В наш час витяжка є незамінним атрибутом будь-якої сучасної кухні, і навіть можна зазначити, мрія будь-якої домогосподарки. Витяжка – це санітар для очищення повітря в кухонному приміщенні від неприємних запахів, диму і різного роду небажаних домішок, часто виникає при приготуванні їжі, до того ж така кухонна електрообладнання досить зручна і проста в управлінні, додатково наділена функціями для забезпечення повноцінної комфортній роботі на кухні.

У зв’язку, з чим виникає питання, як вибрати витяжку, яка б відповідала всім споживчим вимогою та технологічним критеріям вашого кухонного простору.

Якщо ви вперше стикаєтеся перед вибором і покупкою приладу, однозначно можуть виникнути безліч питань, так як вони бувають різні, розмаїття брендів, форм та забарвлень, по потужності, цін і типів.

Тонкощі вибору витяжки по продуктивності

У першу чергу потрібно спиратися на розміри кухонного простору, так як витяжка з малою продуктивністю, на великій площі практично не впоратися, повноцінного очищення повітря.

Для того щоб правильно підібрати витяжку для кухні по потужності, слід зробити нескладні прорахунки, множачи площа кімнати на її висоту в результаті отримаємо об’єм повітря в куб. метрах. За загальноприйнятим санітарним нормам, циркуляція повітря повинна проводитися не менше 12 разів протягом години.

Далі, отриманий обсяг, множимо на норму повітрообміну, тобто на 12 і на коефіцієнт мінімального запасу 1.6 і в підсумку отримаємо продуктивність витяжки. Припустимо, якщо у вас стандартна кухня міського типу з розмірами 3 х 4 х 2.5, отриманий обсяг множимо на 12, отримуємо 360 куб. метрів на годину. Якщо у вас процес приготування їжі явище часте, то слід брати пристрій з запасом по потужності, тобто множимо ще на 1.6 в результаті отримаємо необхідну потужність 576 куб/год.

На даний момент існують пристрої, розраховані по потужності на таку площу як, 16, 20, 25, 30, 40, 50 кв. метрів.

Причому треба враховувати один момент, чим потужніший витяжка, тим більше шуму буде виробляти він під час роботи, але, тим не менш, виробники змогли враховувати цей момент, оснащуючи серію витяжних пристроїв за швидкостями обертання вентилятора.

Підбираємо витяжку за розмірами

Важливе значення має і розміри самого пристрою, так як дуже широкі і потужні витяжки, не зовсім можуть бути доречні в дизайні та інтер’єрі дуже маленької кухні, та й до того ж це не дасть ніякого позитивного ефекту, крім додаткового шуму і марною витратою електроенергії. У таких малогабаритних кухнях, більш відповідає тип невеликого розміру, а її компактність не буде віднімати додаткові квадратні метри.

Як правильно підібрати витяжку відео

Слід враховувати, що для повноцінного та ефективного витягування різного роду випарів, витяжка повинна бути не нижче розмірів ширини варильної поверхні. Тут же можна відзначити важливий момент, чим ширше її розміри, тим вище її можна розташувати над плитою. Рекомендована висота установки витяжок: над газовою плитою 80 см, над електроплитою 70 див.

Стандартні розміри типових моделей витяжки коливаються в межах 30 до 120 см по ширині. У всякому разі, у величезному асортименті, підібрати оптимальне пристрій, як за розміром, так і за дизайном, що підходить критеріям вашого кухонного простору, буде нескладно.

Купуючи витяжку для кухні за розмірами, обов’язково враховуйте, і розташування меблів у кімнаті, якщо у вас вже встановлена кухонні меблі, в цьому випадку підганяєте його під меблі. Пристрій можна встановити двома способами: перший спосіб – це між навісними шафками, і другий вбудувати в навісна шафа, повітропровід якого приховано всередині, а зовні залишається тільки нижня частина, з висувною панеллю. Але якщо ж ви тільки збираєтеся купувати меблі для кухні, то тут досить просто в першу чергу купуйте відповідну витяжку, а меблі замовляєте під неї.

Як правильно підбирати пристрій по типу – тонкощі

Перед тим як вибрати витяжку на кухню за типом, давайте розберемося безпосередньо з режимом роботи таких пристроїв. Тут можна відзначити два варіанти:

  1. Відвід висмоктує дитина повітря назовні
  2. Рециркуляція повітря, тобто її очищення і повторне повернення очищеного повітря назад в приміщення

Але враховуйте, що бувають і типи, які поєднують обидва варіанти.

У першому випадку набагато простіше, витяжка поглинає повітря і виводить його назовні через спеціальний отвір в стіні або вентиляцію на кухні, фільтри, встановлені на таких пристроях, розраховані лише на захист внутрішнього механізму від бруду і жиру (груба очистка). Плюси у приладу з режимом роботи відводу повітря назовні, це його доступна і невисока вартість, немає необхідності часто міняти фільтри, менше шуму, до того ж витяжний режим набагато краще усуває запахи. З мінуса можна відзначити, те, що потрібно обов’язково змонтувати повітропровід.

Пристрій системи рециркуляції, очищають повітря в кімнаті, за допомогою спеціальних фільтрів, а потім знову повертає її. Така витяжка ідеально підходити для тих приміщень, в якій неможливо забезпечити виведення повітря назовні. У пристрої з системою рециркуляції є свої недоліки, такі як, висока вартість, час від часу потрібно міняти забруднені фільтри, а очищене повітря, таким чином, залишає бажати кращого, тобто очищення проводитися лише на 70%.

