У будь-ремонтній роботі важливим моментом є можливість завжди отримати рівну поверхню, будь то стіна, підлогу або стелю. Відповідно, важко уявити собі ситуацію, коли майстер буде проводити ремонт «на око», не проводячи замірів і не виміряючи рівність тієї або іншої поверхні. Для усунення похибок в процесі вирівнювання підходять лазерні рівні, або на іншому нівеліри.

Однак асортимент даного продукту на будівельному ринку досить високий, відповідно, перш ніж придбати лазерний нівелір, необхідно вивчити всі нюанси. Принцип роботи лазерного нівеліра ідентичний, незалежно від моделі інструменту. Надточний самовирівнюючі рівень проектується безпосередньо на робочу поверхню. Відрізнятися лазерні нівеліри можуть по своїй будові, зокрема, вони можуть бути призмові статичні, ротаційні і статичні точкові.

Зрозуміло, важко відразу відповісти на питання: як вибрати лазерний рівень для будинку, для початку варто вивчити плюси і мінуси кожного виду, згаданого в попередньому абзаці, а також хоча б приблизно уявляти собі принцип роботи цього приладу. Нижче будуть розглянуті ці питання, а також представлено відео застосування його безпосередньо в роботі.

Типи і область застосування лазерного рівня

Для простих будівельних і ремонтних робіт прийнято застосовувати призмові будівники, які працюють за принципом статики. Підсумком роботи такого приладу є лазерні лінії, які мають постійне напрям, видимість їх поширюється на двадцять метрів. Вдосконалені моделі нівеліра відрізнятися наявністю спеціального приймача, здатного збільшувати довжину поширення до 50 або навіть 100 метрів. Даний вид інструменту вважається найбільш простим варіантом.

Как выбрать лазерный уровень или нивелир?

Найдешевша модель такого класу буде розсіювати хрестик, створений двома лініями. Модель трохи дорожче здатна видавати кілька таких хрестиків, в підсумку це розширює поле діяльності лазерного рівня, дозволяючи працювати відразу на декількох об’єктах. Можливим є регулювання точки схилу.

Система вирівнювання лазерного нівеліра може бути двох типів – маятникова або спеціальна електронна. У великих статичних моделях можлива наявність спеціальних поворотних корпусів. Маленькі моделі нівелірів зазвичай кріпляться на стіну за допомогою кронштейнів або хомутів. Незважаючи на те, що дана модель вважається найпростішою, вона недешева, крім того, для роботи з нею будуть потрібні певні навички. Тим не менш, споживання електроенергії тут знижено, а багатофункціональність не залишає сумнівів.

Як правильно вибрати лазерний рівень для дому відео огляд

Другий варіант самовирівнюючого рівня – статичні точкові, у них відсутня обертовий випромінювач. Напрямок вказує точка, а не лінія. Тут промінь лазера не пропускається крізь призму, відповідно, точка буде видно на відстані 30 метрів навіть без наступників. Найчастіше такі прилади знаходять своє застосування на відкритому просторі, а також у дуже великих приміщеннях. Головні плюси нівеліра – наявність механізму самовирівнювання, крім того, закріпити його можна на будь-якій поверхні.

Найбільш удосконалена модель лазерного нівеліра представлена ротаційним построителем площин. Він дозволяє визначити різниці висот двох і більше точок. В принципі, цей прилад являє собою звичайний точковий будівник, який при цьому має функцію обертання навколо осі. Завдяки цій функції, промінь лазера може поширюватися на відстані аж до 70 метрів.

Найяскравіший лазерний промінь. Який вибрати лазерний рівень яскравості відео

Завдяки можливості установки додаткового наступника, довжина променя буде досягати 400 метрів. Завдяки таким особливостям, ротаційний він може здійснювати свою роботу на досить великих площах. Вартість приладу, як випливає з його можливостей, висока, проте термін служби за умов правильної експлуатації практично необмежений.

