Зовсім недавно у продажу з’явилися спеціальні світлодіодні світильники, які можуть мати довжину до п’яти метрів. Подібні вироби прийнято називати світлодіодними стрічками.

Таке нововведення дозволили подивитися на світ світлотехнічного дизайну з іншого боку. Їх досить часто можна помітити в сучасному світі на вивісках або ж фасадах нічних закладів.

Якщо розглядати конструкцію, то вона виглядає як гнучка плата друкованого типу. Безпосередньо на ній і розміщуються світлодіоди, розташовані послідовно і при цьому, є паралельними. Крім того, в наявності є струмообмежуючі резистори і спеціальні провідники з’єднувального типу.

Група світлодіодів, яка з’єднана між собою (їхня кількість може бути абсолютно різним) є тим елементом стрічки, який не можна розділити. Варто відзначити, що розрізати стрічку такого типу можна тільки у спеціально зазначених виробником відмітках.

Як вибрати світлодіодну стрічку для будинку — це питання, яке цікавить багатьох, адже виріб дозволить прикрасити будь-яку кімнату до різних свят і подарує святковий веселий настрій. Якщо ви раніше не стикалися з освітленням подібного типу, то підібрати його допоможуть численні відео представлені на нашому сайті, а також підказки наших фахівців.

Світлодіодні стрічки: типи та їх класифікація

На сьогоднішній день можна знайти три різних типи такого виробу. Досить популярними прийнято вважати MD світлодіоди, які є одноколірними. Абсолютно всі стрічки, виготовлені на основі таких світлодіодів, можуть излучить тільки якийсь один певний колір. Це дуже часто, може бути білий, зелений, червоний. У свою чергу білий ділиться на три види: теплий білий, звичайний відтінок білого і цей же колір, але холодний.

Другим типом світлодіодних стрічок є RGB стрічка. Відмінною рисою від першого типу є те, що такі стрічки можуть горіти самими різними кольорами, це кольоровий тип. Слід зазначити, що кожен окремий світлодіод складається з трьох різних, який об’єднаний один з одним. Абсолютно всі інші кольори можна досягти шляхом змішування світіння.

Цікавим фактом є те, що такі світлодіодні стрічки для будинку можуть працювати тільки разом зі спеціальними контролерами. На них треба вказати колір світіння і швидкість мерехтіння вироби. На кожній стрічці є кілька різних режимів миготіння світлодіодів.

Буквально кілька років тому був винайдений ще один цікавий тип світлодіода: WS2812B мають чотири різних виводу і WS2812S з шістьма висновками.

Якщо говорити про зовнішній вигляд, то дана новинка нічим не відрізняється від відомих нам світлодіодних стрічок, але при цьому безпосередньо в корпусі виробу знаходитися спеціальний ШІМ-контролер. Таким чином, можна легко керувати кожним окремим діодом, використовуючи для цього тільки два дроти. Це велика перевага, адже можна змінити колір на свій смак на кожній окремій ділянці стрічки.

На сьогоднішній день такі типи користуються не дуже великою популярністю, адже мають досить високу вартість і потребують використанні дуже дорогого контролера. Варто відзначити, що якщо контролер не буде подавати сигнал, то стрічка не буде світити.

Стійкість до впливу вологи

Перед тим як вибрати світлодіодні стрічки для будинку, необхідно враховувати ступінь вологостійкості даних виробів, які можна розділити на три типи, а саме:

  1. вологозахищені;
  2. вологостійкі;
  3. волога незахищені.

Вологостійкі стрічки відмінно підійдуть для їх застосування у водному середовищі або в приміщеннях з високим рівнем вологості. Це ідеальний варіант для басейну, ванної кімнати, лазні або, приміром, для фасадів різного роду будівель. Волога незахищені можна використовувати виключно в тих приміщеннях, де нормальний або навіть низький рівень вологості.

Вологозахищений тип світлодіодної стрічки досить часто використовують в місцях, де на неї може впливати вода. У такій ситуації важливо пам’ятати, що невелика частина світу буде втрачена у зв’язку з тим, що такі стрічки мають додаткове захисне покриття з силікону.

Щільність розміщення світлодіодів на стрічці

В залежності від того, яку кількість елементів буде встановлено на стрічку, таким і буде ступінь освітленості. В середньому кількість діодів на одному метрі може доходити навіть до 120, якщо це більш сучасна модель, то їх кількість збільшується в 2 рази — 240 лампочок, а розташовані вони при цьому в два ряди. Саме від кількості елементів і залежатиме те, наскільки щільно вони знаходяться один до одного.

Маркування

Перед тим як вибирати світлодіодну стрічку для дому, слід ознайомитися з маркуванням вироби. На сьогоднішній день є тільки один стандарт того, як відбувається маркування даного типу. Розглянути більш докладно маркування можна лише на прикладі. Візьмемо поширене виріб LED-CW-SMD-5050/60 IP68.

В даному випадку стрічка має позначення LED, а CW позначає білий колір. SMD — це відсутність яких-небудь вивідних діодів. 5050 – розмір корпусу виробу становить 50*50 квадратних міліметрів, 60 – це те, скільки світлодіодів знаходиться на одному метрі. IP68 говорить про те, що її можна використовувати досить довго в воді або в кімнатах з високим рівнем вологості. Якщо немає подібного напису, то виріб не захищається від води і її не можна мочити в такому випадку.

Потужність світлодіодної стрічки на метр

Потужність стрічки буде повністю залежати від її характеристик і від потужності самих діодів, які використовуються у виробі. Як правило, потужність вказують тільки для одного метра стрічки.

Якщо ж ви хочете дізнатися потужність всього виробу, то він буде залежати від розміру стрічки. На потужність також досить сильно впливає ступінь захисту виробу від впливу вологи і кут світіння діодів.

Величина світловіддачі

Самим важливим нюансом є те, наскільки інтенсивним є світловий потік. Його позначають як люмен на один метр світлодіодної стрічки. Величина цього типу буде залежати від характеристики діодів, а також від того, яку кількість елементів встановлено на одному метрі вироби.

Якщо знати вид світлодіодів, а також їх кількість, то цю величину можна порахувати і самостійно. Варто зазначити, що для будь-якого типу виробів (одноколірного або багатоколірного), підрахунок виконується однаково. Іноді на них не буває маркування, а відповідно, порахувати величину світловіддачі стає набагато важче.

Світлодіодне підсвічування основи відео

Для того щоб правильно вибрати світлодіодні стрічки для дому, потрібно враховувати досить багато різних нюансів. Якщо ви врахуєте всі і виберете відповідний виріб, то це дозволить застосовувати його протягом багатьох років і дарували всім позитивні емоції.

Світлодіодні стрічки для будинку як правильно підібрати

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code