Підбираючи витяжку за типом конструкції і монтажу, потрібно враховувати і дизайн інтер’єру самої кухні. Як правило, витяжка – це кухонний побутовий прилад, у зв’язку з чим, слід заздалегідь подбати про те, щоб гармонійно вписати її в кухонний інтер’єр. Як варіант, можна її цілком заховати в кухонну шафу, зробити навісним, або ж влаштувати її як окремий елемент. Колір і дизайн приладу можна підбирати аналогічної кухонній плиті.

За методом монтажу, витяжки на кухню поділяються на такі типи:

  • Навісні типи (плоскі, стандартні, типу козирок) – встановлюються під навісну шафу або над плитою.
  • Вбудовані типи – встановлюється безпосередньо в навісну шафу над плитою, в основному такі витяжки мають висувну панель, для всмоктування більшого об’єму повітря.
  • Настінні типи (купольні або камінні) – один з найпоширеніших типів, кріпляться до стіни над варильної поверхнею.
  • Кутові типи – аналогічно настінним витяжок, тільки кріпляться в кутах кухні.
  • Острівні – кріпляться до стелі над робочою зоною, тобто якщо у вас плита встановлена в центрі кімнати, і немає можливості встановити її в шафу або на стіну.

Управління, функціональність і рівень шуму

Після того як ви попередньо підібрали витяжку по потужності, за відповідними розмірами і типом підходить під вашу кухню, залишається розібратися з управлінням і рівнем шуму приладу, які мають важливе значення в підвищенні робочого комфорту і економії вашого часу.

Управління в кухонному приладі буває: кнопкове, сенсорне, електронне. Зазвичай, керуюча панель розташовується на передній частині пристрою, і мають такі функції управління як перемикач швидкостей, вимикачі Електра вентилятора і ламп підсвічування. Більш дорогі моделі витяжки, комплектуються додатковими функціями, як, таймер, автоматичний перемикач швидкостей, залишковий хід вентилятора, інтервальний режим і навіть пультом дистанційного керування.

З усіх видів управління, найбільш популярною є витяжка з сенсорною панеллю, які надають відмінний зовнішній вигляд. На відміну від електронних панелей, сенсорна більш доступна, а також не збирають на себе різного роду забруднення, які часто зустрічаються в пристроях з кнопковими панелями.

Купуючи витяжку, зверніть увагу на підсвічування. Навіть у найпростішій моделі буває підсвічування. Види лампочок: міньйон 40 ват, галогенна лампочка 20 ватт і світлодіодна лампочка 3-5 ват, останній вид вважається найбільш рекомендованими і економічним.

Важливим чинником відіграє рівень шуму приладу. У сучасних моделях витяжки низький рівень шуму, комфортного для слуху людини 36 децибел і нижче, досягається за рахунок акустичних пакетів, вбудованих між двигуном і корпусом і особливих підшипників. Безшумна витяжка на кухні в деяких випадках досягається за рахунок конструкції з двома вентиляторами, додатково у такої моделі підвищується продуктивність.

Фільтри для витяжки

Якість і своєчасна заміна фільтрів, це один з факторів, які впливають на термін служби і якість роботи пристрою. Фільтри бувають як багаторазових, так і одноразові. Далі ми хочемо детально ознайомити вас, які бувають види фільтрів, строки їх заміни, а також догляд за ними.

Почнемо з жиро уловлювальних фільтрів або інакше фільтри грубого очищення, які безпосередньо встановлюються в проточних типах витяжок, для захисту внутрішнього механізму. Існує три види таких фільтрів:

  • Паперові синтепонові і флізелінові фільтри є одноразовими. Їх можна відрізнити за знаком нанесені на поверхню фільтрів, які можна помітити через захисну сітку корпусу витяжки. Заміна таких фільтрів проводиться тоді, коли ці знаки практично непомітні.
  • Акрилові тряпочних фільтри вважаються базовими. Їх приблизно раз в місяць, потрібно промивати в теплій мильній воді, але врахуйте не варто їх сильно вичавлювати, так як можна легко пошкодити.
  • Алюмінієві сітчасті фільтри також вважаються базовими. Орієнтовно один раз на місяць по мірі забруднення, їх слід прочищати обезжиривающими засобами. При очищенні таких фільтрів, потрібно бути гранично обережним, так як такі фільтри складаються з декількох тонких шарів перфорованого алюмінію.

В режимі рециркуляції витяжки використовуються вугільні фільтри (тонка очистка), найчастіше вони бувають одноразові. Такі фільтри виготовляються з активованого вугілля і відмінно справляються в очищенні неприємних запахів. Приблизний термін експлуатації вугільного фільтра, становить 100-130 годин, а точніше 4-6 місяців роботи витяжки.

Використовувати фільтр більше відведеного їм терміну, використовувати ні в якому разі не можна, так як він сам стає джерелом неприємних запахів на кухні, а також може різко зменшить робочу продуктивність та збільшить навантаження на двигун, що впливає на його термін служби.

Перед тим як купити витяжку, обов’язково запитайте у продавця, чи є у них у продажу фільтри, до цієї моделі, так як у кожного двигуна своя потужність і не всі фільтри можуть підійти під вашу модель.

І наостанок: не скупіться, не беріть найдешевші моделі витяжок, так як вони можуть пропрацювати всього пару місяців і вилетить з ладу або ж просто почнуть сильно шуміти. Якщо у вас виникли якісь, або незрозумілі питання, залишайте свої відгуки, ми завжди будемо раді допомогти.

Як вибрати витяжку на кухню: поради професіоналів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code