Стоит ли покупать рулетку с лазерным уровнему?Важко знайти хоча б один будинок, в якому немає вимірювальної рулетки. Цей прилад необхідний як для ремонтно-будівельних робіт, так і для простих життєвих потреб. Виміряти розміри ніші під шафу, дізнатися, чи вистачить на балконі місця, щоб поставити на зиму велосипед, відміряти відрізок профілю необхідної довжини при монтажі гіпсокартонної перегородки, для всього цього необхідна рулетка.

До недавнього часу, цей прилад являв собою досить нехитре пристосування, але все змінилося з відкриттям лазерного випромінювання. Активне використання їх властивостей у багатьох галузях, зокрема і в будівництві, призвело до створення лазерного вимірювального обладнання.

Найбільш простий і часто використовуваний прилад, створений на базі цієї технології – лазерна рулетка. Використовуючи різні комбінації лазерних приладів з класичними інструментами і пристосуваннями, виробники винесли на суд споживачів цілий ряд нових вимірювальних приладів, серед яких і рулетка з лазерним рівнем.

Конструкція лазерної рулетки

У порівнянні зі своєю попередницею, оснащеної металевою вимірювальною стрічкою, пружиною і фрикційним гальмівним елементом, конструкція сучасного лазерного далекоміра значно складніше.

Корпус виготовляється з високоміцного пластику, а для додання ергономічних параметрів лазерної рулетки у відповідних місцях застосовуються гумові або латексні вставки для попередження вислизання під час роботи. Часто передбачається шнурок для кріплення страхувального рулетки на зап’ясті. Крім зручності, гумові складові забезпечують демпфірування приладу в разі падіння, чим забезпечують додатковий захист.

Ще одним важливим елементом конструкції лазерного далекоміра є система забезпечує відсутність конденсату на поверхні лінзи. Крім цього, комплектність рулетки поставки входить захисний чохол, застережний пристрій від механічних пошкоджень в процесі роботи. У деяких моделях чохол виконується таким чином, що знімати його для проведення вимірів немає необхідності.

Генерований приладом лазерний промінь спрямовують на об’єкт, відстань до якого необхідно виміряти. Досягнувши мети, він відбивається від перешкоди і повертається назад в корпус приладу, де вловлюється особливим пристроєм. Час, за який промінь подолав відстань до об’єкта вимірювань, ділиться з допомогою процесора на швидкість світла, таким чином, визначаючи цікавить відстань.

Тут потрібно обмовитися: швидкість світла надзвичайно велика, тому будівельні далекоміри працюю трохи інакше.

Лазерна рулетка види

Сучасні лазерні далекоміри можна розділити на два типу:

 • Імпульсні;
 • Фазні.

Принцип роботи імпульсного далекоміра було викладено вище, але для визначення коротких часових інтервалів необхідні дорогі таймери, що робить використання цього принципу в будівельних лазерних рулетках недоцільним.

Стоит ли покупать рулетку с лазерным уровнему?

Сучасні лазерні рулетки і далекоміри використовують фазний принцип, який полягає в засечке величини зсуву фаз між відправленими та прийнятими променями. Знаючи частоту імпульсу і частоту нескладно визначити відстань до об’єкта. Похибка вимірювань, як правило, не перевищує половини довжини хвилі, іншими словами знаходиться в межах 1-1,5 мм на метр, що для будівельних робіт цілком допустимо.

Які переваги має лазерний далекомір від звичайної рулетки

Головні переваги позначаються при вимірі відстаней більше 1,5 м. Перш за все, для виміру не потрібен другий, крім цього, немає необхідності переходити з місця на місце. Дальність вимірювань навіть для самих недорогих моделей складає близько 40 м, причому провести такий замір можна не сходячи з місця. Деякі моделі лазерних рулеток дозволяють проводити вимірювання до 260 м з прийнятною точністю, що охоплюють практично весь спектр будівельних та геодезичних вимірювань.

Принцип роботи рулетки з лазерним рівнем

Що стосується принципу роботи приладу, він нічим не відрізняється від лазерної рулетки, але от призначення у нього дещо інше. В принципі виріб може виконувати три функції:

 • Вимірювати відстань за допомогою металевої стрічки;
 • Використання в режимі рівня для нанесення лазерної розмітки;
 • При знятій лінзі може функціонувати як лазерна указка.

Купувати таку рулетку заради вимірювань та лазерної указки, безумовно, не доцільно, а ось нанесення розмітки може виявитися дуже корисним при різних ремонтно-будівельних роботах.

Стоит ли покупать рулетку с лазерным уровнему?

Перш ніж купувати такий вимірювальний прилад необхідно усвідомити для себе ряд питань.

Як правильно вибирати лазерну рулетку

Оскільки вартість виробу в залежності від набору функцій може істотно відрізнятися, необхідно усвідомити, для чого конкретно потрібна лазерна рулетка. Справа в тому, що проводити вимірювання в межах до 3 м доцільніше звичайної рулеткою, а не оплачувати функціонал, який навряд чи буде затребуваний.

Якщо ж ведуться ремонтні роботи, нехай навіть на побутовому рівні, або має місце дачне будівництво, лазерний прилад може значно підвищити точність вимірювань, особливо на довжині більше 5м і скоротити час проведення вимірів.

Що стосується вибору моделі лазерної рулетки, то тут потрібно враховувати наступні фактори:

 • Переконайтеся, що дальність зазначена виробником, дещо перевершує передбачуваний діапазон передбачуваних вимірів, оскільки зазвичай в цьому питанні виробники дещо лукавлять;
 • Не варто переплачувати солідні кошти за параметри, які вам явно не знадобляться, або будуть використовуватися вкрай рідко;
 • Оскільки лазерна рулетка є досить складним інструментом, переконайтеся в наявності інструкції зрозумілою мовою;
 • Враховуючи технічну складність приладу, що практично виключає самостійний ремонт, переконайтеся в можливості гарантійного обслуговування.

Навіть при наявності інструкції на рулетку, кілька рад будуть не зайвими.

Як користуватися лазерним далекоміром

Для проведення вимірів лазерною рулеткою необхідно:

Стоит ли покупать рулетку с лазерным уровнему?

 1. Переконатися, що на шляху променя немає перешкод здатних передчасно відобразити лазерний промінь, або змінити його напрям;
 2. Зняти захисний чохол з лінзи, якщо такий є, навести рулетку на об’єкт і включити далекомір;
 3. При появі на дисплеї неправдоподібних і сумнівних результатів проведіть контрольний замір;
 4. При роботі з будь-якими лазерними приладами неприпустимо потрапляння світла на сітківку ока.

Сподіваємося, що отриманої інформації буде достатньо для вибору лазерного приладу або іншого устаткування, і все ж узагальнимо основні моменти.

Враховуючи високу вартість виробу, перед покупкою ретельно виберете набір необхідних функцій, це дозволить зекономити значні кошти. Вкрай важливо під час роботи не допускати потрапляння лазерного променя на сітківку ока, це може завдати непоправної шкоди зору.

Якщо виконувати всі правила техніки безпеки і дотримуватися інструкції виробника рулетка з лазерним рівнем стане добрим помічником в будівельно-ремонтних роботах.

Чи варто купувати рулетку з лазерним рівнем?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code