Види земельних ділянок «Що нам коштує будинок побудувати…» співається в старій відомій пісеньці. І правда, що стоїть? Адже для того, щоб здійснити мрію і обзавестися власним будинком, потрібно бажання, прагнення і фінанси (куди ж без них!).

Однак, перш ніж приступати до будівництва будинку, необхідно вибрати земельну ділянку під забудову. І як його вибрати правильно, де можна починати будівництво, а де немає поговоримо далі докладно. Перед придбанням земельної ділянки, важливо чітко визначитися з цілями, в яких ви будете його використовувати. Адже всі дільниці поділяються на певні категорії, встановлені Земельним кодексом. І їх призначення чітко обумовлено щодо кожної категорії.

Категорія «Для сільськогосподарських потреб»

Отже, якщо ви зважилися на покупку землі, де плануєте завести сад-город та побудувати будиночок для тимчасового проживання, вам підійде ділянка, що відноситься до категорії «Для сільськогосподарських потреб». Такі ділянки коштують відносно недорого і знаходяться, як правило, за межами міських і сільських поселень. Але важливо розуміти, що всі подібні земельні наділи діляться, у свою чергу, на підкатегорії. І не кожна з них дозволяє приватизувати ділянку і прописатися у зведеному будинку. Зареєструватися без особливих проблем вдасться в тому випадку, якщо ділянка належить до підкатегорії «дачних». Або ж, якщо майбутній власник фермером, що підтверджується відповідним сертифікатом. Також можна домогтися права реєстрації на дачній ділянці через суд, попередньо провівши експертизу побудови і домігшись його визнання, як придатного для постійного проживання. Але все це час та додаткові витрати.

Переваги будівель на даних ділянках в тому, що не потрібно брати дозвіл на будівництво і введення об’єкта в експлуатацію. Це ідеальний варіант в тому випадку, якщо вам прописка не потрібна, і ви просто хочете спорудити дачну ділянку

Категорії «Земля для поселення»

види земельних участківПід індивідуальне житлове будівництво підходять ділянки, які належать до категорії «Земля для поселення». Вони призначені конкретно для зведення власного житла. Але тут також ряд нюансів. Так, на даних ділянках можна будувати тільки малоповерхові споруди, призначені для проживання однієї сім’ї.

Переваги будівництва на даних земельних ділянках очевидні:

Ви зможете без проблем прописатися у власному будинку
У вас буде свій адресу, за якою ви зможете викликати, при потребі, швидку допомогу, або куди вам доставлять поштові посилки або листа
Вас зобов’язані забезпечити інфраструктурою, необхідною для повноцінного проживання: електрика, комунікації, дороги, школи, магазини і т. д.

Але доведеться зіткнутися і з певними труднощами. Так, перш ніж починати будівництво, вам доведеться узгодити план забудови у всіх інстанціях, а потім отримати дозвіл на введення будинку в експлуатацію. Крім того, ділянка, що відводиться під ІЖС, обмежений у розмірах. У різних регіонах його площа може бути різною. Краще уточнювати цю інформацію у місцевої влади.

Інші категорії земельних ділянок

участки під застройку будинкаІснують і інші категорії земельних ділянок, призначених для індивідуального будівництва:

  • Земля для промислових об’єктів
  • Земля водного фонду
  • Земля під лісове господарство
  • Землі запасу
  • Земля, особливо охороняється державою

Впринципі, назва кожної категорії говорить сама за себе.

  • Земля для промислових об’єктів це ділянки, призначені для промислового будівництва (дороги, різні підприємства тощо).
  • Земля водного фонду це ті ділянки, які знаходяться під водними запасами (річками, озерами, болотами).
  • До земель під лісове господарство відносяться території лісопосадок, лісництв і т. д.
  • Землі запасу це якийсь земельний резерв, який може виділятися державою для різних потреб. Для цього ділянки даної категорії переводять на відповідну категорію і використовують за призначенням.
  • До землям, що охороняються державою можна віднести всі заповідні території, ботанічні сади, національні парки, загалом, всі ті об’єкти, які становлять культурну або історичну цінність.

Хто розподіляє земельні ділянки по цілям?

Існує Земельний кодекс, де прописані всі нюанси, пов’язані із земельними ділянками, їх призначенням та можливості подальшого їх використання.

Також зазначимо, що всі ці категорії можуть тісно переплітатися один з одним, підрозділятися на підкатегорії, які вказують на кінцеве використання ділянки.

Як бачите, всіляких нюансів і тонкощів в даному питанні безліч. Тому, придивившись земельну ділянку і визначившись з його подальшим використанням, зверніться до місцевих органів самоврядування і уточніть деталі, необхідні для початку будівництва, а також проконсультуйтеся з юристом щодо договору купівлі-продажу землі. Це збереже ваші нерви і допоможе уникнути безлічі проблем надалі!

Види земельних ділянок

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code