Как пользоваться мультиметром: инструкция по применениюМультиметр — це досить відоме пристосування, яке дозволяє за лічені секунди виконати всі необхідні вимірювання електротехнічного характеру. З його допомогою можна швидко і максимально точно встановити силу струму і напруги, опору. У той же час він дозволяє легко і максимально ефективно продзвонити ланцюг на її цілісність.

Як показує численна практика, за допомогою мультиметра люди, які займаються радіотехнікою, перевіряють діоди і транзистори на їх працездатність. Якщо говорити про більш дорогих моделях, то вони мають набагато більше функцій і дозволяють виміряти навіть ємність конденсаторів, температуру, індуктивність і безліч інших характеристик, якими може володіти електрична техніка.

Як користуватися мультиметром dt-830b, dt-838, dt-832b, інструкція по застосуванню для чайників вважається неймовірно популярною, адже саме ці моделі приладів прийнято використовувати найчастіше. Вони прості у використанні і мають не дуже високу вартість. Якщо ж ви не маєте поняття, як поводитися з вимірювальним пристроєм подібного типу, то на нашому сайті ви зможете знайти велику кількість відео, де показані всі подробиці використання виробу на практиці.

Пристрій і принцип роботи цифрового мультиметра dt

Для того щоб зрозуміти, як влаштований прилад і за яким принципом він працює, для прикладу ми візьмемо популярну модель dt-838. Якщо ви самостійно розберетеся з принципом роботи цієї моделі, то у вас не повинно виникнути жодних труднощів з використанням інших засобів такого типу. Єдиними відмінностями, якими володіють різні мультиметри, можуть бути тільки значки, які наносяться на вироби. Крім того, можуть бути якісь додаткові функції. На лицьовій стороні обраної нами моделі знаходиться спеціальний ЖК індикатор, перемикач, який дозволяє змінювати режими роботи, а також роз’єми, за допомогою яких відбувається підключення щупів.

Цифрові мультиметри як користуватися, відео інструкція по застосуванню для чайників

Завдяки тому, що на приладах присутні спеціальні мітки, то це дозволяє задати величину, яку можна контролювати. Ця величина дозволяє перемикати і встановлювати верхню межу вимірювання показань. Режими однорідного типу знаходяться поруч і розподілені на різні групи.

У деяких сучасних моделях мультиметра прийнято встановлювати межа вимірювань на автоматичному рівні. Для того щоб це зробити, досить вибрати з допомогою перемикача ту контрольовану величину, яка вам необхідна. Якщо говорити безпосередньо про позначення, які розташовуються на лицьовій частині виробу, то необхідна інструкція, адже такі позначення різних моделях від різних виробників можуть трохи відрізнятися.

Як користуватися щупами мультиметра dt-830b, dt-832в, dt-838, інструкція по застосуванню

Щоб використовувати прилад за призначенням, необхідно спочатку оголити щупи і потім ними доторкнутися до проводу, розетки, вимикача і так далі. Для цього, на лицьовій стороні мультиметра, є спеціальні три роз’єми. Якщо говорити про вимірювання за кольорами, то подібний тип вимірювання варто використовувати тільки тоді, коли ви проводите маніпуляції в мережі постійного струму. Якщо говорити про змінному струмі, то в даній ситуації немає ніякої різниці, як саме будуть підключені щупи.

Як користуватися мультиметром інструкція для чайників відео

Коли ви будете проводити вимірювання напруги, то дуже уважно стежте за тим, щоб не доторкнутися до тих ділянок щупів, які оголені. Перед початком роботи також дуже важливо перевірити, чи правильно підключені щупи до роз’ємів, які знаходяться на лицьовій стороні приладу. Завжди слід пам’ятати про те, що якщо ви будете неправильно використовувати мультиметри dt-832, 830, 838 і інші моделі, то це може викликати коротке замикання або більш серйозні проблеми. Тому інструкція повинна бути вивчена в обов’язковому порядку, незалежно від кількості знань в даній області.

Правила по роботі з цифровим мультиметром

Інструкція по застосуванню, як користуватися мультиметром dt повинна бути прочитана перед початком роботи, особливо якщо досвіду проведення вимірювань у вас зовсім небагато. Якщо ж і після цього ви не можете повноцінно працювати з приладом, то подивіться відео на нашому сайті, де в подробицях буде розказано про те, як потрібно правильно і обережно застосовувати даний пристрій.

