В процесі виконання ремонтно-будівельних робіт дуже часто вдаються до повної або часткової заміни електричних комунікацій. І це неспроста, адже в більшості випадків електропроводки, прокладені ще за часів колишнього Радянського Союзу, сьогодні не в силі впоратися з покладеними на них функціями (пов’язано з підвищенням споживаної потужності і жорсткістю вимог безпеки).

Найчастіше заміна електропроводки в квартирі пов’язана з вирішенням наступних завдань:

 • Збільшення переданої потужності (за рахунок застосування провідників з великим поперечним перерізом);
 • Продовження терміну служби комунікацій (шляхом впровадження мідних провідників замість алюмінієвих аналогів);
 • Підвищення безпеки споживача (за рахунок зміни до схеми розподілу харчування: з глухозаземленою нейтраллю на схему з захисним заземленням).

Етапи проведення робіт покрокова інструкція

Відразу ж слід зазначити, що заміна електропроводки своїми руками відноситься до технічно складних операціях і може бути реалізована кваліфікованим виконавцем лише при повному дотриманні вимог технологічного процесу і на підставі існуючих будівельних норм і правил, а також з урахуванням Правил Пристрою Електроустановок.

Повна заміна електропроводки в трикімнатній квартирі відео

При цьому для спрощення процесу виконання робіт, рекомендується проводити представлені операції в заданій послідовності тим самим, виключаючи можливість помилок і неточностей.

Складання плану для прокладки електропроводки

Самостійне складання плану електропроводки в квартирі є найбільш відповідальним заходом у процесі проведення монтажних операцій, адже саме на даному етапі буде потрібно чітко визначитися з точками розташування основних споживачів електричної енергії, а вже на підставі наявних даних, продумати найбільш оптимальну схему монтажу електричних провідників в квартирі.

Виконуючи складання ескізного плану потрібно забезпечувати рівномірний розподіл навантаження в межах всього об’єкта нерухомості, для чого можуть бути застосовані такі можливості:

– Групування споживачів з однотипними характеристиками (за кімнатна, силові ланцюги, освітлення, поповерхово) за рахунок застосування декількох незалежних ліній, оснащених власними системами захисту і безпеки (автоматичні вимикачі, УЗО);

– Обмеження максимального навантаження, що припадає на одну лінію в межах 4-5 кВт.

Покрокова схема електропроводки в квартирі відео

Крім цього, представлений документ повинен відображати інформацію про місця установки електророзподільних пристроїв (розетки, вимикачі, освітлювальні прилади) і особливості прокладки сполучних магістралей, що дозволить в подальшому реалізувати монтажні операції найбільш правильно. Через що в процесі складання технічного проекту квартири своїми руками, доцільно дотримуватися базових рекомендацій.

По-перше, розташовувати електромонтажні вироби таким чином, щоб до них був безперешкодний доступ для проведення монтажних і регламентних робіт.

По-друге, позиції розміщення вимикачів в квартирі повинні задовольняти наступним вимогам:

 • У відкритому стані, полотно міжкімнатної двері у квартирі не повинно перекривати доступ до виробу, тоді як мінімальна відстань від вимикача до коробки дверей повинно дорівнювати 10 см;
 • По висоті від рівня підлоги, вимикачі освітлення треба розташовувати на відстані 90 см або 1,5 метра;

По-третє, розміщення електричних розеток слід проводити з урахуванням вимог щодо електропостачання (для житлових приміщень 1 точка – на кожні 6м2 загальної площі), а також беручи до уваги передбачувану компонування електропобутового обладнання (установка витяжки на кухні, холодильника чи пральної машини повинна передбачати близьке розташування живильних розеток).

А при необхідності заміну і монтаж електричних розеток у санвузлах, виробляти їх підключення лише з застосуванням виносних трансформаторів, обладнаних відповідним захистом. До того ж не слід розташовувати електричні розетки в районі інженерних комунікацій, що складаються з струмопровідних матеріалів (системи опалення, водопровід, газопровід).

Як своїми руками зробити заміну електропроводки в квартирі на стелі відео покрокова інструкція

При складанні робочого проекту слід враховувати вимоги, які пред’являються до прокладання з’єднувальних провідників. Адже мало того, що кабельно-провідникова продукція повинна розташовуватися лише в горизонтальному або вертикальному положенні, дуже важливо витримувати пропорції:

– Видалення провідника від підлогових і стельових систем: на 15-20 см;

– Видалення провідника від дверних і віконних прорізів: на 10 см;

– Видалення провідника від струмопровідних комунікацій: 40 см;

Розташування електрообладнання в квартирі

На підставі даних робочого проекту здійснюється подальша заміна електропроводки, для чого робочі операції реалізовується в наступній черговості:

Заміна електропроводки або ремонт електропроводки? Що краще? відео
 • Готується місце виконання роботи (винос меблів, відключення від електричної мережі);
 • На стінових і стельових модулях наноситься розмітка, яка вказує на місця установки електромонтажних виробів і прокладки з’єднують магістралей;
 • Здійснюється штроблення стін під проводку і подальша розстановка всіх електромонтажних елементів;
 • Проводиться прокладання живильних кабелів від загального розподільчі пристрої до розподільних коробок, а від них до кінцевим споживачам (розетки, системи освітлення);
 • На основі наявного проекту виконується підключення провідника в распред коробку (з наступним ізолюванням оголених ділянок) і комутація всіх електромонтажних приладів;
 • Проводиться налагодження нової електросхеми (потрібна подача робочої напруги).

Базові рекомендації

Для того щоб електропроводка гарантувала тривалу і безаварійну експлуатацію пристроїв і безпека споживачів, в процесі виконання робіт бажано дотримуватися загальноприйнятих рекомендацій:

– Застосовувати якісні електромонтажні вироби, з відповідними характеристиками по струму, напрузі, перерізу та ізоляції провідників;

– Комутацію компонентів електросхеми здійснювати з використанням клемників і спеціальних затискачів, а при необхідності (експлуатація у вологих умовах) виконувати з’єднання жив методом зварювання або пайки;

– Виключати з’єднання різно компонентних провідників (мідь-алюміній);

– Проводити всі оздоблювальні роботи в квартирі тільки після налагодження електросхеми при повному зняття робочої напруги.

Електрика до штукатурки покрокова відео

На підставі всього вищесказаного можна відзначити, що заміна електропроводки своїми руками досить складне завдання, якісна реалізація якої може бути досягнута тільки при виконанні перерахованих вимог.

Як самостійно замінити електропроводку в квартирі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code