Як зламати двері, якщо їх заклинило? Відразу обмовимося, якщо хтось з домочадців просто забув ключі і нікого немає вдома, то можна скористатися підручними інструментами і без ушкодження відкрити вхідні двері. Якщо ж все-таки у вас проблема з самим замком, то насамперед потрібно з’ясувати причину поломки — тут може бути кілька варіантів. Самі ж методи «розтину» розглянемо далі.

Чому «клинить» двері? Основні помилки в конструкції

Найчастіше двері заклинює з двох причин — зламався замок і неправильно навішене полотно (при неправильному навісі дверний блок перекосить, петлі і замки не зможуть нормально працювати).

Заступник директора будівельної компанії ТОВ «Гарант-2011» пояснює: «Найбільш частими причинами заїдання дверей є поломка замка, неякісний навіс, або вологість дерева, з якого виготовлені двері».

Розглянемо основні помилки в монтажі, які призведуть до проблем з відкриттям:

 • кількості петель недостатньо, щоб утримувати вагу полотна;
 • петлі не сидять у своєму пазу, знаходяться не на одній осі — це як раз і призводить до проблем при відкриванні;
 • ущільнювач не з якісної гуми, а з самоклейки може призвести до застопорення;
 • петлі тиснуть, і двері важко закриваються. Щоб цього не відбувалося, при установці потрібно зробити зазор між коробкою і полотном.

Якщо полотно навішене правильно, то при закриванні воно торкається тільки ущільнювача, але не коробки. Щоб перевірити це, треба вставити шматочок паперу між коробкою і полотном — вона повинна вільно пройти по периметру. В іншому випадку двері клинить, насилу відкриваються.

Інша проблема — не дотримана горизонтальність і вертикальність при установці коробки. Заступник директора будівельної компанії ТОВ «Гарант-2011» Ольга Володимирівна Лисютіна пояснює цей момент: «Установка може бути неправильною, якщо працює непрофесіонал і найчастіше при цьому не дотримано рівень горизонталі дверей».

Згодом конструкція з’їжджає і погано відкривається. Може бути і так, що верхній елемент коробки виявляється коротшим, ніж треба (неправильні виміри), і при найменшій зміні температури і вологості полотно перестане вільно «ходити» і двері не відкриються.

Сигналами, що замок скоро зламається, є проскочування ключа, туге закриття і сторонні клацання. Краще не тягніть і відразу викликайте майстра для усунення поломки.

На практиці ситуація може бути така — ключ вставлений, повернутий, чути клацання, а двері заклинило. Це може бути що завгодно: поламався замок, зрушила засувка, несправний ригель, проблеми з самою коробкою, розмірами полотна і т. д. Як відкрити двері в такому разі, з чого почати?

Технічні неполадки: полотно, коробка та інші нюанси

Відразу придивіться — якщо ви маєте дерев’яні двері (сталеві двері з елементами з дерева), то вони можуть вбирати вологу навіть з повітря. В результаті дерев’яні частини розбухають, і двері не відкривається. Щоб виправити ситуацію, можна включити обігрівач, вентилятор, щоб повітря швидше нагрівся, і деревина висохла. Звичайно, такий варіант стерплять тільки міжкімнатні перегородки — з вхідними доведеться чекати.

Якщо в заклинившей міжкімнатних дверей є елементи зі скла, то нагрівати її треба обережно — скло може полопати. Після того, як її вдасться відкрити, варто трохи подтесать в проблемних місцях. Друга часта причина — фарба і сміття, які потрапляють в щілину між полотном і коробкою. Потрібно пройтися щіткою і ножем по дверної щілини, уважно очистивши скоби та болти.

Слабкі петлі

Через усадки або пошкодження петель двері може перекосити, і вона починає заклинювати — це актуально як для міжкімнатних, так і для вхідних коробок. Найчастіше причиною є встановлення слабких петель або неправильний монтаж дверного доводчика, що і призводить до перекосу, просідання полотна.

У такому разі підберіть металевий або дерев’яний клин — в якості такого підійде стамеска, викрутка, інший інструмент. Його вбивають у тому місці, де двері зачіпає коробку. У залізної двері на вході клин повинен бути міцним, оскільки така конструкція дуже важка.

Коли клин вийде злегка засунути в щілину, потрібно використовувати його як важіль і спробувати поставити двері на місце. Одночасно тягніть за ручку — вона повинна відкритися.

Щоб знайти місце, в якому утримується двері, потрібно підчепити її викруткою в різних місцях і подивитися — рухається полотно чи ні. Там, де вона сидить щільно — і є заевшее місце. Крім проблем з коробкою і полотном, можуть бути і проблеми з замковим механізмом.

Проблема в замку

Якщо ви впевнені, що заклинило все-таки замок, то спочатку візьміть шприц або маслянку і влийте з їх допомогою машинне масло або гас всередину замку (кілька крапель) і проверніть ключ.

