Коли справа доходить до вибору світильників, а також ламп для будинку, то необхідно звертати увагу не тільки на те, наскільки вони яскраві, але також і на те, які вони економічні і як довго їх можна експлуатувати.

Ні для кого не є секретом те, що дешеві лампи будуть не такими яскравими, а також швидко виходити з ладу. Якщо ж вибирати більш дорогий виріб, то термін експлуатації у нього буде набагато більше. Тому багато хто віддає перевагу безпосередньо лампам-галогенам.

Варто відзначити, що галогенні лампи вважаються не тільки максимально продуктивними і економічними, але ще й екологічно безпечними, що на сьогоднішній день для багатьох є вирішальним фактором.

Сьогодні можна знайти найрізноманітніші вироби подібного типу і підібрати лампу для будинку завжди буде з чого. Які галогенові лампи краще вибрати — це дуже важливе питання. Якщо ви не знаєте, як це зробити самостійно, то можете скористатися порадами фахівців, які допоможуть вам придбати якісне та безпечне виріб.

Принцип роботи галогенних ламп

Навіть якщо враховувати численні зміни, а також модифікації, які були застосовані по відношенню до галогеновим лампам, працюють вони практично точно так само, як і лампи розжарювання. Тіло каналу починає поступово розігріватися за допомогою електричного струму, коли ступінь нагрівання дуже висока, то нитка поступово починає світитися, активно випаровуючи вольфрам, що і призводить до випромінювання світла.

Для того щоб поліпшити їх технічні характеристики, фахівці виготовили спеціальне скло з кварцу. Безпосередньо колба під час виготовлення ретельно обробляється ще й різного роду парами або газами. Завдяки цьому показник випаровування вольфраму став не таким високим, а осад на дні колби практично мінімальним.

Крім того, на галогенні лампи прийнято встановлювати спеціальний пристрій, який відбиває світло. Це дозволяє купувати світильники без відбивача світла, але в теж час потоки світла падають туди, куди потрібно.

Види і особливості галогенових ламп для будинку

Абсолютно всі вироби такого типу можна поділити на дві великі групи. До першої групи відносять ті лампи, які можуть працювати тільки від напруги не перевищують 24 Ст. Друга ж група працює виключно від мережі 220 В.

Крім того, поділити на групи галогенні лампи можна і в зв’язку з тим, яку вони мають форму, а також від того, де прийнято використовувати. Виділяють такі типи виробів:

  1. лампи, які мають зовнішню колбу;
  2. лінійні;
  3. лампи, які мають спеціальний відбивач;
  4. капсульні.

Першими були винайдені саме лінійні лампи, які можна було придбати вже 60 років тому. Вони мають вигляд труби з кварцу з виходами в обох сторін. Для того щоб можна було максимально ретельно підтримувати нитка розжарення, фахівці додатково розробили ще і кронштейни, які виготовляються з дроту. Лампи такого виду самі по собі невеликі, а їх потужність знаходити в межах 1-20 кВт. Звичайно, вибирати для будинку лампи такого типу не дуже правильно. Лінійні галогенки неймовірно яскраві і споживають велику кількість електричної енергії.

Зустріти вироби такого тіла можна в сучасних прожекторах великого розміру. Останнім часом їх почали застосовувати і для архітектурного освітлення. Варто зазначити, що такі лампи відрізняються високим рівнем удару міцності. Під час монтажу лінійних ламп важливо пам’ятати одне правило: розміщувати вироби можна тільки горизонтально.

Вибираємо для будинку галогенові лампи. Якщо говорити про лампах, які мають зовнішню колбу, то вони користуються великою популярністю. Вони мають самий звичайний патрон для галогенки і по своєму зовнішньому вигляду практично не відрізняються один від одного. Великою перевагою є те, що коли виникає питання, які галогенні лампи краще вибрати для будинку, то лампи з зовнішньої колбою не потребують купівлі спеціального світильника і можуть підійти для будь-якого виробу.

За своїм зовнішнім виглядом виріб виглядає, як звичайна лампа, яка має дві колби, а всередині розташована ще одна, яка може бути дуже маленькою. Така лампа має спеціальний захист від дотиків або потрапляння бруду на її поверхню, що може позначитися на технічних характеристиках.

