Как пользоваться плиткорезом ручнымДля того щоб ідеально обрізати керамічну плитку, в більшості випадків використовують ручний інструмент як плиткоріз. Переважно, щоб користуватися ним, не потрібно мати професійних навичок, відповідно інструмент цілком успішно можна застосовувати в домашніх умовах.

Плиткоріз ручний має досить багато позитивних моментів, до яких можна віднести просте використання у результаті виходить дуже чіткий розріз. Рукоятка додатково виконує ще й функцію важеля дозволяє зменшити додані зусиль до мінімуму.

В той же час не обійшлося і без деяких негативних моментів. Приміром, ручний плиткоріз не можна використовувати на дуже близькій відстані від краю плитки (допустима відстань для роботи, повинно бути не менше п’яти міліметрів).

Перед початком роботи необхідно ретельно вивчити те, як користуватися ручним плиткорізів. Якщо у вас виникають труднощі в даному питанні, то на нашому сайті ви можете знайти відео, де вказані всі подробиці й нюанси.

Що таке плиткоріз і навіщо він потрібен

Багато людей не мають поняття, що таке плиткоріз і навіщо взагалі потрібен такий інструмент. Якщо більш детально розглядати це питання, то — це самий звичайний апарат, який дозволяє швидко і акуратно розрізати керамічну плитку. На сьогоднішній день в будівництві активно застосовують ручний тип інструменту, і електричний. Варто відзначити, що легко впоратися з експлуатацією можна тільки у разі застосування ручного плиткоріза, але з електричним варіантом можуть виникнути деякі труднощі.

На що слід звернути увагу при виборі плиткоріза відео

Навіть якщо враховувати, що інструменти обох типів мають однакову назву, вони зовсім не схожі один на одного. Єдиним винятком, звичайно, є остаточний результат застосування інструменту. Для того щоб можна було користуватися плиткорізом ручним, потрібно з його допомогою зробити борозни (агрегат має дуже гострі різці), а потім вже зробити надлом плитки. У свою чергу електричний тип плиткоріза працює з допомогою акумулятора або від електричної мережі і за своїм зовнішнім виглядом і принципом роботи може трохи нагадувати циркулярну пилу. Розпил плитки відбувається з допомогою дуже гострого алмазного диска, який має неймовірно величезну швидкість обертання.

Пристрій і принцип роботи ручного плиткоріза

Найголовнішою особливістю цього інструменту є те, що він має неймовірно гострий різець. Як правило, використовують алмазний, який має такий же принцип роботи, як і простий різець. Для повноцінної роботи необхідно встановити оброблювану плитку безпосередньо на підставі апарату. Для того щоб плитка не хиталася і її можна було легко і рівно відрізати, в нижній частині ручного плиткоріза є притискна частина, яка дозволяє міцно зафіксувати плитку.

На цій притискної частини інструменту розташовані різець і декілька роликів, які дозволяє плиткорезу пересуватися по поверхні матеріалу. На каретці також знаходиться невелика ручка. Саме вона відповідає за різну силу натиску на плитку і безпосередньо на зміщення різця під час роботи.

Як користуватися і різати плиткорізом ручним відео

У зв’язку з тим, що під час користування інструментом не виникає ніяких складностей, то його дуже часто використовують як в будівництві, так і в ремонтних роботах, які проводяться в домашніх умовах. Ручний плиткоріз має перевагу, якщо порівнювати його з електричним інструментом, адже він має невеликий розмір, за короткий час інструмент дозволяє зробити виключно прямий розріз на плитці.

Якщо розглядати те, що потрібно різати дуже міцні матеріали або ж занадто велика кількість кахлю, то в такій ситуації ручного інструменту може бути недостатньо. Звичайно, величезну роль в даній ситуації відіграють навички людини і безпосередньо виробник того чи іншого інструменту.

Як правильно різати плитку плиткорізом ручним

Для того щоб почати користуватися ручним інструментом, не потрібно проходити ніякі курси і отримувати якусь спеціальну підготовку. У першу чергу потрібно встановити інструмент на ідеально рівну поверхню і, дуже важливо, тверду поверхню. Потім необхідно перевірити гостроту різця і наскільки міцно були закріплені всі основні елементи експлуатованого інструменту.