Принцип роботи і пристрій лазерного рівня

Нівелір являє собою складний і багатофункціональний інструмент, який дозволити перевірити на рівність як вже готові споруди, так і проводити певні розмітки під час будівництва. У зв’язку з цим розробники змогли запропонувати покупцям різні варіанти модифікацій.

Лазерний рівень нівелір) CUBE 3D принцип роботи відео

Управління пристроєм дуже просте, як правило, на його поверхні розташовується всього дві кнопки – одна для фіксування системи, а також пара рівнів, щоб привести рівень в належний стан. Нівелір слід попередньо встановити на штатив, після чого за допомогою бульбашкових рівнів відбувається нівелювання на основі попередньої. Після чого відбувається відпустку фіксатора і власне початок роботи.

Далі помітний головний плюс лазерного нівеліра – автоматична настройка проекцій променя. Максимум, що можна зробити під час управління, це регулювати висоту променя в зручне положення, якщо буде потрібно.

Проекція хреста, яка є найбільш часто використовуваною, являє собою дві перпендикулярні лінії, що утворюють подобу осей координат. В результаті завдяки такій проекції, у монтажника відпадає необхідність в позначенні контурів майбутньої конструкції. За отриманими розмітці не складе праці побудувати абсолютно будь-яку фігуру.

Вузькоспеціалізованої можливістю лазерного рівня є функція лазера проектувати точку, що дозволяє використовувати будівельний інструмент в якості схилу. Проеціювання точок здійснюється на дві точки – на стелю і на підлогу, після чого малюнок, розмічений на підлозі, може бути легко перенесена на поверхню стелі, що дуже важливо для тих, хто не може в ході ремонту перевернути свою уяву на 19 градусів.

PRO лазерний нівелір Bosch PCL 20 відео огляд

Збираючись відповісти на питання як правильно вибрати лазерний рівень стяжка, необхідно знати загальний принцип роботи таких приладів. Незважаючи на настільки широке розмаїття моделей лазерних нівелірів, їх можливостей і типів видаються на різну відстань проекцій, принцип дії приладів фактично однаковий. Діоди високої потужності, розташовані в конструкції приладу, випромінюють світло. Світ цей може йти різними визначеними потоками, в залежності від типу приладу.

Чим керуватися при виборі лазерного вимірювача

Перед тим як придбати будівельний прилад, слід звернути увагу безпосередньо на його характеристики. До них відносяться, як правило, наступне:

  • Похибки вимірювання, які є навіть у самому точному приладі.
  • Відстань, на яке можливо твір проекції.
  • Кількість часу, протягом якого прилад може забезпечувати безперервну роботу.
  • Можливості самовирівнювання.
  • Діапазон температур, в яких лазерний нівелір проявляє свої робочі якості.
  • Що входить в комплектацію.
  • Матеріал, з якого виконаний корпус, а також його зручність.

Зупинімо свою увагу на деяких характеристиках, представлених вище. Чи не найважливішим показником є похибка лазерного рівня, оскільки, чим вона менше, тим більше точні показники можна отримати. Найменший варіант похибки, до 1 мм, показують виключно дорогі нівеліри, вартість яких висока. Крім того, бажано перед покупкою перевіряти заявлені параметри, оскільки далеко не завжди вони можуть відповідати дійсності.

Щодо дальності відображеного променя все інакше, оскільки нерідко саме цей параметр виробником занижується. Зазвичай в реальності дальність проекції істотно більше, що дозволяє використовувати прилад з більшою ефективністю.

Показник самовыравниваемости також не можна залишати без уваги, оскільки в більшості випадків його значення складають від 5 до 6 градусів. Найголовніше – параметри компенсатора. Час безперервної роботи лазера має доходити до 10 годин, за умови використання якісних акумуляторних батарей.

Як перевірити точність лазерного нівеліра відео

Таким чином, у пошуках відповіді на питання, «лазерний рівень: як підібрати для дому», необхідно враховувати безліч факторів, наприклад, такі як комплектація приладу, принцип його дії, а також характеристики кожної конкретно взятої моделі.

Як вибрати лазерний рівень або нівелір?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code