Під час проведення ремонту в будинку, то досить часто змінюється не тільки стара проводка, але і розетки і вимикачі.

Більшість людей навіть не замислюються про те, що є спеціальні правила і стандарти для встановлення електроприладів. Їх потрібно обов’язково дотримуватися, адже від цього багато в чому залежить не тільки безпека людини, але і збереження побутових приладів.

Питання про те, яка висота установки розеток і вимикачів від підлоги — це досить актуальне питання, яке необхідно в обов’язковому порядку вивчити до того, як ви виконаєте роботи цього плану.

Як правильно розташувати розетки і вимикачі

Якщо говорити про вимоги, яких надто суворих правил чи вимог на сьогоднішній день немає. Якщо брати до уваги будівельні правила, то в них говориться, що бажано робити висоту розеток не нижче, ніж на один метр над рівнем підлогового покриття. У той же час в правилах пристрою різного роду електричних установок є досить суворі вимоги, які необхідно враховувати в обов’язковому порядку. До них можна віднести наступне:

 1. У житлових приміщеннях робити висоту розетки потрібно приблизно 20-30 від рівня підлоги. Для того щоб не виникало небезпеки, в тих квартирах чи будинках, де є маленькі діти, абсолютно всі вироби потрібно додатково оснастити спеціальної шторкою, яка могла послужити захистом.
 2. Якщо говорити про встановлення розеток на кухні, то їх тут, як правило, прийнято встановлювати на висоті 1,3 метра від рівня підлоги. Дуже велику роль у даному випадку відіграють розміри меблів, їх висота, те, де вони знаходяться і багато іншого. Дуже важливо завжди пам’ятати про те, що вона повинна бути не ближче, ніж на половину метра від газопроводу.
 3. Є певні стандарти в тих приміщеннях, де дуже високий рівень вологості. До них можна віднести лазні, душ, сауни або ванні кімнати. У них розетки повинні знаходитися приблизно на 1 метр вище рівня підлоги.
 4. Суворо заборонено ставити розетку безпосередньо в душовій кабіні. У той же час найближча точка до душової кабінки може перебувати виключно на відстані шістдесяти сантиметрів. Хотілося б підкреслити, що вона повинна в обов’язковому порядку бути захищеною з допомогою якоїсь апаратури УЗО.

Стандарти і правила

Хотілося підкреслити той факт, що на сьогоднішній день немає ніякого «євростандарту», який би вказував точне розташування розеток як мінімум в 30 см від рівня підлоги, а вимикачів, наприклад, в 90. У той же час фахівці рекомендують робити розетки на висоті приблизно 90 сантиметрів, а вимикачів — як мінімум 1,6 метра від рівня підлоги в приміщенні.

Варто відзначити, що і той, і інший варіант розташування, має свої позитивні і негативні моменти. Більшість людей думають, що якщо будуть ставити пристосування за таким стандартом, то це буде найкращим рішенням, адже це не тільки дуже зручно, але і максимально безпечно.

Отже, до переваг можна віднести наступні важливі моменти:

 1. Якщо розташувати вимикач на висоті 1,6 метра, то він буде знаходитися приблизно на одному рівні з очима людини.
 2. Якщо робити розетку від підлоги на 90 сантиметрів, то нею в кілька разів зручніше користуватися.
 3. Розетка повинна знаходиться на такій відстані, де може бути небезпечною для дитини маленького віку.
 4. Таке розташування дозволяє ставити меблі так, щоб всі пристрої електричного типу могли перебувати в доступній зоні, не викликаючи жодних проблем з використанням та експлуатацією.
Все про вимикачах. Хитрощі, розташування й інші нюанси відео

Якщо робити їх так, щоб вони відповідали сучасним, абсолютно новим стандартам, то можна досить просто користуватися будь-яким електричним обладнанням. Ви не будете відчувати незручностей чи дискомфорту. Крім того, величезною перевагою є і те, що розташування такого типу дозволяє максимально приховати всі провода для живлення електричних приладів.

Особливості установки вимикачів і розеток на кухні

Коли мова йде про монтаж вироби безпосередньо на кухні, то в даній ситуації питання потрібно приділити особливу увагу. На кухні, як правило, знаходиться дуже велика кількість різної побутової техніки. Крім того, саме в цьому приміщенні присутня величезна кількість зон, які можуть бути небезпечними: це і відкритий вогонь, плити, які нагріваються, велика кількість води. Потрібно особливо багато уваги в даній ситуації приділити безпеки.

Не варто використовувати на кухні подовжувачі або перехідники, зайві дроти, які дуже часто стають причиною замикання і дуже сильну пожежу, який складно ліквідувати.

Як правильно ставити розетки і вимикачі на кухні відео

У кухонному приміщенні вони повинні розміщуватися з урахуванням того, які особливості має приміщення, які там є електричні й інші прилади, а також в залежності від багатьох інших нюансів.

Існує кілька загальних правил, з якими необхідно ознайомитися кожному:

 1. Поверхню, де ви варите, а також раковина — це найнебезпечніші зони, поблизу них можна монтувати їх, адже це може закінчитися серйозними проблемами.
 2. Розетки, які забезпечують нормальну і повноцінну роботу певної техніки на кухні, повинні розміщуватися безпосередньо поруч із цією технікою або ж над її поверхнею.
 3. Дуже часто люди можуть допускати одну і ту ж помилку — вони мають розетки за приладами, куди дуже важко, а часом і зовсім не реально дістати.
 4. Коли ви вибираєте місце, де хочете робити точку, то в обов’язковому порядку потрібно враховувати висоту стільниці. Це потрібно для того, щоб можна було забезпечити максимальний доступ до розетки, під час якого не буде виникати незручностей.
Незручне розташування розеток і вимикачів відео

Яка висота розташування вимикачів і розеток у квартирі — це дуже важливе питання, який потрібно вивчити у всіх подробицях. Якщо ви порушите якесь правила і стандарти, то це може обернутися в подальшому не тільки дискомфортом, але і серйозною проблемою. Неправильне розташування розетки може призвести до короткого замикання, а потім до пожежі. Крім того, це може викликати масу незручностей, тому потрібно дотримуватися правил і ставитися до цього питання дуже уважно. Якщо ж ви не можете самостійно спроектувати розташування пристроїв в тому чи іншому приміщенні, то скористайтеся послугами фахівців, які допоможуть вирішити це досить важливе і делікатне питання.

Висота установки вимикачів і розеток: правила і стандарти

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code