Більшість порушень житлового законодавства в Росії пов’язано з незаконними спорудами і переплануваннями. Як правило, зробити погодження документів часто упускається з виду, крім того, звичайний громадянин не знаходить необхідним витрачати на нього час і гроші. Народні умільці давно покладаються тільки на себе, не замислюючись над тим, як внесені зміни вплинуть на загальний стан будівлі.

Визначаючись з планом перепланування, необхідно дізнатися, з яких матеріалів побудовані стіни у вашому будинку, які капітальні стіни, які – ні. Найскладнішим є процес як узаконити вже зроблену перепланування квартири в панельному будинку, так як в даному типі будівель всі стіни в квартирі є несучими. Саме тому будь-яке незаконне зміна в панельних будинках є небажаною без узгодження, і наслідки можуть бути непередбачуваними.

Перепланування і закон

Так, 4 серпня 1998 року наказом Минземстроя № 37 була затверджена інструкція про проведення обліку житлового фонду в Російській Федерації, відповідно до якої видача довідок-експлікацій без належного виміру квартири техніком заборонена.

Отримати довідку від БТІ, необхідну для оформлення договору купівлі-продажу, без виклику замірника вам вдасться лише в тому випадку, якщо обміри були зроблені не більше п’яти років назад. В іншому, будь-яке відхилення від первісного вигляду загрожує вам видачею «червоної» довідки. Мало хто з потенційних покупців захоче зв’язуватися з квартирою, з таким «послужним списком», а якщо і захоче, то неодмінно зажадає знижку на придбання.

У більшості випадків замірники виявляють будь-які відхилення від початкового вигляду. В основному це мінімальні і косметичні видозміни, що не викликають ніяких зауважень. Однак без узгодження наслідки за таку «самодіяльність» у вигляді штрафів і всіляких стягнень несе ініціатор. Що коштує власникам квартир діяти у відповідності букві закону, спочатку узгодити і узаконити перепланування, і тільки після цього її здійснювати. Це дозволяє уникнути маси проблем, у першу чергу, з законом.

Що таке перепланування?

Відповідно до Житлового кодексу Російської Федерації, статтею 25 якого свідчить про те, що переплануванням вважається зміна загальної конфігурації житлового приміщення і вимагає внесення відповідного запису в техпаспорт.

Слід чітко відрізняти перепланування квартири від перебудови. Перепланування – це будь-які маніпуляції, пов’язані з балконом, стінами, підлогою, стелею, вікнами та дверима. Перебудовою ж вважається маніпуляції (установка, перенесення, заміна) комунікацій, що потребують внесення змін в технічний паспорт житлового приміщення.

Переважна більшість перепланування і перебудови вимагають узгодження, інакше вони потрапляють в розряд адміністративних правопорушень. Навіть якщо всі зміни не впливає на будову в цілому, житловий кодекс передбачає радикальні і досить жорсткі заходи впливу на правопорушників, аж до продажу квартири з аукціону.

Так чи інакше, але вже зроблену перепланування квартири доведеться узаконювати. Процедура і порядок дій – ті ж, що і при узгодженні до будівельних робіт.

Система «єдине вікно»

В цілях оптимізації процесів вирішення питань з узаконенням, протягом трьох років в московській житлової інспекції функціонує система «одного вікна». Протягом двадцяти днів дана служба безоплатно приймає до розгляду надані документи і виносить рішення. Саме завдяки Мосжилинспекции ви можете самостійно узаконити цю дію, не вдаючись до послуг додаткових служб.

Інстанції для узгодження і узаконення перепланування квартири

Почнемо з того, що пакети документів для погодження можуть розрізнятися. Все залежить від характеру і об’єму робіт, які ви бажаєте провести.

  • Перенесення санвузла;

Якщо ви вирішили зробити перенесення сантехніки в межах санвузли, ваша заявка буде розглянута відразу ж в службу «одного вікна» після зазначення в плані БТІ нового місця розташування. Аналогічно санвузлу, проводиться узгодження дверних отворів, що знаходяться в ненесущей стіні.

  • Скління балкона;

Як відомо, зовнішній вигляд будівлі впливає на архітектуру в цілому. Тому питання естетичності поширюється як на фасади, так і на лоджії і балкони. Отже, такі перепланування узгоджуються в московському комітеті архітектури, точніше, в її локальному відділі – архітектурно-планувальному управлінні архітектури.

  • Перепланування фасадів, встановлення кондиціонери і спліт-системи.

У цьому випадку, крім Моськомархитектури, потрібні дозвільні документи від санітарно-епідеміологічного нагляду. Саме на даному етапі приєднання інших структур виникає необхідність залучення фінансових ресурсів, щоб уникнути тимчасових втрат.

При певних умовах в питаннях як самостійно узаконити вже зроблену перепланування квартири дозволяються об’єднання балконів і лоджій з кімнатами, однак така зміна не дозволяє винос опалювальних приладів на балкон, щоб уникнути порушення теплообміну у всьому будинку, в цьому випадку як варіант допускається у вигляді обігріву підлоги використовувати електричні теплі підлоги.

Тонкощі погоджень

На питання про те, які види перепланування необхідно узаконити, мабуть, заздалегідь вам ніхто не відповість, так як в кожному окремому погодження – приватний випадок.

  • Заміна столярних елементів фасаду (вікон) абсолютно не потребує узгодження, однак у випадку, якщо не міняється колір і палітурка вікна. Якщо ці два показника будуть істотно відрізнятися від своїх попередників, то слід заявити про це в «Москомархитектуру».
  • Розбирання всілякої вбудованих меблів – антресолей, полиць і шаф, не є переплануванням і, відповідно, не потребує погодження.
  • Схожа ситуація з опалювальними радіаторами в квартирі. Якщо ви вирішили провести їх заміну, при установці радіаторів, аналогічних попередникам, даний процес не потребує узгодження. Проте справа йде інакше, якщо ви вирішили підвищити потужність батарей, вам доведеться звернутися в управляють будинком організації. Бажано це зробити заздалегідь, а не після ремонту.

Крім того, якщо ви хочете зробити перепланування в однокімнатній квартирі, об’єднати кухню з житловою кімнатою, або вбиральню з кухнею, контролюючі органи не узаконять таке перепланування, згідно з якою кухня перетворюється в спальню, а кімната з кухнею – у вбиральню. Це ж правило стосується двокімнатної і трикімнатної квартир.

Проводите узгодження перепланування квартири вчасно і у відповідності з законом. Пам’ятайте: DURA LEX SED LEX.

Як самостійно узаконити перепланування квартири

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code