Не секрет, що зварювальний апарат є справжнім помічником по господарству, де нерідко можуть знадобитися роботи, пов’язані з таким приладом. Завдяки даному інструменту, можна виконати велику кількість задач, які мають відношення не тільки до господарських, а й до виробничих потреб. При цьому саме інверторний варіант стане хорошою альтернативою тим моделям, які сьогодні вже безнадійно застаріли.

Купуючи такий прилад для домашніх робіт, потенційний покупець надовго забуде про такі неприємності, як електроди прилипають до виробу в процесі зварювання, і про те, що електромережу може не витримати планованого навантаження і буде здригнутися імпульсами. Ці показові моменти нерідко супроводжують використання простих зварювальних апаратів.

Окремого моменту заслуговує і споживання електрики, яка в даних моделей істотно нижче, ніж у звичних моделей. При цьому потужність цих пристроїв набагато вище, ніж у інших. Залишиться тільки розібратися з відповіддю на питання, як вибрати інверторний зварювальний апарат для дому за рейтингом надійності, оскільки сучасний ринок надає досить широкий набір можливих моделей. Підготовлений рейтинг кращих приладів за 2018 р, допоможе вам зорієнтуватися в цьому.

Принцип роботи побутового зварювального апарату

Інверторний тип зварювальних апаратів виконує в ході роботи одну головну задачу – перетворення електрики з метою забезпечення стабільної дуги. При цьому для досягнення потрібного результату кожен подібний апарат здійснює чотири стадії перетворення енергії.

Ці стадії являють собою такий порядок:

 • Спочатку змінний струм перетвориться в постійний.
 • Потім, постійний струм перекладається назад в змінний, але вже з підвищеною робочою частотою.
 • Далі, частоту знижують до необхідних параметрів.
 • Тепер високочастотне напруга переходить у стадію випрямлення.

Перед тим як вибрати зварювальний апарат інверторний, не варто думати, що подібні перетворення є безглуздими. Завдяки підвищеної частотності, підвищується продуктивність приладу, при цьому дана процедура не потребує збільшення його ваги і габаритів, якщо порівнювати його, скажімо, з трансформаторними варіантами.

Даний принцип роботи зварювального апарату дозволяє полегшити виконання багатьох справ по дому пов’язаних зі зварюванням. Більшості людей при терміні «зварювальний апарат» напевно відразу ж видається великих габаритів прилад, який буде створювати багато бруду навколо себе і не відрізняється безпекою. У разі ж інверторного апарату, таких проблем не виникне.

Якщо плануєте купувати зварювальний прилад виключно для господарських цілей, слід звернути увагу на такі прилади, які працюють від напруги в 200В. Це суттєво спростить використання, оскільки, щоб привести їх у дію, досить лише включити вилку в розетку.

Переваги і недоліки зварювального апарату

Інверторна зварювання відрізняється значним набором позитивних переваг, завдяки чому вони вже заслужили певну популярність на ринку.

 • Використовувати зварювальний апарат можлива навіть в тих мережах, де спостерігається відносна нестабільність мережевої напруги. Пристрій приладу задумано таким способом, що сама технологія виготовлення приладу передбачає підтримування стабільності зварювального струму.
 • В інверторної зварюванні передбачено наявність декількох вбудованих систем захисту. Серед них – захист від струмового перевантаження, від занадто сильних коливань напруги, від перегріву системи, а також спеціальний таймер вимкнення в разі тривалого простою.
 • У зварювальній системі є можливість плавного регулювання струму зварювання, незалежно від режиму роботи.
 • У тому випадку, якщо відбудеться падіння напруга, порив вітру під час процесу зварювання на вулиці або здригнеться рука майстра, збудження дуги буде легким, а горіння стабільним.
 • Інверторний апарат для будинку відрізняється чистотою експлуатації: в ході роботи виходять рівні шви, розбризкування практично немає.
 • Безсумнівна універсальність приладу не може вважатися перевагою, оскільки застосовувати його можна для роботи з різними металами і сплавами, при цьому високу якість зварювання буде забезпечено.

Однак важко уявити собі будь-який інструмент, який матиме лише позитивні гідності. Вибираючи інверторні зварювальні апарати потрібно враховувати що у них також є деякі недоліки, інакше він давно б вже повністю витіснив з світового ринку інструментів трансформаторний варіант.

Серед недоліків можна виділити:

 • Занадто висока вартість в порівнянні зі звичними громіздкими системами, які, незважаючи на незручність використання, застосовуються до цих пір і дають непогані результати.
 • Інверторні апарати, незважаючи на вбудовані системи захисту, відрізняються підвищеними вимогами до електричної мережі. Якщо напруга мережі спочатку низьке, є небезпека того, що перетворювач системи інверторної не запуститься.
 • Варто звернути увагу на те, що зварювальний апарат повинен бути розрахований не більше ніж на 160А. Далі – професійний рівень.

