В сучасну епоху в якості засобу безпеки широке поширення отримали домофони.

Главная / Техника и электроника / Возможности и применение видеодомофона

Розвиток електронних технологій дозволило оснастити пристрій функцією відеозображення. Основне функціональне призначення, яке закладено в відеодомофони – ведення візуального контролю навколишнього оточення з внутрішнього простору об’єкта. Сучасні пристрої забезпечують широкий кут огляду і висока якість зображення. Відеодомофони застосовуються як для окремо взятого приміщення, так і для загальних дверей в під’їзди або будівлі.

Відеодомофон як пристрій

Подібно будь-якій системі контролю управлінням доступу, склад відеодомофона можна представити в наступному вигляді:

  • контролер;
  • механізм замикання;
  • відповідь пристрій.

Функцію контролера виконує панель виклику. Вона встановлюється зовні і, в залежності від функціональних можливостей, може представляти собою цифрову набірну панель або кнопку виклику, зчитувач для електронного ключа, вбудований відеовічко або підключену зовнішню відеокамеру, переговорний пристрій. Більш дорогі моделі оснащені інфрачервоним підсвічуванням і датчиком руху. Панель виклику може бути індивідуального виконання для доступу в приміщення або загальною для декількох об’єктів.

Механізм замикання являє собою електрозамок. В залежності від виконання розрізняють електромеханічні й електромагнітні замки. Перші відкриваються ключем, а принцип дії другого виду заснований на зчитуванні набраного на панелі виклику коду або обробки інформації від зчитувача. Для відкриття дверей з приміщення потрібно натиснути кнопку.

Відповідь пристрій, що знаходиться всередині, складається з монітора і системи управління. Місце установки вибирається індивідуально, але, як правило, недалеко від вхідних дверей. Є можливість підключення додаткових моніторів для отримання візуальної інформації в будь-якому зручному місці приміщення.

Зв’язок між складовими частинами домофона може здійснюватися як за допомогою кабельної мережі, так і на бездротовому принципі.

Основні правила установки

При виборі відеодомофона необхідно визначитися з умовами застосування і ціновим діапазоном. Дорогі моделі забезпечують більш високий ступінь безпеки і здатні передавати інформацію власнику по телефону або інтернету.

При установці необхідно дотримуватися найпростіші правила:

  1. Між зовнішньою і внутрішньою панелями повинно бути не менше метра. При більш близькій відстані можливі аудіо і видеопомехи, що значно знижує функціонал системи.
  2. При підборі пристроїв від різних виробників або доукомплектування наявної системи необхідно звернути особливу увагу на сумісність обладнання.
  3. Відеодомофони є технічно складними пристроями. Для забезпечення якісної подальшої роботи для установки бажано звернутися до професіоналів.

 

Можливості та застосування відеодомофона

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code