Стабілізатор напруги – це пристрій, який перетворює електричну енергію, саме він дає можливість отримати потрібну напругу на виході, так як задані межі можуть бути нижче наявного опору навантаження, а також напруги на вході.

Одним кінцем розглянутий прилад приєднується до джерела струму, іншим – безпосередньо до самого обладнання. Напруга на вході постійно регулюється і контролюється. Якщо прилад автоматичний, то втручання людини в робочий режим не вимагається. Коли відбувається сильний стрибок в напрузі, регулює його саме стабілізатор, в даному випадку – знижує до необхідних меж.

Як правильно вибрати стабілізатор напруги 220в для будинку і не помилитися – треба дізнатися, для яких цілей використовується прилад, як він працює, які види існують, і проаналізувати всі наявні варіанти, щоб точно визначитися з варіантом, який в повній мірі і за всіма параметрами вас влаштує.

Для чого потрібен стабілізатор напруги для дому

Почати хотілося б з констатації факту – в більшості випадків якість електрики в мережах не відповідає пред’явленим вимогам ГОСТ. Невідповідні якісні характеристики електричної енергії можуть проявлятися по-різному, починаючи від підвищеної напруги, закінчуючи високо вольтовими імпульсами.

Слід зазначити, що всі електричні прилади, які сповна полегшують наше життя, роблячи його комфортним, дуже чутливі до якісних характеристик електричної енергії. Не варто забувати також, що така чутливість може обійтися дуже дорого, якщо електроживлення буде низької якості. Це може призвести до виходу з ладу будь-якого електроприладу. Найчастіше від такої проблеми страждають комп’ютерні пристрої, оргтехніка, холодильні камери, загалом, все те, що сьогодні коштує недешево.

Стабілізатор напруги 220в або реле контролю, що краще для дому порівняльна характеристика плюси і мінуси відео

Ухилитися від незапланованих витрат можна, зі стабілізатором ризик поломки електричних приладів від низької якості і нестабільної напруги, знижується в кілька разів. Розглянутий прилад сміливо можна назвати таким собі вартовим, який одночасно піклується про ваш грошовому потенціал, всіх електричних приладах і нервовій системі, яка, у разі виходу з ладу дорогих побутових приладів.

Потрібно зауважити, що такий прилад може також бути щитом для всього електричного потоку в будинку, тобто, забезпечує квартиру, будинок якісною електроенергією в цілому, а не просто певного обладнання.

Типи стабілізаторів напруги

Різні пристрої працюють, відповідно, по-різному, у кожного з них є свій принцип дії, який відрізняється від інших. Саме за цим критерієм вони поділяються на певні типи. Відповідь на питання – який стабілізатор напруги 220в для будинку вибрати, досить багатогранна, оскільки відповісти на нього однозначно не можна. Відповідь залежить від багатьох факторів і в першу чергу від потреби покупця. Отже, розглянемо типи пристроїв:

