Кабель-каналы: виды и размерыЯк би ретельно не проводилося планування ремонту, все передбачити неможливо. Тому досить часто з’являється необхідність прокласти додаткову гілку електропроводки вже після закінчення всіх обробних робіт. Така ситуація може виникати не тільки внаслідок організаційних прорахунків, але і в силу об’єктивних причин, наприклад аварії, або придбання додаткового електроустаткування.

Саме за таких обставин найчастіше використовуються кабель-канали. Завдяки різноманіттю кольорів і форм профілю виріб можна використовувати і цілеспрямовано, як декоративний елемент інтер’єру, що несе, крім цього, ще важливу функціональне навантаження.

Щоб певною мірою прояснити ситуацію, зазначимо, що кабель-канали, види і розміри яких будуть розглянуті далі, іноді називають «накладної штробой». Хоча, з точки зору російської мови, назву це, як мінімум не коректно, оскільки в принципі, штроба є поглибленням, отже не може бути накладної, з практичної точки зору, це висловлювання найбільш точно описує функціональне призначення виробу.

Враховуючи всю важливість і практичність використання цього виду обробки, докладніше розглянемо його основні параметри.

Види кабель-каналів, характеристики та їх розміри

Залежно від призначення і умов використання типорозміри та матеріали істотно відрізняються один від одного.

Кабель-каналы: виды и размеры

Насамперед, кабель-канал являє собою коробчату конструкцію з фіксованим на підставі порожнини та накладною кришкою. Для надійного кріплення елементів використовується подвійний плаваючий замок. В залежності від місця установки і діючих механічних та інших навантажень кабель-канали можуть виготовлятися з таких матеріалів:

  • Вогнетривкий пластик в силу недостатньо високої механічної міцності використовується для настінного та стельового кріплення кабелів. Цей вид каналів нерідко імітує дерево і інші матеріали і використовується як функціонально-декоративний елемент;
  • Анодований алюміній коштує досить дорого і має привабливий зовнішній вигляд. Крім механічної безпеки, такий кабель-канал в змозі забезпечити захист від електромагнітних впливів;
  • Оцинкована сталь частіше застосовується для зовнішнього кріплення електропроводки, зокрема монтажу систем відеоспостереження.

Що стосується видів, розміру і призначення, то тут вибір каналів для укладання кабелю практично безмежний. Все ж спробуємо виділити основні типи існуючих коробів:

Міні кабель-канали. Для цього типу характерно невеликий поперечний переріз, в діапазоні від 10х10 до 60х80 мм. Використовуються такі канали, як правило, для прокладення телекомунікацій, антенних кабелів і незначної кількості струмоведучих проводів невеликого діаметру. Враховуючи область використання, виготовляються з пластика і кріпляться за допомогою саморізів. У деяких випадках можливе використання спеціальних монтажних клеїв.

Кабель-каналы: виды и размеры

Підлогові канали. Використовуються в тому випадку, коли необхідно підвести живлення до столу або світильника, розташованому на деякій відстані від стін. Для квартири такий варіант укладання проводки навряд чи прийнятний, а ось для забезпечення працездатності робочих місць в офісі цілком підійде.

Кабель-каналы: виды и размеры

Парапетні, вони ж магістральні короби відрізняються значними розмірами (до 60х100 мм), що дозволяє розмістити не тільки проводку та кабелі, але і змонтувати в них розетки і вимикачі. Такий кабель-канал може мати W-образну, Г-образну або Т-образне поперечний переріз і виготовляється з пластику. Виріб може використовуватися як в квартирі, так і в різних громадських будівлях.

Кабель-каналы: виды и размеры

Перфоровані магістралі доцільно використовувати, якщо у процесі прокладання проводки належить велика кількість відгалужень. Ступінь механічної міцності таких каналів вкрай мала, проте для розподільних шаф і інших розв’язок, які надійно захищені зовнішнім корпусом, для трасування проводів вони підходять як не можна краще. Розтин може бути прямокутним, так і круглим, виготовляються, як правило, з вогнетривкого пластику.

Кабель-каналы: виды и размеры

Плінтусні. Назва виробу однозначно визначає спосіб застосування такого кабель-каналу. Варто лише зазначити, що з усіх видів, саме це є найбільш декоративним. В принципі, щоб уникнути стомлюючої прокладки штроб у бетонній або цегляній стіні, ще на етапі проектування можна передбачити укладання електропроводки в плінтусний кабельний канал. Такий плінтус виготовляють з ПВХ, і часто він імітує або цінну породу дерева або інший матеріал, використовуваний для виготовлення справжніх плінтусів. Враховуючи різноманіття можливих варіантів дизайну, розміри плінтусних елементів можуть значно відрізнятися.

Кабель-каналы: виды и размеры

Кутові короби можуть застосовуватися в якості імітації стельового плінтуса (фриза) для маскування проводки. Для них характерний привабливий зовнішній вигляд і широка гама колірних рішень. Перетин внутрішнього простору такого елемента складають, як правило, 40х40 мм

Прозорі кабель-канали несуть підвищену декоративну навантаження, оскільки крім основних функцій забезпечують світлодіодне підсвічування. Ширина прозорої частини може варіюватися від 5 до 20 мм.

Кабель-каналы: виды и размеры

Дротові лотки застосовуються для прокладки великої кількості проводів і дозволяють уникнути індивідуального кріплення кожного проводу.

Кабель-каналы: виды и размеры

Серед цього різноманіття, безумовно, знайдеться відповідний конкретним вимогам кабель-канал, розміри якого оптимально впишуться в будь-який інтер’єр. Однак для найбільш гармонійного вирішення вкрай важливо підібрати колірне рішення.

Які бувають колірні рішення кабель-каналів

Словами передати нюанси і відтінки кольору практично неможливо, тому ми підемо іншим шляхом. У цій частині досить буде сказати, що сучасні канали для укладання кабелів можуть імітувати будь-які породи дерева і будь-які інші матеріали, володіти як натуральним металевим кольором, так і його імітувати, а також бути пофарбовані в будь-який колір. Іншими словами, якщо проявити достатньо терпіння в пошуках, ймовірність того, що буде знайдено саме необхідний кабель-канал, близька до 100%.

Кабель-каналы: виды и размеры

Поява на ринку будівельних матеріалів кабель-каналів, різних видів і розмірів яких дозволяють знайти рішення у найскладнішій ситуації, істотно спростило роботи трасуванні електропроводки. Крім цього, у разі правильного планування ремонту уникнути трудомісткої і досить курній роботи по прокладці штроб в бетонних стінах, тому ігнорувати існування цього елемента, щонайменше, нерозумно, в той час як продумане його використання дозволить не тільки значно скоротити час ремонту, але і заощадити кошти.

Кабель-канали: види і розміри

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code