Лампи, які обладнані додатково відбивачем відрізняються тим, що такий пристрій здатне направити потік світла випромінюється лампою в ту сторону, в яку потрібно. Відбивачі, в останні кілька років почали виготовляти з алюмінію, але можна знайти і багато інші матеріали. Часто для будинку вибирають ті моделі, які здатні відобразити навіть інфрачервоне випромінювання. Це призводить до мінімального використання електричної енергії, а тепло зберігається в кілька разів довше. Дуже часто лампи з відбивачами використовують для того, щоб можна було правильно оформити точкове освітлення в тому чи іншому приміщенні.

Капсульні лампи можуть продаватися ще й під іншою назвою: пальчикові. Вони мають маленький розмір і відмінно підходять для світильників невеликого розміру або ж для правильної організації точкового освітлення. У більшості випадків такі лампи мають трохи поздовжню форму і застосовуються без спеціального скла, яке захищає їх.

Низьковольтні лампи — галогенки прийнято відносити до окремої групи. Незважаючи на те, що вони споживають мінімальну кількість електричної енергії, що випромінюють світло неймовірно яскравий.

Галогенові лампи для дому технічні характеристики

Якщо говорити про технічні характеристики, то вони можуть бути відмінним джерелом світла протягом двох тисяч годин. У той же час світлова ефективність становить приблизно 15 Лм/Вт. Під час горіння виділяється велика кількість тепла і вони дуже чутливі до перепадів напруги, що вкрай негативно позначається на стані виробів.

Галогенні лампи можуть витримувати різні температури від -60 до +100 градусів. Помітити пульсації випромінювання можна буде тільки тоді, коли дуже уважно придивіться до лампі, а індекс передачі кольору у свою чергу становить 100. ККД світильника з такою лампою буде становити приблизно 50-8-%. Варто зазначити, що такі вироби не потребують спеціальної утилізації, а приблизна вартість однієї лампи становить 65 рублів.

Плюси і мінуси галогенних ламп

Якщо порівнювати галогенні лампи зі звичайними лампами розжарювання, то в даному випадку буде тільки один досить великий недолік — це вартість перших. У той же час експлуатувати галогенні лампи можна в кілька разів довше, що при довгостроковому застосуванні повністю усуває вищевказаний недолік. До того ж, якщо враховувати кількість електрики, яке споживає галогенка, світловий потік, а також яскравість вироби, лампи розжарювання в даному випадку не можуть з ними навіть зрівнятися.

Крім того, мінусом є те, що колби у них дуже сильно нагріваються. Відповідно, фахівці не рекомендують встановлювати їх в світильниках, де є деталі, які можуть швидко розплавиться. Для подібних виробів краще вибрати люмінесцентну лампу, хоча її ціна буде ще вище, ніж галогенних.

Хотілося б зазначити, що великим недоліком такої лампи є те, що вона дуже чутливо реагує навіть на незначні перепади напруги. Якщо в мережі часто відбуватися скачки напруги, лампа дуже швидко буде зіпсована.

Поради як правильно вибрати галогенові лампи для дому

Коли ви купуєте галогенку для дому, то зверніть свою увагу на тип цоколя і безпосередньо на розмір лампи. Дуже важливо, щоб лампа не була занадто близько до тих частин світильника, які можуть розплавитися. Якщо ж це станеться, то світильник буде дуже швидко зіпсований і може навіть стати причиною виникнення пожежі.

Якщо в приміщенні занадто високий рівень вологості, то віддайте свою перевагу низьковольтним виробів. Якщо ж вмонтувати крапкові світильники в підвісну стелю, то вони можуть стати відмінним джерелом освітлення як додаткового, так і основного. Достатньо лише правильно розмістити лампи і світильники.

Як правильно вибирати для будинку галогенові лампи — вам підкажуть фахівці, адже в кожному окремому випадку потрібно підбирати різні розміри ламп, з різною потужністю і, як правило, різної форми. Купувати лампи потрібно тільки після того, як буде придбано світильник.

Галогенові лампи для дому — як вибрати

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code