Жоден сучасний газовий опалювальний котел не може обійтися без електронної системи управління, який, у свою чергу не може працювати без підключення до електричної мережі. Оскільки якість подачі електрики в наші оселі знаходиться не на найвищому рівні, а перепади напруги явище досить часте.

Блок управління котла є досить тонким механізмом і, як правило, не оснащений надійною запобіжною системою, тому серйозний перепад напруги може вивести його з ладу, та й сама по собі його нестабільність не обіцяє нічого хорошого.

Саме для того, щоб убезпечити блок управління, а, отже, і весь котел, бажано використовувати спеціальні пристрої як, стабілізатор. Як вибрати підходящу модель, і які переваги забезпечить вам використання такого приладу, ми розповімо в цій статті.

Чи потребує ваш газовий котел на стабілізаторі напруги?

Електронний блок управління являє собою досить складний пристрій, що відповідає за працездатність і безпеку котла. Оскільки мова йде про газовому обладнанні, будь-які збої в роботі можуть спричинити за собою не тільки серйозні неприємності, але і представляти реальну загрозу життю. У 90% випадків блок управління виходить з ладу саме із-за перепадів в електромережі, стабілізатор для котла буде далеко не зайвим.

Звичайно, можна заперечити, що будь-електротехнічне обладнання може працювати і в умовах нестабільної напруги, але погодьтеся, це ніяк не йде їй на користь, та й це не найстрашніше, справа в тому, що нерідко стрибки багаторазово перевищують допустимі значення.

Безумовно, установка стабілізуючого пристрою спричинить за собою додаткові витрати, але якщо і можна погодитися з деяким дискомфортом при збоях у роботі опалювального контуру, то економити на власній безпеці вже точно не потрібно, пам’ятайте, що ми говоримо про газовому обладнанні.

Вибираємо тип стабілізатора

Виходячи з того, що необхідно використовувати стабілізатор напруги для котлів, як вибрати пристрій найбільш підходить саме для вашої опалювальної системи?

Насамперед, розглянемо основні обов’язки стабілізуючого пристрою. При вмиканні в електромережу, стабілізатор повинен зробити перетворення надходить напруги і забезпечити на виході параметри, обумовлені у відповідних технічних умовах. У разі багаторазового перевищення допустимого значення він повністю перериває подачу електроенергії, забезпечуючи збереження обслуговуваного ним обладнання.

Існує три основних типи стабілізатора напруги:

  1. Електромеханічний тип. Такі пристрої виробляють перетворення за допомогою сервоприводу, який переміщує вугільні струмознімачі по обмотці автотрансформатора. До переваг такого стабілізатора можна віднести високу точність стабілізації і відносно невисоку вартість. Однак недоліки, властиві виробу, практично виключають можливість його використання з газовими котлами: насамперед, це можливість іскріння в місці контакту струмознімачів і обмотки, а крім цього не достатня швидкість стабілізації, яка робить його використання практично марним для високочутливого електронного блоку управління.
  2. Релейний стабілізатор напруги. У цих приладах стабілізація виробляється в результаті перемикання між обмотками трансформатора. Для перемикання застосовують реле, від кількості яких залежить точність стабілізації. Хоча точність такого стабілізатора і нижче, ніж у електромеханічних, все ж її достатньо для роботи більшості пристроїв і, зокрема, для котла. Крім цього, таким приладам властива надійність і тривалий термін служби, та і вартість їх знаходиться в межах розумного, тому такі пристрої широко застосовуються для забезпечення стабільної роботи систем опалення.
  3. Напівпровідникові пристрої. В даний час такий тип стабілізатора є найбільш ефективним як по точності регулювання, так і по швидкості, надійність і довговічність так само не викликають нарікань, але от вартість таких приладів нівелює всі їх переваги.

Крім цього, існують і інші типи, але їх використання для газових котлів недоцільно зі зрозумілих причин, і розглядати ці прилади ми не будемо.

Таким чином, поставлене питання, стабілізатор напруги для котла, як вибрати? практично вирішено: оптимальним варіантом є релейні перетворювачі.

Щоб визначити робочий діапазон стабілізатора іноді рекомендується провести якийсь моніторинг напруги у вашій електромережі, насправді це те ж саме, що скласти графік непередбачуваних подій, ми скажемо простіше: чим нижче нижня межа діапазону стабілізації, і чим вище верхній – тим краще.

Обов’язково зверніть увагу на можливість повного припинення подачі електроенергії у разі перевищення граничного значення стабілізації, наявність функції самостійного перезапуску після відключення і захисні параметри самого приладу.

В залежності від кількості споживачів, які підключаються, потрібно правильно вибрати вольтамперную характеристику стабілізатора напруги. Для газових котлів коефіцієнт запасу потужності становить приблизно 1.5. Це означає, що вам необхідно визначити номінальну потужність всіх споживачів, (її можна дізнатися з відповідних документів) і помножити її на 1,5.

Швидкість спрацьовування і параметри стабілізації напруги також відіграють важливу роль. Якщо час вирівнювання перевищує 20 мс, доцільність використання такого приладу вельми сумнівна, оскільки за цей час електроніка вашого котла може бути повністю знищена. Допустима швидкість спрацьовування стабілізатора складає 5 – 10 мс. Що стосується швидкості вирівнювання напруги, цілком допустимим вважається показник 100 Вт/с.

Який вибрати стабілізатор – однофазний або трифазний?

Для відповіді на це питання необхідно знати параметри електропроводки в кожному конкретному випадку. Оскільки найчастіше використовується однофазне підключення, то і стабілізатор напруги використовується однофазний, тим більше, що частота, яка видається однофазним приладом, стабільніше. Однак слід враховувати, що сумарна максимальна потужність споживачів не повинна перевищувати 135 кВт.

При наявності трифазної проводки, можна використовувати як трифазний перетворювач, так і три однофазних.

Якщо говорити конкретно про газових котлах, то стабілізатор для них повинні відповідати наступним основним вимогам:

  1. Мінімальний час відгуку вказує, за який час прилад зможе оптимізувати напруга;
  2. Діапазон зміни вхідного струму, для газового обладнання вважається припустимим в межах 140 – 260В;
  3. Коефіцієнт рівня корекції характеризує стійкість і точність стабілізації;
  4. Температурний діапазон для побутових котлів складає від +5 до +40°С;

Ми детально розглянули особливості вибору стабілізатора, швидше за все, викладеної інформації вам буде досить для того щоб визначити, який необхідний стабілізатор напруги для вашого котла, а який вибрати – вирішувати вам.

Як вибрати стабілізатор напруги для котла?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code