Спочатку плитку кабанчик використовували для облицювання фасадів. Але сьогодні вона часто застосовується замість звичайного кахлю при обробці інтер’єрів кухонь, ванних кімнат та санвузлів. Крім класики «під цеглу зі швом» в 85х285 мм інтер’єрний варіант випускається і з іншими розмірами. Є навіть квадратні глазуровані вироби, які не тільки на фото, але і в реальності виглядають особливо ефектно.

Зміст

 1. Плитка кабанчик
 2. Переваги і недоліки
 3. Розміри і колірні розкладки
 4. Спосіб укладання
 5. Рекомендації
 6. Висновок

Плитка кабанчик

Декоративна плитка «кабанчик» отримала свою назву із-за наявності у початкового варіанта цієї облицювання збоку двох отворів, що нагадують свинячий п’ятачок. Сучасний кахель таких дірок не має, але позначення залишилося й закріпилася. При цьому в Європі оздоблювальний матеріал для інтер’єрів зазвичай називають метро (metro).

По складу і технології виготовлення кабанчик – це класична керамічна плитка з глазур’ю. Єдина відмінність від звичного кахлю полягає в наявність скошеного під 45 градусів краю по периметру “цеглинки”. Ця фаска підкреслює шви і робить стіну більш схожою на цегляну кладку, а також додає облицьованої поверхні опуклості з об’ємністю.

Застосовується розглянута плитка найчастіше при формуванні фартуха на кухні над стільницею гарнітура і при обробці коридорів або ванних кімнат. Цегляна стінка всередині будинку завжди виглядає незвично. А якщо вона ще й підкреслена яскравою глазур, то декор зовсім виходить особливо помітним, вишуканим та оригінальним.

Плитка кабанчик

Різновиди плитки «кабанчик»

Переваги і недоліки

Серед достоїнств кахельної плитки кабанчик:

 • відмінна водостійкість глазурованої кераміки;
 • довговічність (фасади з подібною облицюванням стоять вже більше століття);
 • відсутність потреби у зайвому вирівнювання стін під наклейку плитки;
 • стійкість глазурі до підвищених температур;
 • стійкість до появи подряпин і розколу.

Щоб наклеїти «кабанчика», володіти вузькоспеціалізованими навичками не потрібно. Монтаж плитки проводиться за звичайною для кахлю технології. Стіни вирівнюються з видаленням вибоїн і горбів більше 5 мм. А потім керамічне облицювання наклеюється за допомогою клейового розчину.

З недоліків плитки кабанчик варто згадати лише більш високу вартість, ніж у стандартного без скосів кахлю, і малі розміри елементів. З одного боку невелика по ширині і висоті кераміка спрощують наклейку, а з іншого, збільшує час облицювальних робіт на кухні або у ванній. Тут важливий ще вибраний спосіб розкладки, але дрібними деталями облицьовувати стіни все одно завжди доводиться довше, ніж великі.

Плитка кабанчик

Цегляна плитка частіше використовується для облицювання кухонного фартуха

Розміри, колірні розкладки і вигляд в інтер’єрі

У магазинах настінна керамічна плитка зі скосами по краях пропонується з різними розмірами від 50 до 450 мм по висоті і від 100 до 450 мм по ширині. Але найбільш поширеними варіантами вважаються вироби 75х150, 75х300, 100х200 і 100х300 мм.

За забарвленням інтер’єрна плитка «metro» буває однотонної (найчастіше – білою, чорною, бежевій або коричневою) і з малюнком під дерево, камінь, мозаїку і т. д. При цьому світлі варіанти використовуються зазвичай в якості основи оформлення, а темні лише для внесення в нього акценту. Однак, наприклад, у ванних непогано виглядає також кераміка з блакитний або синій глазур’ю.

Плитка кабанчик

За допомогою вдало підібраних колекцій плитки кабанчик, можна створити цікавий малюнок на стіні

Спосіб укладання плитки кабанчик

Укладається плитка кабанчик наступними способами:

 • традиційним (зі зміщенням, а-ля «кладка з цегли»);
 • штабельным горизонтальним або вертикальним;
 • діагональним;
 • ялинкою (зигзагом).

Для фартуха на маленькій кухні краще всього вибрати розкладку традиційну або зигзагом. Цей варіант укладання буде виглядати в невеликому заставленому меблями і побутовою технікою приміщенні найбільш виграшно.

Плитка кабанчик

Варіанти розкладки плитки

Якщо перевага віддається штабельному способом, то особливу увагу рекомендується приділити швах і кольором їх затірці. Тут потрібно контраст – затиральний складу темного тону, а кнурці світлого. Робити всю облицювання в одній тональності в цьому випадку не варто, оскільки весь візуальний ефект від опуклої форми кахлю просто загубиться.

Наклейка “цегляної” плитки на стіні проводиться в шість кроків:

 1. Підготовка поверхні з вирівнюванням і грунтовкою.
 2. Примірка кахлю і розмітка першого ряду за рівнем.
 3. Виставлення підтримуючої рейки з бруска або профілю.
 4. Наклейка першого ряду.
 5. Приклеювання решти кахлю.
 6. Дві доби на схоплювання клею та затирання швів.

В інтернеті зустрічаються фото з кабанчиками на підлозі. Ні що не заважає використовувати цю глазуровану кераміку в якості підлогового покриття. Однак її опукла форма буде заважати при ходьбі. Глазуровані “цеглинки” це більше декор для стін. Так само як мансардні вікна призначені для установки в даху, так і даний кахель краще застосовувати лише при облицюванні вертикальних поверхонь.

Плитка кабанчик

Наклейка такої плитки на стіну не відрізняється від стандартних робіт

Рекомендації та поради майстрам по плитці

Створити своїми руками на кухні фартух з плитки «metro» або обклеїти нею стіни в санвузлі не є чимось складним. Особливих хитрощів тут немає. Самостійна регулювання пластикових вікон по сезону або розширення отвору під нестандартні розміри міжкімнатних дверей в змозі викликати і то великі проблеми.

Головне в наклейці розглянутого кахлю – ідеальна рівність швів. Будь-яка неточність у вирівнюванні його за рівнем буде добре помітна на стіні. Це далеко не шпалери або плитка ПВХ, які прощають невеликі огріхи в початковій розмітці. В іншому приклеювання кабанчика проводиться за загальною для всієї кераміки технології.

Плитка кабанчик

Оригінальна розкладка плитки перетворить інтер’єр

Висновок про різновиди «Кабанчик»

Кахельна плитка для інтер’єрів «кабанчик» дозволяє легко створити цікавий і нестандартний декор на стінах. Особливих труднощів самостійний її монтаж викликати не повинен. Це звичайний кахель, просто з незвичайною формою.

Дивіться також відео про застосування плитки «кабанчик» в різних інтер’єрах:

Плитка кабанчик: що це таке, як виглядає, фото

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code