Радіатор – це невід’ємна частина системи опалення, завдяки якій в будинку зберігається комфортна тепла температура. Вибір батареї не такий вже і складний. Вона повинна найкращим чином виконувати своє основне призначення, тобто забезпечувати обігрів приміщення, бути доступною за вартістю і мати естетичний зовнішній вигляд. Останнє, також важливо, оскільки його можна зробити одним з елементів інтер’єру.

Найбільш поширені види радіаторів опалення виготовляються з наступних матеріалів: алюміній, сталь, чавун, мідь. Також на ринку опалювальних приладів з’явилася новинка – біметалічні радіатори. Як ми бачимо, асортимент для вибору великий, залишається тільки вибрати для себе оптимальний варіант.

Перед тим як купити опалювальний прилад радіатор потрібно врахувати деякі технічні характеристики, ознайомтеся з підготовленими відео матеріалами. Так ми будемо знати, які радіатори опалення краще для квартири.

Ось основні необхідні характеристики:

  • рівень тиску,
  • температура теплоносія,
  • склад,
  • інерційність і рівень тепловіддачі.

Які параметри потрібно враховувати перед покупкою радіатора для квартири

Побачивши гарний радіатор опалення, який вдало може поєднуватися з вашим інтер’єром, та й до того ж якщо воно коштує недорого, не поспішайте з покупкою. Зверніть увагу на технічні параметри моделі.

В першу чергу опалювальний прилад в квартирі повинен відрізнятися надійними експлуатаційними властивостями. Не всі радіатори, незалежно від виробника, витримують умови роботи наших ТЕЦ, для яких характерно: скачки тиску і температури, низька якість води.

Стандарт температури для однотрубної системи в багатоповерхових завданнях дорівнює +105 Гр, а тиску – 10Атм. Але при старті опалювального сезону, після літа, вказані параметри іноді зашкалюють внаслідок чого виникають гідравлічні удари. Радіатори опалення іноземного походження, такі «сюрпризи» від ТЕЦ можуть не витримати.

Звертайте увагу на техпаспорт вподобаної вам моделі радіатора, у ньому повинно бути зазначено граничний тиск і допустима температура води в системі опалення.

Радіатори опалення – які краще вибрати для квартири відео

Тепловіддача – це один з основних параметрів, який не можна упускати з виду. Від цього параметра залежить те, наскільки ефективно буде прогріватися повітря у вашому приміщенні. Тепловіддача безпосередньо пов’язана з матеріалом, з якого зроблена батарея. У алюмінію тепловіддача вище, ніж у сталі, а в міді вище, ніж у чавуну. Однак не зовсім правильно брати радіатор опалення виходячи з одного параметра, краще враховувати весь комплекс показників.

Які радіатори опалення краще ставити у квартиру

Щоб підібрати найбільш підходящу модель, потрібно провести невеликий порівняльний аналіз. Ми порівняємо найбільш популярні різновиди радіаторів, розглянемо їх плюси і мінуси. Але це ще не все, щоб підібрати ідеальний радіатор, варто враховувати специфіку житлового приміщення, його розмір, рік побудови, систему опалення, клімат. Якщо ви живете в квартирі також варто врахувати її розташування – кутове чи в середині.

Сталеві радіатори

Батареї із сталі краще підходять для обігріву офісних приміщень і приватних будинків. Вони відрізняються різноманітною конструкцією, можуть бути трубчасті, прямокутними і представляти собою збірну панель з секцій.

Якщо у вас в будинку автономне опалення можна сміливо ставити сталеві обігрівальні прилади. У них хороша тепловіддача, вони не схильні до корозії, мають сучасний вигляд. Низька інертність підходить для сучасних опалювальних систем.

Однак такі радіатори не підходять до суворих умов ТЕЦ. Різких коливань і гідравлічних ударів вони можуть просто не витримати. Звідси висновок, що в багатоповерхових міських будинках краще їх не використовувати.

Моделі зі сталі «не люблять» кисню в центральних теплових тестях він присутній. Але для приватних будинків сталева панель радіатора опалення – це ідеальне поєднання хорошого обігріву, цікавого дизайни і ціни.

У панельних типах із сталі використовується кілька принципів теплопередачі: конвекція і випромінювання. Тепловіддача здійснюється через ґрати і стінки, що знаходяться у верхній частині радіатора. Допустимий робочий тиск 6-16Атм, яке залежить від конструкції. Допустима температура до +110 Гр.

Алюмінієві типи

Радіатори з алюмінію відрізняються універсальністю, вони підходять як для квартир в багатоповерхових будинках, так і для приватних будинків. Їх конструкція, що складається з окремих секцій, що дозволяє забезпечувати приміщення необхідним теплом.

