Якщо для заміського будинку потрібно резервне джерело електроенергії, то варто придивитися до бензинових генераторів. Ці побутові автономні електростанції відрізняються дешевизною і простотою обслуговування. Паливо для генерації з їх допомогою електричного струму можна без проблем купити на найближчій автозаправці. Плюс великий модельний ряд дозволяє підібрати апарат для будь-якої ситуації. Адже для електрозварювання потрібна одна модель, а для живлення побутових приладів та освітлення зовсім інша.

Зміст

 1. Особливості
  • Переваги
  • Недоліки
 2. Критерії вибору
  • Потужність
  • Регулятори напруги
  • Навантаження
  • Подача струму
 3. Популярні моделі
  • Міні-генератори
 4. Висновок

Особливість роботи

Генератори на бензині використовуються для постачання електрикою приватних будинків та при проведенні будівельних робіт на ділянках, де немає підключення до електромереж. Вони ідеально підходять для живлення електрозварювальних апаратів, бетономішалок та іншого інструменту на будівництві.

Бензинові генератори приватного будинку

Групи споживання електроенергії

Переваги

Серед основних переваг бензинових електрогенераторів варто відзначити:

 • порівняно низьку вартість обладнання;
 • можливість роботи при мінусовій температурі;
 • простоту ремонту та обслуговування;
 • низький шум (дизель при аналогічній потужності шумить в 1,5–2 рази голосніше);
 • доступність палива.

Якщо включати кондиціонер на обігрів взимку не рекомендується (можна тільки ті, що розраховані на подібну роботу), то генератора на бензині морози зовсім не страшні. Ця техніка здатна заводитися навіть при мінус 15-20 градусів. Розігрівати її, як дизельний аналог, не потрібно.

Бензинові генератори приватного будинку

Переваги генераторів для будівельних робіт

Недоліки

Недоліки розглянутого генератора наступні:

 • високий витрата пального (великі витрати на вироблений кіловат);
 • досить низький моторесурс;
 • короткий робочий цикл у годинах (потрібно постійні перерви для охолодження ДВЗ).

Більшість моделей бензинових генераторів має повітряне охолодження. Такій техніці потрібні постійні зупинки в роботі, щоб охолонути і не перегрітися до поломки. Зазвичай подібна електростанція працює по максимуму 4-6 годин, а потім ще протягом двох годин варто і остигає.

Серед працюючих на бензині електрогенераторів також є агрегати з водяним охолодженням. Однак вони коштують значно дорожче звичайних і в більшості випадків мають високу потужність (вище 15 кВт), що не завжди потрібно в приватних будинках і на дачах.

Критерії вибору генератора

До вибору бензинового генератора слід підходити з усією увагою. Перед тим як вибрати кондиціонер для квартири, потрібно лише оцінити площа кімнат і визначити необхідну потужність придбаної техніки. З електростанцією на бензині все дещо складніше.

Бензинові генератори приватного будинку

На що звернути увагу при виборі генератора

Щоб грамотно підібрати електричний генератор, необхідно заздалегідь:

 • з’ясувати для яких цілей станція буде використовуватися;
 • визначити тип навантажень;
 • розрахувати загальний споживаний струм;
 • визначитися з вихідним напругою (потрібні 12, 220 та/або 380 В).

Потужність

Для дачі та будинки за містом у більшості випадків достатньо буде компактного генератора потужністю до 2,5 кВт. Щоб розрахувати цей параметр точно, потрібно скласти спожиті кіловати усіх побутових приладів в оселі. Плюс не варто забувати про світло на ділянці і в будові, а також 15-20% про запас.

Бензинові генератори приватного будинку

Варіанти підключення генератора до мережі

Основна проблема у розрахунках потрібної потужності для побутового електрогенератора – це пускові електроструму. При запуску будь-електродвигун видає в мережу короткочасну пікове навантаження, що перевищує споживання струму при подальшій роботі. В ідеалі слід відкривати техпаспорта всіх наявних електроприладів з таким двигуном і шукати дане значення (у кожного воно своє). Але зазвичай застосовуються спрощені поправочні коефіцієнти, які залежать від типу запитываемогооборудования.

Бензинові генератори приватного будинку

Таблиця потужності побутових приладів

Бензиновий генератор в паспорті має дві потужності – номінальну і максимальну. Першу він видає при нормальному функціонуванні, а другу короткочасно при включенні на піку. Якщо до електростанції у планах підключати велику кількість приладів з електричними двигунами, то її слід брати з підвищеною максимальною потужністю і стійкістю до пікових навантажень.

