Ще зовсім недавно ніхто навіть не міг припустити, що на зміну звичайним лампам розжарювання, незабаром можуть прийти більш сучасні види як і світлодіодні енергозберігаючі люмінесцентні лампочки.

Враховуючи постійне підвищення тарифів на електроенергію, дані види вироби з’явилися своєчасно і отримали широке поширення. Як і будь-яке інше пристрій, вони мають свої позитивні і негативні моменти, але людина – це така істота, якій треба все порівняти і з’ясувати, яке саме виріб найкращі і ефективніше в тій чи іншій ситуації.

У даній статті ми хочемо детально відповісти на питання, яке цікавить багатьох покупців, світлодіодна енергозберігаюча лампа або – що краще?

Особливості світлодіодних ламп

Дуже довгий термін використання – це саме ця відмінність, здатне поставити світлодіодні лампочки на перше місце серед інших виробів. Наприклад, якщо порівнювати її з люмінесцентною, то у другий термін експлуатації приблизно в десять разів нижче. В порівнянні із звичайною лампочкою розжарювання, то показник і зовсім здатний вразити – в 100 разів нижче, ніж у світлодіодного вироби. Як показує численна практика, подібні лампочки можуть працювати майже 11 років без єдиної перерви.

Ще однією особливістю такого виробу є те, що вони здатні зберегти досить багато електричної енергії. Якщо порівнювати з іншими видами, то світлодіодна лампа може споживати приблизно на 50-75% менше енергії.

Дуже важливим також прийнято вважати рівень безпеки лампочок і те, як саме вони можуть впливати на здоров’я людини. Слід зазначити, що світлодіодні вироби не містять у своєму складі жодних шкідливих елементів, які можуть нашкодити здоров’ю. Фахівці неодноразово доводили, що вони максимально безпечні для людського здоров’я.

Враховуючи абсолютно всі позитивні особливості, не варто забувати і те, що таких виробів не загрожують ніякі перепади в мережі. Хоча, одночасно з тим, перепади такого типу можуть спровокувати значне скорочення строку експлуатації лампочок.

Особливості світлодіодної лампи відео

Якщо брати до уваги всі позитивні особливості світлодіодів, то можна бути повністю впевненим у тому, що такі вироби практично ідеальні і кращі в своєму сегменті. В той же час є й один значний недолік, який цілком може стати вирішальним під час покупки світлодіодним лампочки – це дуже висока вартість, яка може перебувати в межах від 500 і навіть до трьох тисяч рублів.

Особливості енергозберігаючих ламп

Багато людей звикли використовувати виключно лампочки розжарювання, які буквально кілька років тому можна було знайти в кожному будинку. Останнім часом все більш популярним стала енергозберігаюча лампа.

Виробники, які займаються виготовленням різноманітних економок, обіцяють покупцям те, що їх вироби мають величезну кількість позитивних моментів. Великою перевагою можна назвати величезну економію електричної енергії, яка в окремих випадках може досягати навіть 80%. Якщо порівняти економки з лампами розжарювання, то термін експлуатації перших більш ніж у вісім разів довше, ніж у других. Термін використання виробів буде залежати багато в чому від ціни і складає в середньому від шести до п’ятнадцяти тисяч годин.

Що краще – світлодіодна лампа або енергозберігаюча? Багатьом подобається те, що ЕСЛ виділяють дуже мало тепла. Як показує численна практика, якщо доторкнутися до лампі розжарювання потужністю 100 Ватів, то можна досить сильно обпалити руку. Якщо ж доторкнутися до економці з такою ж потужністю, то на шкірі не залишиться навіть незначного опіку. Подібна перевага дозволяє встановлювати енергозберігаючі типи в світильниках, які мають досить багато пластмасових деталей, які можуть пошкодитися при впливі високої температури і навіть стати причиною пожежі.