Для алюмінієвих радіаторів опалення характерні наступні властивості: легка вага, висока ступінь тепловіддачі, стильний дизайн. Також такі батареї дуже просто монтувати. Найчастіше даний вид ставлять для будинків з індивідуальної опалювальної системою, але і для квартир у висотних будинках вони також підходять.

Радіатори з алюмінію відносяться до класу неінерційних, тому їх легко можна використовувати в поєднанні з різними температурними регуляторами. Також вони можуть чудово обійтися малим відсотком теплоносія, тобто води.

У алюмінієвих радіаторів мало недоліків, але все ж вони є. Вони нестійкі до корозії. Особливо їм шкодить лужна жорстка води. В деяких випадках з-за агресивного впливу теплоносія на стінках батареї, можуть виникати протікання між секціями. Іноді всередині нагрівального елемента може накопичуватися зайве повітря.

Алюмінієвий радіатор опалення, який краще вибрати для квартири відео

Незаперечними перевагами такого нагрівального приладу, є такі якості як, краща тепловіддача і сучасний естетичний зовнішній вигляд, який не тільки доречно буде виглядати в сучасному дизайні, але і доповнювати його.

Чавунні батареї

Це найбільш традиційний вигляд. Їх ставлять на вже впродовж усього століття, вони довговічні і відмінно протистоять корозії. Якщо опалення відключили, в такому радіаторі ще довгий час буде зберігатися тепло.

Крім того, «чугунки» запросто витримують коливання тиску і температури. Навіть жорстка вода з частинками іржі їм не страшна. Для багатьох країн СНД такі батареї, як і раніше вважаються самим надійним. Вони недорогі і попит на них не падає.

Правда, дизайн у них дуже скромний, а з-за високої інерційності вони не підходять для сучасних систем опалення з функцією терморегуляції. Хоча виробники останнім часом примудряються надати таким батареями цікавий і комерційний вид. Їх роблять в ретро стилі, фарбують під бронзу і мідь, прикрашають вензелями, що чудово вписується в класичний інтер’єр.

Якщо з зовнішніх виглядом чавунних батарей проблема вирішувана, то ваговитість і підвищену інерційність можна назвати їх головними недоліками.

Біметалічні радіатори

Який вибрати радіатор опалення для квартири, щоб він був надійним і грів добре? Найкраща альтернатива – біметалічні прилади. Конструкція біметалічних батарей змішана, вона складається з трубопроводу, сталі і ребер з алюмінію. Це оптимальний варіант радіатора для роботи в міських централізованих ТЕЦ.

Труби цільно натягнуті, вони зварені спеціальним методом, якій забезпечує захист самої структури металу, що не дають розвинутися корозії. А алюмінієва частина батареї, що володіє хорошою теплопровідністю, ефективно постачає тепло всім приміщенням, беручи його від сердечника.

Біометричні типи поєднали в собі позитивні якості алюмінієвих і сталевих обігрівальних приладів. Вони, як і сталеві радіатори опалення, не піддаються корозії і не бояться твердої води, їм нестрашні коливання тиску (здатні витримувати до 50Атм). А від алюмінію вони успадкували приємний і універсальний зовнішній вигляд, і тепловіддачу.

Біметалічні радіатори розподіляють повітря всередині методом турбулентності, тобто з завихреннями. Завдяки цьому повітря не буде перегріватися локально. Довгий термін служби – один з головних плюсів даних радіаторів. Прослужити вони можуть кілька десятиліть, причому безперебійно. Виробники випускають радіатори в різних колірних рішеннях, покриваючи їх міцним лакофарбовим покриттям, яке не вимагає оновлення.

З недоліків можна відзначити дорожнечу, чутливості до підвищеного вмісту кисню у воді. Також на внутрішніх стінках біметалічних батарей може накопичуватися зайвий наліт від низькоякісного теплоносія.

Якщо ви все ж вирішили вибрати квартиру такий радіатор опалення, для того щоб він забезпечував ваш будинок теплом потрібно правильно розрахувати секції. Зробити такий розрахунок нескладно. Тепловіддача першої секції біметалевої вище, ніж чавунної. Такі радіатори відрізняються по висоті, яка залежить від міжосьової відстані. Найбільш часто вручаемое відстань між осями – 500 мм (рідко – 350 мм).

Існують онлайн-калькулятори за допомогою яких ви зможете легко розрахувати кількість потрібних секцій. Для цього вам потрібно знати потужність однієї секції радіатора, висоту від підлоги до стелі у вашому приміщенні, максимально низьку температуру за вікном, властиву вашому клімату, довжину і ширину кімнати.

Біметалічні радіатори опалення які краще вибрати для квартири відео

Також необхідно враховувати вид склопакетів, кількість стін і тип їх теплоізоляції: цегляна, з утеплювачем, сучасна або слабка ізоляція. Знаючи ці критерії за лічені секунди, ви отримаєте потрібний результат.

Які радіатори опалення краще вибрати для квартири

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code