Узо и дифференциальные автоматы: в чем разницаВ даний час існування людства без електроенергії практично неможливо. Незважаючи на це, в деяких ситуаціях, ця сама електроенергія крім користі може не тільки завдати шкоди здоров’ю, але і являє собою реальну загрозу життю.

Саме для таких ситуацій і були розроблені спеціальні прилади, такі як УЗО і дифавтомати. Ці пристрої зарекомендували себе як необхідні та надійні захисники не тільки електропроводки, але і життя людей.

Узо і диференціальні автомати, розходження між якими полягає в декількох відмінності, служать одній меті. Розглянемо більш уважно призначення і область застосування цих електротехнічних приладів.

Для чого застосовуються УЗО і дифавтомати

Обидва ці вироби служать для екстреного розмикання ланцюга при виникненні критичної ситуації. Основним відрізнити цих пристроїв є те, що УЗО спрацьовує тільки при виникненні в ланцюзі струмів витоку, а диференціальний автомат забезпечує розмикання ланцюга у разі появи струму витоку, а також при перевантаженні проводки і короткому замиканні.

Судячи по функціональним можливостям можна зробити висновок, що УЗО встановлюється для захисту від ураження людини струмом, а також для запобігання перегріву і оплавлення електропроводки. Якщо виникає перевантаження або коротке замикання цей прилад не спрацює, отже, його захисні можливості досить умовні.

Застосування ж дифавтомата, крім дублювання можливостей, захищає проводку від перевантажень і КЗ. Таким чином, установка дифавтомата дозволяє оберегти дроти від усіх ризиків, в той час як самостійне використання ПЗВ не доцільно.

Саме тому найбільш поширеним способом захисту Електра мереж є спільне використання цих апаратів. Незважаючи на зовнішню схожість, за відповідними написами і іншим особливостям цілком реально визначити який саме прилад використовується.

Напис на корпусі пристрою

Хоча, як говорилося вище, прилади візуально схожі, по написах на корпусі можна без проблем визначити тип. На УЗО першими пишуться цифри, наприклад 16А. Такий напис свідчить, що це УЗО, з передбаченим оптимальним струмом 16А.

Якщо на маркуванні спочатку написана буква, наприклад, С16 це означає, що ви маєте справу з диференціальним автоматом. В даному випадку буквою позначаються тип і властивості електромагнітного і теплового переривачів, а цифра 16 говорить про те, що номінальний струм складає 16А.

Узо и дифференциальные автоматы: в чем разница

Крім цього їх різницю можна визначити за спеціальною маркування на корпусі.

По маркуванню номінального струму

На будь-якому електротехнічному апараті обов’язково вказуються параметри номінальної сили струму.

Для ПЗВ ця цифра ставиться перед буквою, а для диференціального автомата – на другому місці, після літерного значення, що позначає тип електромагнітного і теплового запобіжників. Крім цього, щоб внести певну ясність у це питання, деякі виробники методом штампування вказують тип виробу, хоча зустрічається таке маркування далеко не часто, і особливо розраховувати на неї не варто.

Зображення пристроїв на електричній схемі

На корпусі як виконавчого, так і захисного елемента завжди присутній принципова схема. У цьому випадку ці схеми дуже схожі, але все ж мають певні відмінності. Крім загальних основних елементів приладів, на дифавтомате схематично показані електромагнітний і теплової переривач, призначені для захисту від короткого замикання і перевантаження. Таким чином, якщо на схемі відсутні ці переривники, перед вами, поза всяким сумнівом, УЗО.

Крім зазначених, існують і деякі інші відмінності, що заслуговують уваги.

Інші відмінності

  • По вартості, в залежності від бренду, якісний диференціальний автомат приблизно рівноцінний зв’язці УЗО і автомат. В цьому питанні, навіть якщо і існує різниця, вона не принципова.
  • За розмірами, дифавтомат кілька компактніше, але знову ж відмінність у розмірах не має стратегічного значення.
  • За способом підключення дати конкретну рекомендацію практично неможливо. Підібрати ефективну захисну систему можна тільки з урахуванням конкретних вимог і умов експлуатації електропроводки. Однак, з упевненістю можна сказати, що з точки зору ремонтопридатності застосування ПЗВ в комплекті з автоматичним вимикачем вигідніше, оскільки при виході з ладу досить заміни одного елемента, а ось дифавтомат доведеться замінити повністю.

З урахуванням вище викладеного, УЗО і диференціальні автомати, відмінність між якими тепер очевидні. Їх можна ефективно використовувати в залежності від вимог до системи, умов застосування та фінансових можливостей. При правильному розрахунку і вибору параметрів істотну різницю між дифавтоматом і зв’язкою ПЗВ з автоматом практично не знайти.

Узо і диференціальні автомати: в чому різниця

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code