Как пользоваться плиткорезом ручным

Отже, кахель треба різати по наступній інструкції. При цьому дуже важливо дотримуватися порядок, щоб виконати роботу якісно і швидко. Як користуватися плиткорізом, можна більш детально дізнатися з відео по даній темі, розміщеного на нашому сайті.

 1. На лицьовій стороні кахлю потрібно накреслити лінію розрізу. Для цього використовуйте гострий олівець або маркер, не забудьте про лінійці.
 2. Після цього потрібно завести плитку на поверхню ручного плиткоріза, яку називають робочою.
 3. Виставите інструмент чітко перпендикулярно. Щоб це зробити, потрібно досить сильно впертися в дальній борт плиткоріза, а потім ретельно відкоригувати положення використовуваної плитки, враховуючи при цьому позначки, які ви заздалегідь зробили на її поверхні. В той же час не потрібно забувати і те, що необхідно орієнтуватися на центральну лінію, яка розташована на підставі інструменту.
 4. Використовуйте ручку для того, щоб підвести до плитці різець. Встановити його потрібно обов’язково на самому краю вироби з тієї сторони, яка знаходиться ближче до вас.
 5. Після цього потрібно досить сильно притиснути ручку, щоб різець зміг торкнутися плитки. Таким чином, плитка повинна бути притиснута за допомогою металевої частини і роликів плиткоріза.
 6. Потім тільки одним рухом, яке повинно бути досить різким і чітким, потрібно провести невелику борозну від себе і до крайнього борту плитки, яку ви ріжете.
 7. В кінцевому результаті, для того щоб розламати оброблюваний кахель, необхідно трохи притиснути ручку і плитка розламається безпосередньо по тій лінії, яку ви розрізали.
Як правильно різати плитку плиткорізом відео

Таким чином, з допомогою ручного плиткоріза можна отримати дві частини плитки потрібного вам розміру, які будуть мати ідеально рівні і неймовірно акуратні краю в місці зламу.

Правила безпеки при роботі з плиткорізом

Для того щоб користуватися плиткорізом ручним було максимально безпечно і при цьому результат роботи був якісним, потрібно дотримувати деякі правила безпеки, а саме:

 • Перед тим як приступити до роботи, потрібно в обов’язковому порядку оглянути інструмент, який використовується, щоб можна було вчасно визначити всі поломки і нерівності направляючих, потім знайти і усунути видимі пошкодження плиткоріза.
 • Потрібно пару раз пройтися по плитці вхолосту і при цьому всі рухи обов’язково повинні бути плавними, без будь-яких поштовхів.
 • Не забудьте додатково перевірити ще й трубчасті направляючі — вони повинні бути ідеально чистими, без пилу і бруду. Усуньте з них шматочки плитки, сліди від розчину і в кінцевому результаті, щоб поліпшити роботу — змастіть невеликою кількістю машинного масла.
 • Крім того, потрібно звернути увагу ще й на сам ріжучий диск. Його стан має бути ідеальним, ні в якому разі не зігнутим, а обертання навколо осі кріплення повинно відбуватися без будь — яких труднощів. Варто відзначити, що під час роботи ручного плиткоріза не повинно виникати жодних сторонніх звуків.
 • Для того щоб не отримати ніяких травм, найкраще працювати в спеціальних окулярах і рукавичках.
 • Деякі фахівці також рекомендують перевіряти на диск подачу води, яка робить роботу більш простою.
 • Починати роботу необхідно тільки після того, як диск набере ті обороти, які цілком можна назвати максимальними.
Як різати плитку плиткорізом відео

Плиткоріз ручний — як правильно користуватися останнім часом питають дуже багато, але насправді в цьому процесі немає нічого складного. Впоратися з роботою зможе кожен недосвідчений новачок. Якщо все ж у вас не виходить відрізати потрібний вам шматок плитки, то на нашому сайті ви знайдете відео з максимально докладною інструкцією, яка дозволить вам дізнатися всі деталі і нюанси роботи такого типу. Не забувайте про правила безпеки, адже від цього багато в чому залежить ваше здоров’я і, звичайно ж, безпека.

Як користуватися плиткорізом ручним

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code