  • З високочастотним регулюванням транзисторного типу. Працюють такі стабілізатори, використовуючи силові транзистори сильнодіючого типу. Комутуються вони постійно, при кожній появі стрибка в напрузі мережі, причому на досить високій частоті. Сьогодні даний вид можна назвати одним з найперспективніших, варто відзначити той факт, що розглянутий стабілізатор ще розробляється і завершеного вигляду поки не набув.
  • Електромеханічні. Принцип роботи таких приладів ґрунтується на зміні положення автотрансформаторним щітки. Розглянутий процес здійснюється шляхом використання сервоприводу, який управляється електронікою. Перевагами електромеханічних стабілізаторів напруги є: точність на виході, безперебійна робота навіть при великих навантаженнях на мережу, робочий процес здійснюється в широкому діапазоні, відсутність робочих перешкод. На сьогоднішній день такі стабілізатори застосовуються повсюдно, як у промисловій сфері, так і в будинку.
  • Ферорезонансні. Ефект ферорезонансу, який відбувається в контурі трансформатор-конденсатор, є основою роботи пристрою. Даний тип стабілізаторів сьогодні не виробляються, тому що має велику кількість недоліків, до яких можна віднести: коефіцієнт корисної дії – низький, ферорезонансний стабілізатор – галасливий, не працює при великих навантаженнях.
  • Прилад з перетворенням енергії. В даному приладі перетворювач є подвійним. Роботою такого пристрою забезпечується напруга синусоїдальної типу в режимі стабільності. У конструкції стабілізатора є інвертор транзисторного типу, який йде разом з випрямлячами. Сьогодні такий тип пристроїв ще застосовують у сфері промисловості.
  • З регулюванням ступінчастого типу. Цей стабілізатор напруги 220в для дому вважається пристроєм змінного струму. Процес з’єднання виробляється завдяки ключам силового типу (сімістори, реле і т. д.), процес повністю автоматизований. Недоліки такого приладу: відсутність у роботі точності напруги на виході, область застосування обмежена через провалів напруги в період перемикання секцій.
  • На принципі магнітного підсилювача типу. Варто зауважити, що це один з небагатьох приладів, що працюють у великій амплітуді температурних показників, від -40 до +40°C. Незважаючи на настільки широкий діапазон роботи, особливої популярності серед споживачів такі стабілізатори напруги не змогли отримати, тому як працюють шумно, діапазон показника на виході вузький, велику вагу і спотворюються форми електричного струму.

Який вибрати однофазний або трифазний стабілізатор напруги?

Якщо питання поставлене таким чином, то, спочатку потрібно з’ясувати, скільки фаз мережі, для якої ви збираєтеся купувати розглянутий прилад. Стабілізатори, як в принципі, і мережа бувають і 3-х фазні, і 1-фазні. Якщо мережа включає в себе три фази, то вона називається відповідно кількості фаз. Якщо ж фаза одна, значить – однофазна. Тут все досить просто, також необхідно зазначити, що номінальна потужність однієї фази становить 220В.

Як правильно вибрати стабілізатор напруги 220в для дому відео

Прилад з однією фазою, відповідно, підключається до мережі з однією фазою, один провід у ній з однією фазою, другий називається нульовим. Навантаження номінальна стандартна. Діляться розглянуті пристрої на: цифрові та електромеханічні.

Прилад з трьома фазами. Підключається до мережі з такою ж кількістю фаз, три дроти – трифазні, один – нульовий. Номінальна навантаження становить 380В.

Якщо мережа у вашому будинку або квартирі однофазна, тоді тут просто без варіантів – тільки однофазний стабілізатор. Вибрати можна тільки вид – електромеханічний або цифровий і настінний чи підлоговий. Якщо трифазна мережа, тоді ви можете брати або один трифазний прилад, або ж підключити три однофазних, тобто, на кожній окремій фазі буде приєднаний окремий пристрій.

Поради щодо вибору стабілізатора напруги

Для того щоб придбати ефективний і надійний прилад, необхідно слідувати порадам професіоналів, людей, які знають толк в електриці. Отже, перелік рекомендацій:

  1. У тому випадку, якщо приміщення не опалюється, стабілізатор в обов’язковому порядку повинен встановлюватися морозостійкий. Якщо в холодному приміщенні встановити звичайний прилад, велика ймовірність того, що термін експлуатації його буде дуже коротким, так як випаде конденсат, що призведе до короткого замикання. Потрібно розуміти, що якщо випаде конденсат і прилад прийде в непридатність, гарантія на пристрій вважається недійсною.
  2. Стабілізатор з широким номінальним діапазоном напруги на виході – оптимальний варіант. При перепадах напруги в зимовий і літній період. Розглянутий вид приладу є кращим варіантом.
  3. Якщо говорити про стабілізаторі, то в першу чергу, потрібно знати кількість фаз мережі. У тому випадку, якщо трифазна мережа, а споживачів у три фази мало або ж вони відсутні, тоді краще придбати три однофазних пристроїв.
Стабілізатор напруги 220в як правильно підібрати відео

Вибір приладу є досить складним процесом, тому що залежить від багатьох факторів. Розглянуті типи стабілізаторів, їх переваги, недоліки і область застосування допоможуть вам визначитися з підходящим варіантом.

Як вибрати стабілізатор напруги 220в для будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code