Адже такі механізми можуть заїдати, вони металеві і теж потребують періодичного змащування.

Якщо цього не робити, то деталі іржавіють і як результат — заклинив замок.

Коли і цей спосіб не допоміг, то можна розібрати проблемний замок — розкрутити гвинти і витягти всі деталі. Зсередини приміщення це буде зробити простіше, ніж зовні. Якщо зламався англійський замок, то можна зробити наступне:

 • висвердлити циліндровий механізм;
 • видалити личинку замку;
 • зачепити металевим дротом приводний механізм, щоб ригелі «пішли» в корпус;
 • циліндр також можна вибити за допомогою упору в нього твердого предмета і удару по цьому предмету молотком.
 • Інші замки проблематичні:
 • коли ручка закріплена прихованими болтами, то їх можна викрутити викруткою або ножем;
 • ручка знімається;
 • будь тонким загостреним предметом (спиця, олівець) намацати замикається механізм і натиснути на нього;
 • одночасно потягнути за ручку зачинені двері.
 • Ще частіше виникають проблеми з «язичком».

Заклинило язичок

Якщо двері не зачинені на ключ, але тим неї менш поворотом ручки її не відкрити — значить, заклинило язичок двері. Потрібно знайти плоский і гнучкий предмет (ніж, металева лінійка, пластикова картка). Послідовність дій наступна:

 • вставити лінійку (ніж, пластикову картку) між полотном і коробкою там, де знаходиться язичок;
 • нахиліть предмет у бік дверної ручки і натисніть на нього — ви повинні відчути ковзання по скошеного зрізу язичка;
 • натисніть на предмет від себе, щоб змусити язичок піти в замок, одночасно натискаючи на двері або потягнувши її на себе в залежності від того, куди вона відкривається;
 • якщо ви знаходитеся з того боку, де язичок не має зрізу, то картку або ніж треба вставити зверху, нахилити навскіс, щоб дістати внутрішню сторону замку. Прикладіть зусилля, щоб натиснути на язичок.

Буває, що язичок лопається при сильному закритті дверей, механізм в корпусі ламається — і тоді вона також не відкривається поворотом ручки. Тоді через замкову щілину вичистіть лопнули деталі. Інший категоричний спосіб — розпил язичка замка, однак для цього потрібен пристойний зазор між полотном і рамою.

Міжкімнатні двері найчастіше починають заклинювати саме із-за проблем з клямкою.

Механізм замка міжкімнатної перегородки досить простий:

 • якщо заїв замок у вигляді заглушки з вертушкою, то підійде плоска викрутка, плоскогубці, пластикова картка, ніж. Такі вертушки часто повертаються дітьми;
 • для зламаної ручки потрібно просунути в отвір між полотном і рамою викрутку, картку, щоб відсунути «язичок» (як вже описано вище).

Ригелі

Якщо заклинила не засувка, а ригель замку, то можна зробити наступне:

 • демонтувати наличники з коробки і видалити стамескою і молотком частину коробки, в яку врізана приймальна металева накладка;
 • відкрити, якщо відкривається на вас. Якщо ж відкриття проводиться в іншу сторону (вперед), то доведеться зіпсувати коробку, однак дверне полотно буде збережено.

Якщо між коробкою і полотном є хороший зазор, а в ньому видно ригель замку, то його можна перерізати болгаркою або тієї ж болгаркою зрізати петлі, на яких висить міжкімнатні двері. Тим більше, що сучасні моделі часто захищені спеціальними ригелями з механізмом від злому. У такій ситуації перерізати петлі болгаркою — єдиний вихід.

Зламався ключ

Якщо ключ зламався в замку, то потрібно витягнути уламок. Коли він стирчить з гирла, просто візьміть плоскогубці і витягніть його, а якщо засів у механізмі, то завдання ускладнюється. Можна спробувати витягти уламок лезом лобзика — просунути його в замкову щілину з нижнього боку зубцями догори. Потім провернути для подцепки ключа і акуратно витягти лезо разом з уламком.

Якщо є другий ключ, то далі проблем не буде. Якщо немає ключа, то можна скористатися шпилькою, викруткою. Коли уламок дістати не вдалося, то потрібно розкрутити замок і витягти зламаний ключ. Якщо витягнути уламок не виходить, то відкрити двері можна, знявши її з петель.

Ключ у двері

Іноді ключ залишається із зворотного боку дверей — наприклад, в кімнаті закрився дитина, який закритись закрився, а ось відкрити самостійно не може. Витягнути ключ можна наступним чином:

 • у щілину просувається газета або аркуш паперу прямо під замкової свердловиною;
 • шпилькою або тонкої спицею, цвяхом підштовхнути ключ назовні;
 • коли ключ впаде на газету, то її втягують назад у кімнату і вже отриманими в руки ключем відкривають кімнату.

