В останні час все більш популярними стають обшивка стін і зведення перегородок з гіпсокартону. І в цьому є свої переваги. По-перше – це його екологічність, вогнестійкість, вологостійкість і звукоізоляційна здатність, по-друге, низька ціна матеріалу, а також швидкість возводимой конструкції. Враховуючи весь процес вироблених робіт по обшивці стін (шпаклівка, фарбування та обклеювання стін шпалерами), установка розеток і вимикачів є заключним фінальним етапом.

Установка розеток і вимикачів у гіпсокартон має відмінностей від установки в бетонну стіну. Але враховуючи, що кріплення і монтаж розеток і вимикачів у гіпсокартон має ряд своїх особливостей, потрібно заздалегідь враховувати важливі моменти як перед початком монтажних робіт, так і при виборі матеріалу (розетки, вимикачі та підрозетники).

У даній статті ми хочемо детально описати весь етап установки розетки у гіпсокартон, підготували відео матеріал, що наочно описує тапи монтажних робіт розеток, а також дати пораду щодо вибору відповідних матеріалів.

Підготовчі етапи робіт

Роботи по установці розеток і вимикачів в стіну з гіпсокартонної конструкції не такий вже складний процес, якщо заздалегідь до неї підготуватися і дотримуватися правил безпеки. Насамперед потрібно чітко визначити точки розташування в приміщенні, де будуть встановлені вимикачі та розетки, попередньо зробивши розмітку олівцем у гіпсокартон. Зробити підрахунок і купівлю кількості потрібного матеріалу (розеток і підрозетників).

Поради як правильно вибрати підрозетник відео

Купуючи підрозетники, головне не помилитися при купівлі, бажано заздалегідь повідомити продавця, підібрати саме під гіпсокартонну конструкцію стін, а не під бетонну. Краще буде якщо всю фурнітуру (підрозетники, вимикачі та розетки) придбавати в одному спеціалізованому магазині, на місці перевіривши їх на сумісність, щоб уникнути подальших проблем при установці. А також необхідно підготувати такі інструменти, як електродриль з насадкою.

Вибір розташування розеток і вимикачів на стінах

При виборі місця під вимикач і розетка в гіпсокартоні необхідно ґрунтуватися на їх зручність у подальшій експлуатації, тобто в ті місця, де в подальшому будуть встановлені електропобутові прилади (кондиціонери, холодильник, телевізор тощо), а також гармонійно вписувати їх в загальний інтер’єр приміщення.

Тенденції та часи змінюються. При виборі розташування в нинішній час, рекомендується Європейський стандарт.

  • Рекомендована висота розеток від підлоги – 30 см
  • Рекомендована висота розетки над кухонною стільницею – 120 див.
  • Рекомендована висота розетки для пральної машини 1 метр.
  • Рекомендована висота вимикачів – 80 см (На рівні опушеною руки).

Але в деяких випадках допускається відхилення від норми, тобто в тих місцях, де це зручно і виправдано. Приміром, якщо у вас плоско екранний телевізор і встановлений кронштейном верхній частині стіни, то оптимальним варіантом буде установка розетки також високо за телевізором або ж поруч з ним (погодьтеся, неприємно бачити, як чорний електричний кабель звисає вниз по стіні).

Поради як встановити розетки в стіну з гіпсокартону своїми руками відео

Також можна взяти, приміром, і Спліт систему. Вона зазвичай встановлюється у верхній частині приміщення, в такому випадку оптимальне місце для розетки буде поруч з приладом.

Проріз отвори в гипсокартоне під установку розеток і вимикачів

Процес просвердлювання отворів в гіпсокартонній стіні дуже простий і не вимагає особливих навичок. Для цього вам знадобляться такі інструменти як, електродриль з круглої фрезою насадкою, в крайньому випадку, можна скористатися монтажним ножем.

Першим ділом потрібно зробити розмітку хрестиком для майбутньої установки розетки, використовуючи рівень і олівець. Вимірюючи висоту перед розміткою, слід враховувати той факт, якщо у вас незакінчений чорнову підлогу, то потрібно взяти додатковий відступ 5 см (або в залежності товщини майбутнього покриття).

Розмітка і установка блоку підрозетників відео

Посадкове отвір в гіпсокартонній стіні, слід робити діаметром 68 мм майже впритул. Проробляючи проріз потрібно бути дуже акуратним, не варто натискати на інструмент, щоб уникнути утворення рваних країв і пошкодження гіпсокартону, що ускладнює процес монтажу підрозетника (втрачається упор для затискних лапок).

Конструкція стіни обшитої гіпсокартонними листами, складається з металевих профілів, роблячи отвори для підрозетника, можна впертися на сам профіль, радимо не переносити просвердлений отвір, а просто вирубати той шматок профілю по периметру стамескою або звичайною викруткою.

Монтаж і установка підрозетника в гіпсокартонну стіну

Встановити підрозетник для розетки у гіпсокартон досить просто. Підрозетник – це та ж коробка (стакан), що і під бетонну стіну, але має відмінності наявністю спеціальних лапок – кріплення.

Перед тим як почати установку, необхідно зняти отвір заготовку для введення кабелю з задньої або бічної частини коробки, варіант вибираєте самі в залежності від зручності.

Монтаж підрозетника в гипсокартоне відео

Далі слід розпочати саму установку. Пропустивши їх через готовий отвір, потрібно зафіксувати пристрою у заздалегідь підготовлене посадочне місце, закручуючи опорні монтажні гвинти, до тих пір, поки лапки не притиснуться до листу. Бажано посадочне місце заздалегідь прошпаклювати для додаткової міцності конструкції.

Фінальний етап. Встановлення розетки

Як виконані монтажні роботи по установці підрозетника, можна приступати до установки розеток у гіпсокартон дотримуючись певних правил:

– Насамперед необхідно зняти верхню кришку пристрою, відкрутивши болт.

– Розслабити контакти для кріплення проводів.

– В контакти вставити дроти і щільно затягнути (щоб уникнути перегріву проводів у місцях з’єднання)

– Вставити розетку на підготовлену в гіпсокартонній стіні коробку, закріпивши кріпильними шурупами.

– Закриваємо верхню кришку, закрутивши болт.

Ось і весь процес установки розетки у гіпсокартон, як ви бачите всі роботи, дотримуючись інструкції можна зробити самостійно. Додатково ви можете подивитися відео, де наочно показується вага процес монтажних робіт.

Як встановити розетку в стіну з гіпсокартону своїми руками відео

І наостанок хотів би попередити, всі роботи в цілях безпеки, виконуються тільки при відключеному електроживленні в проводах.

Установка розеток у гіпсокартон: інструкція

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code