Зараз більшість мешканців в цілях економії електроенергії з звичайних лампочок розжарювання переходять на так звані » економки. Однак встановивши такі світлодіодні лампи в будинку, багатьом доводиться стикатися з таким явищем, що при вимкненому світлі вона імпульсивно моргає.

Людям, які абсолютно далекі в роботі електричної ланцюга таке мерехтіння може здатися дивним, а в деяких навіть налякати. Але переживати і лякатися цього не варто, причина виправна. Давайте разом розберемося, чому блимає енергозберігаюча лампа у вимкненому світлі і як це усунути.

Як влаштована економка

На відміну від звичайних ламп розжарювання, які живляться від мережі змінного джерела живлення, сучасні люмінесцентні і світлодіодні лампи працюють тільки на постійному випрямленій напрузі. Багато хто, напевно, задаються питанням, де ж тоді перебувати випрямляч. Відповідь на це питання знаходиться в самій енергозберігаючої лампи.

Якщо викрутити цокольну частину світлодіодної лампи, то можна помітити електронну плату, яка безпосередньо виконує функцію випрямляча.

Принцип роботи даної схеми відбувається в такому порядку, змінний струм надходить на вхід випрямляча, а на виході отримуємо постійне випрямлена напруга. Для згладжування пульсації, в ланцюзі встановлюють згладжує конденсатор, внаслідок якого у вимкненому світлі люмінесцентна лампа і блимає.

Причина мерехтіння енергозберігаючих ламп при вимкненому світлі

Справа в тому, що більшість господарів, максимально створюючи зручність і комфорт для проживання в своєму житлі, намагаються встановлювати вимикачі зі світлодіодним підсвічуванням, які дуже зручні у нічний час доби. Але в теж час це і є основною причиною феномену моргання лампи після вимикання світла.

На відміну від звичайних вимикачів, які при виключеному режимі розривають електричну ланцюг, вимикачі зі світловим індикатором постійно присутня незначна харчування, не створює навантаження на загальну мережу.

Це ж незначне харчування, яке проходить через підсвічування вимикача, і є підзарядкою для фільтруючого конденсатора в енергозберігаючої лампи. Накопичивши достатню кількість живлення, він намагається запустити лампу, але в підсумку енергія вистачає тільки на коротку спалах світла. Після чого конденсатор знову вибухає, і цей процес повторюється.

У багатьох може, виникнуть питання, моргає енергозберігаюча лампа після вимкнення, чи не небезпечно це? Така ймовірність існує. Так як ресурс такого виробу розрахований на певну кількість запусків, і з часом при частому запуску цей запас може швидко виробитися і раніше гарантованого терміну вийти з ладу. Для організму людини також ймовірний ризик, якщо врахувати що світло блимає в житлових кімнатах, відбувається втому зору, внаслідок чого знижується мозкова активність і працездатність організму в цілому. Найчастіше до цього схильні діти. За стандартом коефіцієнт мерехтіння світла не повинен перевищити 20%.

Тут також можна згадати і про світлодіодним стрічки, за принципом він аналогічний роботі лампи, на вході блока живлення передбачається такий же діодний випрямляч і конденсатор, що після вимикання світла вона переходить у тліючий режим, і час від часу моргає.

Поважають себе виробники інформують споживачів, вказують на упаковці даного виробу інформацію належного характеру «не використовується з клавішними вимикачами з підсвічуванням, фотоелементами, регуляторами яскравості, диммерами, таймерами і ін.».

Чому блимає енергозберігаюча лампа після виключення і як усунути відео

В окремих випадках бувають і винятки, коли вимикач в кімнаті без світлодіодного індикатора, але світло все одно блимає. Причиною цьому може послужити вироби з низької якості. Зазвичай якісні світлові прилади, коштують не дешево, але наш менталітет звик практичний економити на всьому, що нерідко доводиться купувати китайську продукцію сумнівної якості, без гарантії на шлюб і терміну служби.

Як усунути миготіння лампи при вимкненому світлі

В даному випадку саме просте і швидке вирішення проблеми, це відключити підсвічування у вимикачі від харчування шляхом перекушування одного проводу, який живить після вимкнення підсвічування.

Відкушуємо світлодіод вимикачі відео

Друге що можемо порекомендувати вам це просто відмовитися від вимикачів зі світлодіодним підсвічуванням в тих приміщеннях, де встановлюється енергозберігаюча лампа, замінивши їх звичайними.

Але іноді трапляються такі ситуації, де господарі не бажають відмовлятися від таких зручних вимикачів, однією з причин може послужити навіть те, що вони є невід’ємною частиною декору. Як бути і що робити в такій ситуації?

Як вдалий спосіб рішення в даній ситуації, це до енергозберігаючої лампи паралельно вмонтувати додатковий опір (резистор) потужністю 2 Вт і опором 50 кОм.

На робочу схему світлодіодних ламп дане опір ніяк не вплине, але при вимкненому вимикачі з підсвічуванням робочої, то харчування, яке подається для підзарядки пускового конденсатора, що буде споживатися вбудованим резистором.

В цілях безпеки, вбудовується опір слід ізолювати терма усадкової трубкою. Саме підключення резистора можна зробити в розподільній коробці (весь процес можна переглянути на відео), в плафоні або ж у патрона лампи.

Блимає вимкнений енергозберігаюча лампа, як усунути проблему відео

І на закінчення хотілося б сказати, якщо моргає економка після вимикання світла, не полінуйтеся, виправте цей недолік, так ви зможете вберегти її від передчасного виходу з ладу. У вас в будинку встановлені вимикачі з підсвічуванням, і ви незабаром плануєте придбати енергозберігаючі лампи? наша порада перед покупкою обов’язково поцікавтеся у продавця, чи є у них лампи, які не блимають при вимкненому світлі. Врахуйте, що невелика переплата, може заощадити вам купу часу і нервів на розгляд та усунення даної причини.

Чому блимає лампа при вимкненому світлі?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code