні та олійні фарби. Не має таких недоліків, як скочуватися, і розбризкувати фарбу.
 • З поролону. Така шубка дуже щільна і не злежується, за рахунок своєї пружності має властивість швидко відновлюватися в початковий стан. Для фарбування можна використовувати тільки ЛКМ на водній основі, не допускається використання складів з агресивними компонентами.

Крім цього, існують каркасні валики, їх відмінною рисою є те, що шубку не надягають на пластмасовий циліндр, а на каркас, виконаний з дроту або полімеру. Відмінна характерність такого виду валика полягає в тому, що при фарбуванні він може огинати нерівні поверхні.

Також тут можна згадати бувають види малярних валиків для вузьконаправлених робіт, такі як для фарбування хвилястих поверхонь, спеціальні валики для кутів, для прокатки шпалер, а також валик для створення фактури (фактурний) на поверхні, їх циліндри виготовляються з поліетилену чи поролону (м’який вид), або ж з жорсткої гуми. По суті, даний вид інструменту, створює на поверхні задані малюнки та рельєфи.

Завдяки новим інноваційним технологіям з’явилася можливість провести якісне фарбування покриття без навичок. У цьому вам можуть допомогти валики з автоматичною подачею фарби. Зазвичай в їх пристрій входить телескопічна вудка, тобто подовжувач з ЛФМ каналом і циліндрична ємність – накопичувач. Їх основним завданням є сприяти прискореному і економного процесу фарбування.

Валики малярські: розміри

За розмірами валика мається на увазі довжина і діаметр ядра, і вони діляться на такі класи: малі або міні-валики 50 – 100 мм і діаметром до 15 мм, що використовуються для фарбування в важкодоступних місцях, середні або міді 100 – 150 мм найбільш популярний вигляд, великі або максі 180 – 270 мм, призначений для професіоналів. Зовнішній діаметр інструменту буває різною в залежності від виробника і коливається в межах 15 – 69 мм. Крім цього, у валика малярного є і внутрішній діаметр, в основному це 6 або 8 мм

Якщо ви плануєте пофарбувати площа великих розмірів, то рекомендується використовувати малярний валик великого розміру, так як це дозволить зменшити витрати ЛКМ, але якщо вам доведеться фарбувати в важкодоступних місцях, то відповідно краще вибрати маленький валик.

Крім цього, тут можна відзначити і розміри рукояток валика. Вони відрізняються не тільки за розмірами рукоятки, але і по загальній довжині інструменту. Приміром, вони бувають короткими до 30 см, середніми 35 – 45 см, і довгими від 50 див. Якщо вас ця довжина не влаштовує, можна доповнити її спеціальної подовжує рукояткою. Довжина таких телескопічних подовжувачів варіюється в межах від 70 см до 4 метрів.

Деякі поради починаючому маляра

Професіоналам правильно вибрати малярний валик не може скласти праці, а ось починаючому моляру не тримав в руках цей інструмент, без допомоги рад не обійтися. Давайте розглянемо деякі поради та рекомендації фахівців:

 • Якщо запланували фарбування стін і стель, і вас не залишає бажання швидше закінчити роботу вибравши валик великого розміру, наша рада, ні в якому разі не робіть це, краще зупиніть вибір на інструменті середніх розмірів.
 • Підбирайте малярний інструмент, які не мають швів, так як при нанесенні ЛФМ, він буде залишати багато слідів і розводів.
 • При виборі зверніть увагу на колір шубки, він повинен бути світлих тонів. Так як з часом, темний ворс може випасти на поверхню, створивши масу незручностей.
 • Не зайвим буде переконатися, взявши за рукоятку інструмента, всі пальці зручно обхоплюють її.
 • Якщо ви плануєте пофарбувати поверхню різними відтінками, то ми радимо краще запастися кількома валиками. Звичайно, можна робити малярські роботи і одним інструментом, але в цьому випадку вам доведеться його гарненько вимити, висушити і выкатать.
 • Щоб уникнути потрапляння ворсинок на пофарбовану стіну або стелю, можна скористатися малярським скотчем, розгортаючи валик по її клейкою стороні.
 • Для рівномірного просочення валика, рекомендується одночасно здобувати спеціальну ємність кюветку для фарб.

І на закінчення хочеться сказати, що вивчивши наданий нами матеріал «Валики малярні види і розміри» ви вже будете приділяти належну увагу при виборі даного малярного інструменту, що користуватися ним, буде лише одне задоволення.

Валики малярські: види і розміри

Валики малярські: види і розміри: 1 комментарий

 • 04.10.2017 в 12:13
  Постоянная ссылка

  В українській мові немає «починаючих». Правильно: той, хто починає який починає початківець

  Ответить

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code