На що потрібно звертати увагу при виборі зварювального приладу

Говорячи про вибір зварювального апарату, слід розуміти, що існує два типи таких приладів, в залежності від джерела. Відповідно, це можуть бути електричні або газові варіанти. Зрозуміло, зі зрозумілих причин, найбільш зручним варіантом буде використання саме електричного варіанту як найменш громіздкого і зручного у використанні.

Зварювальний апарат рейтинг надійності відео

Серед електродугових апаратів існує два типи в залежності від типу зварювання. Це інвертори для зварювання електродами, які використовують змінний або постійний струм, а також зварювання за допомогою дроту, якою займаються зварювальні напівавтомати. Щоб не розгубитися у виборі, можна використовувати апарати комбінованого типу.

Проте всі зазначені вище варіанти інверторних апаратів дозволять домогтися дивовижних результатів у тому випадку, якщо процесом буде займатися дійсно професіонал. Замислюючись, як вибрати якісний зварювальний апарат для дому, слід віддавати перевагу системам-полуавтоматам. Це пов’язано з простотою роботи, оскільки дуга в даному випадку буде запалюватися автоматично, а бризки і зовсім відсутні.

Зрозуміло, планована потужність зварювального апарату для домашнього використання не повинна бути занадто високою. Слід залишити надто наворочені прилади професіоналам. Крім того, занадто серйозні прилади будуть відрізнятися високою вартістю, яка в руках дилетанта не буде виправдана.

Існує також ряд певних особливостей, на які слід звертати увагу при виборі інверторної зварювання.

 • Необхідно наявність природного способу охолодження системи, без застосування вентилятора.
 • Якість зварювання буде тим вище, чим могутніший буде дросель і чим більше ємність батареї.
 • В системі бажаний електронний гальмо, який буде зупиняти подачу дроту після того, як апарат був відключений.
 • Наявність іскрогасника є ключовим моментом, він дозволить знімати непотрібний додатковий заряд, коли напівавтомат не працює.
 • Окремої уваги заслуговує блок подачі дроту, адже чим рівніше вона буде подаватися, тим вищою буде якість зварювання.

Інверторний зварювальний апарат, який краще вибрати рейтинг надійності

Складаючи рейтинг зварювальних апаратів, слід не забувати про те, що між собою вони діляться на недорогі, які найкраще підійдуть саме для домашнього використання, а також на професійні, використання яких потребує професійного підходу.

Серед недорогих і простих у використанні приладів можна скласти міні-рейтинг за підсумками 2015 року. Такі прилади, незважаючи на регулярне поява новинок, залишаються безперечними лідерами за рахунок своїх якостей.

 1. До числа найбільш дешевих і якісних варіантів можна віднести зварювальний апарат Gerrard MMA-200. Його маса складає всього 5 кг, а потужність не більше 6 кВт, однак зварювальний струм може досягати 200А. Ці показники цілком достатні для використання їх будинку. Правда, є у цього приладу і негативні моменти, припустимо, якщо напруга мережі не входить в межі, заявлені виробником, працювати прилад просто не буде.
 2. Наступний безсумнівний лідер – Кедр-200. Вартість його трохи вище моделі, зазначеної під першим пунктом, незважаючи на те, що технічні характеристики їх аналогічні. Однак саме ця система відрізняється підвищеною надійністю. Нерідко на користь цього апарату роблять свій вибір навіть професійні зварювальники.
 3. Завершує трійку лідерства серед інверторних зварювальних апаратів ще одна модель – Kaiser NBS-200. За своєю вартістю він є проміжним моделям між дешевими і дорогими варіантами. При цьому нерідко вважається, що ціна завищена штучним методом. В принципі, його технічні характеристики здатні забезпечити високу якість зварювання, проте апарат вважається абсолютно непридатним до ремонту.

Для загального розвитку представимо також маленький рейтинг надійності зварювальних апаратів, які вважаються придатними тільки для професійних робіт. Дані пристрої є дорогими, але при цьому відрізняються бездоганною якістю.

 • Сварог-205, Китайського виробника. Незважаючи на всі забобони, щодо виробничої діяльності даної країни, дана модель здатна обслуговувати досить великі за своїми масштабами ремонтні роботи. При цьому він невибагливий в роботі.
 • Форсаж-200. Ця модель сьогодні найбільш популярна серед професійних користувачів. Їх діапазон струму досягає до 200А, а максимальна потужність складає 7,2 кВт.

На завершення можна підвести підсумок, що, замислюючись над питанням, «який зварювальний інвертор краще вибрати для дому?», слід враховувати всі негативні і позитивні властивості системи, вивчити актуальні рейтинги і вирішити для себе, наскільки професійне пристрій необхідно.

Поради щодо вибору інверторного зварювального апарату

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code