Советы как выбрать стеклорез для домаБудь-який ремонт у квартирі не обходиться без істотних витрат, а при невеликому бюджеті, доводиться економити кожну дрібницю. Покладаючись на свої сили, багато господарів намагаються мінімізувати витрати, виконуючи багато роботи по ремонту самостійно, і заміна скла в будинку не виняток.

Начебто зрозуміла завдання, достатньо придбати склоріз і розрізати скло потрібного розміру. Але виробники будівельних інструментів не стоять на місці, випускаючи все нові види, що правильно вибрати склоріз звичайній людині без досвіду, стає все важче, а в деяких випадках може призвести до непередбачених витрат.

На даний момент існують кілька видів склорізів (алмазний, роликові, масляні, циркульними) відрізняються як своєю конструкцією, ріжучим елементом, так і за способом процарапування канавки на поверхні скла. У даній статті ми постараємося докладно роз’яснити, як вибрати склоріз для дому при цьому враховуючи деякі нюанси, доповнюючи матеріал фото і відео інструкцією.

Алмазний склоріз

Мабуть, такий вигляд склоріза використовується досвідченими майстрами протягом багатьох років, і вважається одним з кращих в своєму модельному ряді. Відмітним елементом алмазного різака є невеликий кристал алмазу, розташований в ріжучої частини інструменту і надійно закріпленого в державке з допомогою припою з срібла.

Советы как выбрать стеклорез для домаАлмазний склоріз можна сміливо вибрати для розкрою скла товщиною до одного сантиметра. Але врахуйте, що є моделі і з синтетичним алмазом, де товщина різання обмежена не більше 5 мм. Вартість його набагато нижча, але, в роботі він досить ефективний.

Кристал алмазу хоча і вважається одним з твердих природних матеріалів, але в процесі частою різання має властивість притуплятися. У зв’язку, з чим час від часу слід заточувати різець на диску з чавуну або використовувати брусок покритий мастикою і алмазної пилом. Заточувати різець склоріза рекомендується до тих пір, поки інструмент на поверхні скла не залишить тонку лінію.

Вибираючи алмазний склоріз для дому, врахуйте, що вони можуть бути двох типів:

  • З криволінійної ріжучої крайкою
  • Чотиригранним різцем у вигляді піраміди

Перший тип найкраще підходить недосвідченим різьбярам, а другий тип кращий професіоналам. На відміну від типу із чотиригранним різцем, у якого різці розташовані під кутом 20 – 22 градусів по відношенню до осі, склоріз з криволінійної ріжучої крайкою, оснащений різцями, встановлений на одній лінії з віссю інструменту, що характерно полегшує роботу з нею.

Роликовий склоріз

Даний вид по праву вважається досить простим і поширеним склорізом для дому і роботи. В якості ріжучої частини у даного інструменту виступають ролики, виготовлені з твердого сплаву, зазвичай на основі вольфраму і кобальту.

Советы как выбрать стеклорез для дома

Моделі роликових типів, оснащуються різними кількостями ріжучих роликів, як з одним, з трьома, так шістьма. Відповідно, чим більше ріжучих роликів, тим краще ріжеться скло, і тим вища його вартість.

Кожен з роликів склоріза, розрахований для різання скла товщиною від 1 до 4 мм, і нарізкою матеріалу в розмірі до 350 метрів. Стандартний діаметр ролика дорівнює 6.6 мм, а кут заточування ріжучої кромки дорівнює сто градусів.

Якщо ж ріжучий елемент затупився, замінити його не скласти праці, для цього потрібно злегка ослабити кріпильний гвинт, а барабан з роликом повернути на шістдесят градусів. Також, крім заміни затупленого елемента його можна періодичний заточувати, використовуючи механічну точила або ручний метод з дрібнозернистим абразивним диском.

Олійні склорізи

Дана модель з’явилася на ринку зовсім недавно, по суті це той же роликовий склоріз, тільки додатково оснащений функцією автоматичної подачі мастила. В даному випадку, ручка служить одночасно і як ємність для мастильної рідини, який з допомогою гнота надходить до різальним кромкам, Подача мастильної рідини, значно зменшує силу тертя інструмента, що характерно знижує його знос.

Советы как выбрать стеклорез для дома

Масляній склоріз для будинку вибирають для роботи зі стеком товщиною до двох сантиметрів, і практично її безперервний ресурс служби вистачає на 5 – 6 тисяч погонних метрів. Після закінчення експлуатаційного терміну служби, слід замінити всю робочу головку інструменту.

Масляній склоріз додатково комплектуються змінними головками і роликами для різання скла різної товщини:

  • Для полотен товщини до 1 див. слід брати ролик з кутом заточування 135 градусів
  • Для стекол до 2см. слід підібрати ролик з кутом 150 градусів

Головка інструменту може бути як нерухомою, так і обертає. Останній тип в основному використовуються для різання матеріалу за шаблоном.

Циркульними склорізи

Можливо, питання, який склоріз вибрати для дому, щоб провести різку колу може виникнути у тих, кому доведеться вирізати такі фігури як овал або рівний коло, так як зробити це звичайним роликовим типом буде важко. Для цих цілей доцільно буде використання інструменту у вигляді циркуля.

Советы как выбрать стеклорез для дома

В основному складова частина циркульных типів, як правило, складається з склоріза, зазвичай це олійною вигляд, присоски закріплює його на склі, і регульованою шкали визначає необхідний радіус кола.

Для отримання рівного овалу, використовується конструкція з двох штанг розташованих перпендикулярно один до одного і самого інструменту. Тут головне правильно підібрати радіус на шкалах, після чого провести різку і отримати готовий елемент скла.

Поради як вибрати склоріз: який краще для дому

Для того що б інструмент не ковзав бажано брати його з дерев’яною ручкою. Для зручної роботи вибирайте склоріз з виїмками на ручках. Врахуйте що в роликових моделях, ролик не повинен бовтатися і при контрольній різанні, він повинен залишити тонку лінію без сколів і нерівностей, і повинен видавати потріскував характерний звук без скрипу.

Поради як підібрати хороший склоріз відео

І насамкінець, якщо слідувати всім перерахованим вище порад, то правильно вибрати склоріз для домашніх робіт, не складе труднощів навіть новачкові. Все залежить від обсягу виконуваних робіт. Відповідаючи на питання, як вибрати склоріз для будинку роликовий або алмазний, якщо ж ваш обсяг робіт не так великий, як і бюджет, то слід зупинитися на виборі роликового типу, хоча і не буде він довговічним, але кілька метрів скла, він точно подужає. Якщо обсяг великий, то звичайно оптимальний варіант алмазний, ну а для роботи зі склом до 20 мм, фахівці вибирають олійною тип інструменту.

Поради як вибрати склоріз для будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code