Велику роль також відіграє і те, з якого саме матеріалу була виготовлена лампочка. Якщо придбати найдешевше виріб, то це може негативно відобразитися на якості. В результаті лампочка прийде в непридатність вже буквально через кілька місяців, а в приміщенні буде постійно присутній неприємний запах з-за того, що пластиковий корпус буде поступово плавитися. У зв’язку з цим купувати економки необхідно тільки в тих виробників, які можуть надати сертифікат якості ISO 9001, що відповідає міжнародним стандартам.

Енергозберігаюча лампа відрізняються від світлодіодним тим, що їх світло здатний більш м’яко і рівномірно розподіляються по приміщенню. Це є величезною перевагою, адже людські очі не втомлюються дуже швидко, та й у цілому такий світ не відображається негативно на стан здоров’я. Варто відзначити, що сила світла розподіляється по кімнаті досить симетрично. Завдяки тому, що є досить хороший запас потужності, то потік світла збільшується з часом, чого не можна сказати про звичайних лампах розжарювання.

Особливості енергозберігаючих ламп відео

Незважаючи на те, що економки мають багато позитивних моментів і особливостей, є деякі недоліки, які змушують задуматися про те, які саме лампочки краще. До негативних моментів можна віднести наступне:

  • розігрів лампи відбувається досить довго – аж до двох хвилин;
  • не можна знаходитися протягом тривалого часу з такими лампочками з-за того, що вони випромінюють ультрафіолетові промені (відстань повинна бути не менше 30 см);
  • не можуть працювати, якщо температура повітря менше, ніж 20 градусів за Цельсієм;
  • у складі економок є в невеликій кількості ртуть, а також фосфор, а тому такі вироби потребують спеціальної утилізації з-за наявності шкідливих речовин;
  • лампочки такого типу мають досить високу вартість.

Яка лампа краще – світлодіодна або енергозберігаюча для очей думка експерта

Навіть якщо враховувати той факт, що обидва типи ламп мають абсолютно різні принципи роботи і неоднакові пристрою, приєднувальні цоколі у обох типів виробів нічим не відрізняються між собою. Пояснити це дуже просто. В першу чергу люди будуть купувати саме ті лампочки, які можна вільно використовувати в самих простих, стандартних побутових приладах. Найчастіше можна зустріти цоколі Е17 і Е27.

У той же час варто відзначити один цікавий факт. Світлодіодна лампа мають не такий великий розмір і може використовуватися навіть в тих світильниках, куди через свої габарити не зможе вміститися енергозберігаюча. Такі вироби мають невеликі цоколі і останнім часом їх активно використовують замість галогенних ламп. Підводячи підсумок, можна сказати, що світлодіодними лампочками можна замінити будь-які інші, чого не можна сказати про економок.

Звичайно, багато хто може посперечатися і заявити, що лампочки розжарювання нічим не гірше інших типів і в той же час вони набагато дешевше, а якість енергозберігаючих світлодіодних ламп не завжди таке, про яке горять виробники. Насправді це не так, адже можна знайти на ринку електричні вироби, які мають дійсно високий рівень якості і вони можуть прослужити дуже довгий час. Звичайно, не виключається можливість того, що продаються підробки або ж лампочки з дефектами, але подібне можна зустріти вкрай рідко, особливо останнім часом.

Якщо говорити і порівнювати економічність, а також вигоду того чи іншого виробу, то тут можна дуже довго сперечатися, адже обидва вони споживають мінімальну кількість електричної енергії, при цьому мають досить велику потужність освітлення. Звичайні лампочки розжарювання в даному питанні навіть і близько не можуть зрівнятися з більш сучасними виробами.

Отже, якщо підводити підсумок, то більшість фахівців рекомендують купувати найбільш сучасне виріб, а саме світлодіодні лампи. Вони мають незначні переваги перед енергозберігаючим типом, хоча і другі працюють досить добре.

Порівняння двох видів лампочок. Достоїнства і недоліки відео

Світлодіодна енергозберігаюча лампа або – що краще вибрати для дому вирішувати тільки вам. Але обов’язково перед покупкою потрібно уточнити всі особливості, а також позитивні і негативні моменти, які можуть вплинути на ваш вибір.

Що краще: світлодіодна лампа або енергозберігаюча?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code