Як правильно використовувати мультиметр інструкція для чайників відео

Для того щоб можна було виміряти за допомогою мультиметра напруга не потрібно нічого особливого. Не потрібні різного роду перемикання ланцюга та інше. Головним правилом в даній ситуації є те, що потрібно постаратися максимально точно визначити приблизну величину, а також вид напруги, яке ви збираєтеся виміряти. Отже, вставте відповідні щупи в розетку і потім легенько торкніться клем розетка. Коли відбудеться дотик, то потрібно встигнути зафіксувати ті свідчення, які показує прилад.

Якщо ви ще чайник, то навчившись користуватися мультиметром DT832B, DT830, DT838 дозволяють кожному бажаючому виміряти силу постійного струму. Дуже важливо в цій ситуації правильно встановити щупи. Інакше починає спрацьовувати запобіжник, який потім потребує негайної заміни, щоб не відбулося більш серйозних поломок і іншого. Варто відзначити, що режимом для вимірювання сили струму бажано працювати не більше 15 секунд. Межа для вимірювання потрібно обов’язково встановити хоча б з мінімальним запасом. Після того, як будуть встановлені щупи, потрібно роз’єднати ланцюг і підключити сам прилад — обов’язково послідовно.

Для того щоб отримати можливість визначити активний опір того чи іншого елемента, потрібно спочатку відключити його від ланцюга, потім підключити мультиметр паралельним шляхом. Якщо ви неправильно встановіть максимальну величину, то в даній ситуації це не призведе до поломки цифрового пристрою. Якщо ж це станеться, то ви побачите на екрані кілька одиниць і не більше.

Відео огляд мультиметра DT-830D. Інструкція по застосуванню для чайників

Для того щоб можна було без проблем продзвонити ланцюг, встановіть перемикач на мультиметре в режим прозвони, а потім акуратно замкніть щупи. Прилад обов’язково повинен видати досить гучний звуковий сигнал, а потім вивести на екран показання, яке буде максимально близьким до нуля. Подібна процедура, як правило, проводиться для того, щоб дізнатися, робочий чи тестер можна користуватися мультиметром. У тій ситуації, коли досліджувана ланцюг буде цілою, то прилад видасть певний звуковий сигнал, а потім покаже на своєму екрані величину опору. Якщо ж у ланцюзі буде спостерігатися обрив або інша поломка, то цифри, на екрані покажуть підвищення. У деяких випадках можуть здатися лише одиниці і більше нічого. Деякі, більш сучасні моделі можуть показати у разі цілісності ланцюга спеціальну абревіатуру «O. L».

Обов’язково потрібно перевірити роботу пристрою. Для того щоб це зробити, потрібно паралельно до розетки додатково підключити ще і вольтметр. Потім достатньо звірити ті свідчення, які покаже вольтметр і мультиметр. Для того щоб можна було перевірити, наскільки правильними є вимірювання сили струму, потрібно зняти показання постійної навантаження приладу і ще додатково амперметром.

Якщо на екрані ви побачите одиницю, то це може означати тільки одне: межа був виставлений неправильно, то потрібно заново повторити всю процедуру перевірки роботи цифрового тестера. Іноді може загорітися батарейка — це означає, що для нормального функціонування приладу, її потрібно негайно замінити.

Як користуватися мультиметром: інструкція по застосуванню dt — 830b, dt-832, dt-838 для чайників, слід обов’язково вивчити перед тим, як ви почнете застосовувати прилад для роботи. Якщо ж після того як ви прочитали інструкцію по застосуванню, у вас залишилися якісь питання, то можете подивитися на нашому сайті відео, де ви зможете отримати швидкі відповіді.

Вибір мультиметра. Поради початківцям відео

Цифровий мультиметр DT може тільки на перший погляд здатися дуже складним приладом, насправді, все дуже просто. Необхідно мати мінімальні знання для його застосування і бути при цьому максимально акуратним. Якщо дотримуватися всіх пунктів інструкції по застосуванню, то такий прилад ви будете використовувати на протязі багатьох років, і при цьому в його роботі не відбудеться ніяких збоїв або несправностей.

Як користуватися мультиметром: інструкція по застосуванню

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code