Какая температура должна быть в квартире в отопительный сезонЗ настанням холодів, питання, пов’язані з опаленням квартири, виходять на перший план. У насправді, при недостатній температурі, ні про який комфорт не може бути й мови, крім того, сильно зростає ймовірність простудних захворювань.

Існує й економічний аспект проблеми. Справа в тому, що недотримання температурного режиму постачальниками тепла є прямим порушенням умов договору надання послуг. Якщо ж температура в приміщенні не відповідає передбаченим стандартом нормам, згідно з чинним законодавством, оплата зменшується на 0,15% за кожну годину невідповідності.

Для об’єктивного визначення норми параметрів мікроклімату, замір температури в приміщенні проводять в спеціально встановлених місцях. Не слід вимірювати її недалеко від підлоги, стелі, стін та вікон, а також, у безпосередній близькості до батарей. У спеціальних стандартах зазначено, що оцінка якості опалення проводиться на відстані 1 м від зовнішньої стіни будинку і на висоті 1,5 м від підлоги.

Незважаючи на те, що згідно з нормативними документами під час опалювального сезону оптимальна норма температури в квартирі в приміщенні повинно бути 20-22С, обумовлюються стандартом деякі уточнення.

Існуючі норми температури в квартирі по ГОСТу

В залежності від практичного використання приміщення, температура взимку може дещо відрізнятися. Крім цього, необхідно відзначити, що підвищена температура в деяких приміщеннях і зовсім не бажана. Це може бути пов’язано з можливим зберіганням там продуктів харчування та іншими чинниками, зокрема, ці приміщення не є житловими. Загалом, розподіл температури по будинку може мати наступний вигляд:

 • У житловій кімнаті рекомендаційна норма 20-22С, допускається зниження до 18С;
 • На кухні передбачається 22-23С, мінімально 20С;
 • В туалеті нормальною температурою вважається 19-21С, допускається короткочасне зниження до 18С;
 • У суміщеному санвузлі та ванній кімнаті в квартирі, норму температури в опалювальний сезон бажано притримувати 24-26С, проте тимчасове зниження до 18С не є порушенням;
 • Температура в межквартирном коридорі або тамбурі повинна становити 18-20С, але оскільки такі приміщення не є житловими не вважаються, допускається короткочасне зниження до 16С;
 • В навчальних аудиторіях і приміщеннях для відпочинку температура повинна бути 20-22С, мінімально допустимою межею може бути 18С;
 • У вестибюлях і сходових маршах допускається коливання в межах 16-18С, в деяких випадках допустимо зниження від норми до 12С;
 • В залежності від призначення в коморі температурний режим може визначатися побажаннями мешканців, але в загальному випадку становить 18-14С.

Якщо температурні параметри будівлі відповідають зазначеним вище параметрами, технічні вимоги до опалювальних систем можна вважати виконаними. В деяких випадках допускається деяке відхилення від нормативних актів у зв’язку з індивідуальними особливостями квартири.

Яка температура повинна бути в кутовій квартирі

Об’єктивно кажучи, якщо строго слідувати букві закону, температура в такому приміщенні не повинна нічим відрізнятися від звичайного приміщення, але на практиці справа йде трохи інакше.

Какая температура должна быть в квартире в отопительный сезон

Для утеплення кутових квартир передбачається використання додаткової батареї, а так само різні методи як зовнішньої, так і внутрішньої теплоізоляції. Після комплексного застосування цих коштів, згідно санітарним нормам, вчасно опалювального сезону, в кутовій квартирі, передбачаються такі допустимі температури:

В оптимальному експлуатаційному режимі:

 1. У спальні 20-22С;
 2. У дитячій 20-25С;
 3. На кухні 19-21С;
 4. У ванній кімнаті 24-26С;
 5. В інших приміщеннях крім комори 20-22С.

При допустимому експлуатаційному режимі:

 1. У спальні 18-24С;
 2. У дитячій 20-24С;
 3. На кухні 18-26С;
 4. У ванній кімнаті 18-26С;
 5. В інших приміщеннях крім комори 18-24С.

Оскільки створення комфортних умов у квартирі в зимовий час, в значній мірі залежить від постачальника теплових послуг, незайвим буде знати, що робити, у випадку недобросовісного виконання ним взятих на себе зобов’язань.

Температура в квартирі нижче норми: що робити і куди звертатися

Якщо вона не відповідає наведеним вище значень, простіше кажучи, якщо в будинку холодно, насамперед виміряйте температуру в житлових приміщеннях і порівняйте її з відповідними значеннями. У разі невідповідності, зателефонуйте в диспетчерську службу і обов’язково зафіксуйте час звернення і особисті дані оператора, це може знадобитися надалі.

Какая температура должна быть в квартире в отопительный сезонЯкщо прибула бригада не змогла усунути неполадки і привести в норму температурний режим, слід звернутися в домоуправління і подати там заявку для офіційного вимірювання температури в квартирі відповідними службами. Під час цієї процедури обов’язково ознайомтеся з сертифікатами на використовуване обладнання, а копію акта вимірів з підписами і печатками збережіть.

За підсумками вимірів при наявності необхідного акта можна подати заяву в обслуговуючу структуру на предмет недотримання ними умов договору, що виражається в невідповідності реальної температури і обумовленою. Згідно з існуючими законами, протягом тижня несправності повинні бути усунені в повному обсязі, а крім цього, перерахована вартість послуг, за час недотримання постачальником умов договору.

У разі відмови від виконання своїх зобов’язань поставляє організацією, або ігнорування заяви, слід звернутися в прокуратуру, товариство захисту прав споживачів або житлову інспекцію, і вирішувати конфлікт, що виник вже в судовому порядку.

Однак важливо відзначити: перш ніж починати подібні «бойові дії» уважно обстежте своє житло на предмет Можливої втрати тепла. Справа в тому, що будь-який постачальник теплових послуг обов’язково спробує списати неякісні послуги на недбальство господаря квартири і часто їм це вдається.

У нашій статті були розглянуті та надані вашій увазі існуючі в даний час норми температури в опалювальний сезон, а також способи відновлення справедливості у разі порушення постачальниками своїх зобов’язань.

Однак слід пам’ятати, що для забезпечення теплого і комфортного проживання в зимовий час, необхідно своєчасно прийняти ряд заходів по додатковій теплоізоляції квартири, а також герметизації віконних і дверних прорізів.

Яка температура повинна бути в квартирі в опалювальний сезон

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code