Звичайно, «чаклувати» над дверима за допомогою лому, вертіння замку та інших механізмів — це завжди ризик зіпсувати конструкцію. Тому після пари невдалих спроб краще викликати майстра, який зробить все акуратно і без пошкоджень.

Проблеми з балконними дверима з пластику

Якщо заклинило пластикову двері — найчастіше, біда трапляється з входом на балкон, то потрібно пам’ятати про її крихкості. Про це ж потрібно пам’ятати, якщо захочете «пробити» металопластикові двері. Тут всі «корпусні» елементи виконані з не найбільш міцних матеріалів і на «військові дії» такі двері не розраховані. В принципі, ви можете застосувати силу і просто виламати їх, однак за цим послідує ремонт, який обійдеться недешево.

Не починайте відразу активно розбиратися з замком — пластикові двері може подряпатися, якщо почати її колупати обшивку або замок гострими предметами.

Найчастіше «клинить» її починає при різкій зміні положення ручки з стану «закрито» на «провітрювання». У такій ситуації рукоятка блокується, і конструкція зависає, спираючись на нижній кут — її ні закрити, ні відкрити. Що робити?

По-перше, визначиться, яка у вас фурнітура. Вироби марки GU, Roto, Winkhaus мають металевий язичок на торці, трохи нижче ручки. Поверніть цей язичок у вихідне положення — вертикально. А другою рукою поверніть ручку горизонтально в положення «відкрито» і притисніть двері. Потім ручку опустіть вниз і обережно закрийте.

На торці може бути і не язичок, а металева пластинка з пружиною — тоді вирівняйте двері вертикально, притисніть пластину до ущільнювачу і закрийте, опустивши ручку вниз.

Балконні двері може клинить і з-за поломки ручки або з-за того, що ручку потрібно змастити. Зламатися запірний механізм може швидко, і тоді його потрібно замінити. Для цього зніміть стару ручку:

 • встановіть в положення «відкрито» (наскільки це можливо);
 • розгорніть декоративну пластину біля основи ручки з вертикального в горизонтальне положення;
 • під нею будуть гвинти, якими ручка кріпиться — викруткою потрібно відкрутити їх, потягнути на себе і вийняти ручку. Нову вставити за тією ж схемою, прикрутивши гвинтами.

Пластикову двері часто перекошує і з-за високої експлуатаційної навантаження. Якщо ви часто чуєте поскрипування, ущільнювач трохи деформований, а ручка часто заїдає — це ознака, що конструкція може дати збій. Щоб відрегулювати перекіс, оцініть двері візуально. У закритому стані її потрібно обвести олівцем, потім відкрити і по контуру подивитися, куди вона змістилася.

Спочатку зніміть захисні заглушки. Потім, діставшись до петель, підтягніть петельний гвинт і ключем-шестигранником поверніть шуруп, щоб підправити дверне полотно. Якщо перекошена по вертикалі, то підкрути шуруп знизу верхньої і нижньої петлі. Щоб підняти двері, крутите проти годинникової стрілки, щоб опустити — навпаки.

Якщо всі вищеописані способи не працюють, то, швидше за все, система деформувалася. Це відбувається, якщо встановлена неякісна китайська двері або у разі неправильного монтажу в поєднанні з високими температурами, навантаженнями. Тут виправити ситуацію зможе тільки фахівець.

Хитрі підручні інструменти

Шпилька

Якщо зачинилися двері в квартиру, а ви — без ключа або у вас просто загублений ключ, то відкрити замок можна простий шпилькою або скріпкою. Для цього «інструмент» потрібно розламати на дві частини — один кінець всередині замку, а другий — для того, щоб відсунути штифти. Першою потрібно провернути замок. Аналогічно підійде і дріт.

Проти заевшей міжкімнатних засувки добре піде звичайна скріпка. Якщо у вас сувальдний замок, двері відтягується, в замок протягується дріт і відсуваються сувальди. Головне, щоб механізм не потрапили уламки.

Для циліндрового замку інша послідовність роботи відмичкою (шпилькою):

 • акуратно просвердлюється невелика дірочка над отвором під ключ;
 • шпилькою піднімається стопор і відсувається гачок засува.

Для циліндрового штифтового механізму можна просто зробити отвір в циліндрі, просунути в нього дріт і провернути відмичкою циліндр.

Викрутка

Викруткою можна відкрити практично будь-який замок (особливо актуально для хрестоподібного замку). Знімається верхня частина замку, в замкову щілину просовують викрутку, і провертається механізм. Також можна поступити, якщо зламалася дверна ручка. Якщо буде необхідність зрушити засувку, то потрібно зняти передню панель і намацати її викруткою.

Найчастіше у замках з встановленою засувкою при відкритті частину обороту не докручивается, засувка залишається у напіввідкритому стані. Тоді потрібно просто віджати двері ломиком на пару міліметрів.

 

Як відкрити двері що заклинили: відео:

 

Як відкрити двері що заклинили

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code