Как правильно выбрать кварцевый обогреватель для домаВ даний час існує безліч різних способів обігріву як приватного будинку, так і міської квартири. Далеко не завжди для опалення приміщень використовується класичний газовий котел.

Постійний розвиток технологій та виробництва дозволяють створювати все нові і нові варіанти опалювальних приладів і систем, саме до таких нововведень ставляться кварцові обігрівачі, плюси і мінуси, ціна та функціональні можливості яких будуть розглянуті в цій статті.

Застосування таких приладів дозволяє досить ефективно прогрівати приміщення, не витрачаючи при цьому зайву електроенергію, а також дозволяють створювати локальні зони обігріву, але про все по порядку.

Що таке кварцові обігрівачі, види і принцип роботи

На ринку опалювальних приладів найбільш широко представлені два види обігрівачів, ціни на які суттєво відрізняються:

 • Монолітні види;
 • Лампові.

У кожного з цих типів кварцових нагрівачів є сильні і слабкі сторони, а також найбільш доцільні способи використання. Для обігріву площ раціонально використовувати монолітні агрегати, а для оперативного обігріву незначного простору більше підійде ламповий тип.

У загальному випадку принцип роботи кварцового обігрівача полягає в наступному:

 1. Нагрівання здійснюється ніхромовим нагрівальним елементом. Для захисту від шкідливого впливу навколишнього середовища і збільшення інтенсивності теплообміну використовують кварцовий пісок. Для розміщення нагрівального елемента використовується або спеціальна колба, або монолітна кварцова плита.
 2. Роль дзеркала відіграє металева пластина, розміщена на тильній стороні колби, або позаду монолітного блоку. Відображаючи інфрачервоні промені, ця пластина створює ефект спрямованого випромінювання.
 3. Суттєво знизити витрати на обігрів дозволяє наявність терморегулятора. У деяких моделях передбачений вбудований терморегулятор, а деякі потребують використання додаткових блоків управління.

Монолітний кварцовий обігрівач візуально нагадує звичайний настінний радіатор. Усередині корпусу розташований нагрівальний елемент, поміщений в пресований пісок. Завдяки такому конструктивному рішенню нагрівальний елемент повністю ізольований від впливів навколишнього середовища, що позитивно позначається на терміні служби останнього. Обігрів приміщення таким обігрівачем здійснюється за рахунок повітряної конвекції.

Как правильно выбрать кварцевый обогреватель для дома

Інфрачервоні моделі працюють як генератори інфрачервоного випромінювання, що викликає нагрівання навколишніх предметів. Використання таких видів для повного обігріву приміщення не доцільно, а ось для обігріву конкретних зон їх використання цілком виправдано.

Как правильно выбрать кварцевый обогреватель для дома

Як і будь-які інші прилади, вони мають свої достоїнства і недоліки, проте раціональне використання дозволяє звести до мінімуму негативні моменти.

Плюси і мінуси кварцових обігрівачів

Основним плюсом таких опалювальних приладів є те, що в процесі нагрівання не змінюються параметри повітря, тобто не випалюється кисень і не зменшується природна вологість повітря. В іншому, переваги та недоліки можна розглядати в контексті лампових або ж монолітних пристроїв.

Розглянемо переваги лампових типів:

 • Висока мобільність приладу;
 • Оперативність нагріву: приміщення нагрівається практично миттєво;
 • Надзвичайно високий ККД;
 • Розміщення нагрівального елемента в спеціальній колбі виключає вигорання кисню.

Переваги монолітного кварцового обігрівача:

 • Під час роботи температура корпуса не перевищує 95С;
 • Підвищена теплоємність і висока ступінь тепловіддачі;
 • Тривалий термін служби і надійність в експлуатації;
 • Наявність режиму «антизамерзання», що дозволяє запобігти замерзанню системи центрального опалення та іншого майна під час відсутності господарів.

Аналогічним чином розглянемо мінуси кварцових опалювальних агрегатів:

Недоліки лампових типів:

 • Підвищена небезпека опіку; при використанні необхідно подбати про безпечне розміщення агрегату;
 • Мала ремонтопридатність: у разі виходу з ладу нагрівального елемента, доцільність ремонту приладу в цілому вельми сумнівна;
 • Ціни на лампові агрегати досить високі.

Недоліки кварцових монолітних систем:

 • Найістотнішим недоліком таких обігрівачів є досить велика маса модуля;
 • Ще один мінус – підвищене нагрівання робочої поверхні при інтенсивній роботі. При необачному поводженні з агрегатом можливі серйозні опіки.

Розглянувши переваги та недоліки опалювальних приладів можна прийти до наступних висновків:

 • Для комплексного обігріву приміщення доцільно використання монолітні типи;
 • Лампові ефективні прилади для локального обігріву окремих ділянок;
 • Як лампові, так і монолітні опалювальні прилади володіють високим ККД, що обумовлює ефективність їх використання;
 • Ціни на кварцові обігрівачі можуть істотно коливатися в залежності від виробника і експлуатаційних характеристик.

В цілому, можна вважати такі агрегати високоефективними засобами обігріву. Особливо доцільно використання лампових обігрівачів для швидкого нагрівання обмежених просторів.

Як правильно вибрати кварцовий обігрівач для будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code