Регулятори напруги для генератора

Ще один момент – стабільність напруги на виході. При роботі генератора на бензині спостерігаються постійні коливання вихідного вольтажу. Щоб нівелювати цю проблему подібні електростанції для будинку оснащуються блоком стабілізації.

Бензинові генератори приватного будинку

Особливості підключення генератора до електромережі

Контроль напруги на бензиновому електрогенераторі може бути:

 1. Компаундный.
 2. Інверторний.
 3. AVR.

Перший є найбільш компактним і дешевим, але і найменш “просунутим”. При ньому коливання вихідної напруги можуть перевищувати 5%. Електронний блок AVR більш ефективний. Причому він не тільки стабілізує струм на виході, але і захищає саму електрогенеруючих станцію від раптових великих навантажень.

Бензинові генератори приватного будинку

Розміщення генератора на дільниці

Інвертор являє собою плату перетворення змінного електроструму (надходить з альтернатора) в постійний, а потім знову в змінний вихідний з мінімум коливань. Такий випрямляч обійдеться дорожче двох інших варіантів, але для комп’ютерів і телевізорів він підходить найкраще. Його рекомендується брати для водогрійних котлів на газу. Він ідеально підійде як джерело безперебійного живлення для газового котла на випадок аварійного відключення електромережі.

Навантаження

В більшості своїй генератори на бензині розраховані на роботу тільки в якості резервного джерела електрики. Вони швидко і без проблем включаються і невибагливі в експлуатації. Крім них бензинові електростанції є і для постійного використання. Проте їх застосовують лише тоді, коли іншої альтернативи немає. За ККД і витраті палива такі установки сильно програють газових і дизельним аналогам.

Бензинові генератори приватного будинку

Установка генератора в приміщенні

Синхронний, ассихронный

Також розглянуті генератори поділяються на синхронні та асинхронні. Перші (щіткові) дорожче, але видають більш стабільний струм. Другі (без щіток) мають закритий пилозахищений корпус і більш довговічні.

Огляд популярних моделей

Серед найбільш популярних у господарів приватних будинків бензогенераторів можна згадати:

 • HUTER DY8000LX;
 • КАЛІБР БЕГ-6500А;
 • INFORCE IN5500;
 • FUBAG BS5500.

За вартістю (в діапазоні 25 000-35 000 руб.) і потужності (номінальна 5-6,5 кВт) вони всі приблизно однакові. Однак HUTER DY8000LX відрізняє наявність трьох розеток та високоефективний 4-тактний ДВС. КАЛІБР БЕГ-6500А трохи дешевший за рахунок застосування компаундноговыпрямителя і відсутність вбудованого акумулятора.

INFORCE IN5500 виділяється серед цієї четвірки генераторів найбільшою тривалістю функціонування на одному баку (до 10 годин). А FUBAG BS5500 оснащений вбудованим лічильником мотогодин і може бути без проблем доповнено автоматикою з електростартером.

Бензинові генератори приватного будинку

Популярні моделі генераторів

Міні-генератори

Якщо потрібен легкий міні-генератор потужністю до 1 кВт, то варто придивитися до:

 • СПЕЦ SB-950 (0,75 кВт);
 • HYUNDAI HHY960A (0,75 кВт);
 • CHAMPION IGG1000 (0,9 кВт).

Ці генератори з 2-тактними двигунами відносяться до «туристичним». У них невеликий паливний бачок (близько 4-х літрів), ручний стартер і малу вагу (близько 16-20 кг). Крім розетки 220 В вони мають вихід на 12 Ст. CHAMPION IGG1000 серед них відрізняється найменшою гучністю, але має найменший бак. СПЕЦ SB-950 найбільш дешевий, а HYUNDAI HHY960A найекономічніший по витраті пального.

Бензинові генератори приватного будинку

Популярні моделі міні-генераторів

Висновок

Підбираючи собі бензиновий генератор, треба дивитися на всі параметри наявних моделей. Важливо врахувати всі нюанси подальшої експлуатації цієї електростанції. Для електрозварювання слід підбирати спеціально призначений для цього варіант з високим вихідним струмом в амперах і стійкістю до перепадів. Для резерву в заміський будинок більше підійде станція в 3-5 кВт з інверторним випрямлячем, а для будмайданчика треба шукати більш потужний агрегат на 10-15 кВт. При цьому надмірно висока потужність теж шкідлива, двигун буде працювати вхолосту. Якщо що-то при виборі упустити, то довго потім такий електрогенератор не прослужить.

Дивіться також відео як вибрати бензиновий генератор:

Бензинові генератори приватного будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code