Різання металу — поширений метод обробки і створення металевих виробів.

Главная / Техника и электроника / Металлообрабатывающее оборудование для резки

 

У процесі різання виготовляються різні за формою і розмірам деталі: від найдрібніших до особливо великих.

Для виконання прямий або фігурного різання використовуються спеціальні металообробні інструменти. Зустрічаються численні види такого обладнання. Агрегати розрізняються по функціональності, потужності, сфері застосування та продуктивності.

Одним з типів обладнання для різання металу є стрічкопильні верстати. Такі апарати вважаються багатоцільовими, так як здатні розрізати більшість видів металу. Стрічкопильні верстати визнаються високо ефективними. Суть дії цього обладнання полягає в наступному: різання металу виконується стрічковою пилкою, яка діє під вантажем рами або за допомогою приводу. Сама пила підбирається виходячи зі складу заготовки і технічних характеристик. Зустрічаються автоматичні, напівавтоматичні та ручні стрічкопильні верстати. У автоматів вихідна деталь на різку подається спеціальним механізмом. Як правило, ці агрегати числяться за великими виробничими підприємствами. Напівавтоматичний верстат розрізає метал, але без подачі заготовок. А ручне ленточнопильное обладнання вважається найбільш трудомістким в експлуатації і притаманне дрібним виробництвам.

Дорогим обладнанням для обробки металу вважається лазерна різка. Головною перевагою цього способу визнається точність зрізу. А також за допомогою лазера виконується фігурне розрізання та нарізання деталей. Лазерний агрегат складається з спеціального раскроечного столу, керуючого комп’ютера і безпосередньо лазера. Це обладнання виробляє термічне різання автоматично, незалежно від розмірів і складу вихідних матеріалів. Настроюється програма лазерного різання під кожен конкретний вид металу.

Ще один тип подібного обладнання — верстат плазмового різання металу. Цей апарат здатний розрізати будь-сплав сталі з максимальною точністю. Як правило, плазморезы використовуються для фігурного розкрою листового металу. Рідше застосовуються ці верстати в обробці заготовок великої товщини, так як при зрізі плазма оплавляет край виробу, що не відповідає вимогам. Програмні налаштування в плазмових верстатах підбираються індивідуально.

Також до металообробного обладнання відносяться гільйотинні ножиці. Цей агрегат виконує прості розрізи за допомогою нахиленого ножа. Якщо змінити кут нахилу столу, то вийде діагональний зріз металу. Гільйотинні ножиці поділяються на три види: ручні, електричні і пневматичні. В основному, таке обладнання використовується в невеликих компаніях.

Значно рідше при обробці металів застосовуються водоструйная або гідроабразивне різання. Принцип роботи таких агрегатів полягає в подачі найтоншої струменя під дуже сильним тиском, яка розрізає метал. Тут використовують, як чисту воду, так і воду, розбавлену абразивом. Плюсом такого методу різання вважається те, що краї стали не піддаються оплавлення, немає термічного нагрівання. А недоліком водоструминного обладнання визнається його надійність при роботі з металом. Найчастіше застосовуються такі агрегати для обробки каменю.

Обладнання для різання металу має багато варіантів і способів обробки сталі. Під кожен конкретний випадок радимо вибирати індивідуально.

 

Металообробне обладнання для різання

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code