Як правило, відведення каналізаційних стоків з приватного будинку або реалізується самопливом — по трубах, розташованим під деяким ухилом до колекторам або септику. Проте бувають ситуації, що вимагають використання спеціального фекального насоса для відкачування паводкових і грунтових вод з підвалів, вигрібних ям, льохів. Така ситуація виникає, як правило, внаслідок засмічення комунікаційних систем, попадання паводкових вод у нижні яруси будинку, а так само в разі переповнення септика.

Насоси для відкачування каналізації в приватному будинку служать надійним захистом від подібних неприємностей. Цей потужний насос забезпечить відкачування навіть забрудненої рідини з колекторів, септиків, а так само підвальних приміщень.

Хоча в штатному порядку роботи дренажних систем приватного домоволодіння насос не потрібно, у випадку виникнення непередбачених ситуацій пов’язаних з підтопленням нижніх рівнів будинку, а так само неполадок в роботі септика, вигрібної ями або колектора обійтися без такого агрегату буде непросто.

Фекальний насос для каналізації: застосування і принцип дії

Головною відмінністю такого насоса від подібного обладнання можна вважати високу потужність, необхідну для перекачування густої рідини з різними забруднювачами. Ефективну відкачування такої суміші забезпечує спеціальна дробарка, що входить в конструктивну схему пристрою.

Як вже було сказано вище, основним призначенням фекальних насосів є відкачування з каналізаційної системи забрудненої рідини з домішками дрібнодисперсного сміття і бруду. Наявність спеціальної дробарки для різних забруднювачів агрегату дозволяє ефективно відкачувати забруднені рідини.

При включенні насоса відкачувана рідина разом з сміттям та іншими частинками потрапляє в попередню камеру, звідки переміщується далі по магістралі. Подрібнення потрапили сміттєвих частинок проводиться спеціальними ножами. Наявність спеціальної ємності для твердих відходів дозволяє насосу ефективно відкачувати навіть сильно забруднені рідини.

Залежно від умов використання існують різні насоси для відкачування каналізації в приватному будинку.

Типи фекального насоса і особливості їх експлуатації

За умовами роботи і конструктивним особливостям каналізаційні насоси можна розділити на три групи:

  1. Занурювальні;
  2. Напівзаглибні;
  3. Зовнішні (поверхневі) насоси.

Кожен з цих типів призначений для певних умов експлуатації.

Занурювальний насос

Цей агрегат ефективний при відкачування рідини з затоплених резервуарів, підвальних приміщень, каналізаційних колекторів і з септиків приватного будинку. Оскільки стічні води являють собою досить агресивне середовище включає в себе жири, кислоти і механічні компоненти занурювальні насоси виготовляють з не схильних до корозії матеріалів, що забезпечують тривалий термін служби і надійність в роботі.

У процесі роботи занурювальний насос, обладнаний поплавковим вимикачем, опускають на дно осушуваної ємності. Завдяки наявності поплавкового вимикача робота такого агрегату повністю автономна.

Як правило, фекальні насоси для каналізації з измельчающим механізмом використовуються для відкачування рідини з септиків приватних будинків, криниць, зливових колекторів, де розміри включень можуть досягати 30мм.

Полупогружной насос

При роботі з таким агрегатом в стічні води занурюється тільки всмоктуючі патрубки, в той час як електромеханічна складова насоса монтується окремо за спеціальною кріпильної майданчику. Оскільки полупогружной насос не оснащується дробаркою, його пропускна здатність менше ніж у заглибного агрегату і становить приблизно 12-15мм.

Відсутність поплавкового вимикача виключає можливість автономної роботи, з чого випливає, що полупогружной насос доцільно використовувати у разі непередбачених затоплень.

Зовнішній насос

Використання цього виду насоса для системи каналізації передбачає можливість відкачування виключно однорідних стічних вод, оскільки не допускає включень більш 5мм. Перевагою такого агрегату є відома ступінь мобільності, а ось що стосується виробничої потужності, він значно поступається як занурювальним, так і полупогружным агрегатів.

Крім цього, фекальні зовнішні насоси схильні до впливу температур і атмосферних опадів. Використання зовнішніх насосів виправдане у випадку незначних затоплень однорідними стічними водами.

Тепер звернемо увагу на те, які моделі насосів для каналізаційних систем користуються найбільшою популярністю.

Рекомендовані моделі фекального насоса для каналізації приватного будинку

Незважаючи на те, що ринок насосного обладнання досить щільно заповнений, особливо слід відзначити 4 виробника:

  1. Grundfos. Заснована в Данії компанія по праву вважається лідером у виробництві насосної техніки. Основною особливістю продукції цієї фірми є максимальний контроль процесу відкачування різними електронними пристроями. Наявність штекерного підключення істотно спрощує використання агрегату, а довговічність і ремонтопридатність забезпечили цим насосів заслужену популярність;
  2. Джилекс. Цей вітчизняний виробник у повній мірі пристосував свою продукцію до реалій нашого життя. Невибагливі в обслуговуванні і надійні в роботі, крім усього іншого здатні переносити значні перепади напруги і відрізняються високою ремонтопридатністю;
  3. Вихор. Спільний російсько – китайський проект забезпечив виробництво цілком конкурентоспроможною насосної техніки. Випускаються моделі насосів для каналізації відрізняються високою надійністю і довговічністю.
  4. Pedrollo. Італійський виробник насосної техніки примітний насамперед тим, що навіть малогабаритні насоси цієї фірми відмінно справляються з відкачуванням стічних вод.

На підставі вище викладеного, можна зробити висновок, що занурювальні фекальні насоси для каналізації є найбільш ефективними. Проте залежно від умов експлуатації і консистенції стічних вод у деяких випадках доцільним є застосування полупогружного і зовнішнього насоса.

Фекальні насоси для відкачування стоку в системі каналізації: типи та особливості

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code