Багатьох мешканців однокімнатних квартир цікавить відповідь на питання: як поліпшити свої житлові умови? Особливо це важливо, якщо в будинку є діти підлітки. Як варіант, можна розділити кімнату на дві зони, отримавши з неї двокімнатну.

Проживають в хрущовці люди, мабуть, самі винахідливі в світі, вони вишукують всі можливі шляхи «відвойовування» кожного квадратного сантиметра і безжальності площі, обмеженою 30 кв. м, 40 кв. м, 43 кв. м і навіть 50 кв. м. Важливим бонусом в процесі переробки є висота стель – чим вище, тим краще.

Поширеними матеріалами, як з однокімнатної квартири зробити двокімнатну, є цегла, гіпсокартон, склоблоки і меблі. Велика кількість будівельних матеріалів дозволяє провести зонування однієї кімнати без перепланування, як за допомогою стін, так і за допомогою всіляких колон і невеликих перегородок, приклади дивіться на фото.

Як правило, у хрущовці кімнати мають прямокутну довгасту неправильну форму, абсолютно не пристосовані для пропорційного розподілу, у будь-якої людини викликають бажання здійснити переділ десь поперек.

Уздовж кімнату розділити не вдасться, так як замість повноцінних кімнат ви ризикуєте отримати дві вузькі бігові доріжки. Варіантів трансформації однокімнатної квартири – обмежена кількість. У даній статті ми розглянемо найбільш поширені варіанти як з однокімнатної квартири зробити дві кімнати.

Як розділити кімнату на дві зони, варіанти та способи зонування

Найпопулярнішими способами зробити двокімнатну квартиру з однокімнатної є поділ кімнати на вітальню і спальню.

Вітальня і спальня

Ви можете відокремити одну кімнату від іншої цегляної, гіпсокартонною стіною, склоблоками або за допомогою меблів (див фото). Перший варіант змусить вас зіткнутися з державними органами, які стежать за тим, щоб власник житла ненароком не зніс несучі стіни.

Просто кажучи, за умови зведення капітальної стіни вам необхідно буде пройти процедуру узаконення перепланування. Тому найменш конфліктними є три останніх варіанти.

Переробка однокімнатної квартири на дві кімнати за допомогою:

  • Гіпсокартону

Перегородка з гіпсокартону дозволяє зробити одну з кімнат глухий, тобто без природного освітлення. Таке приміщення з точки зору відокремленості і відсутності подразників у вигляді денного світла, буде оптимальним рішенням для спальні (приклади на фото). Через відсутність природного світла, слід максимально забезпечити штучне освітлення. Кращим рішенням для такої кімнати не будуть люстри, а точені світильники, встановлені по периметру стелі, а також бра і торшери.

  • Склоблоків

Цей варіант оформлення перепланування досить выигрышен, так як дозволяє зберегти природне освітлення у виділеному приміщенні. Зважаючи високої міцності даного матеріалу, він розглядається дизайнерами як найбільш вірогідний варіант.

  • За допомогою меблів

Даний спосіб як з однокімнатної квартири зробити двокімнатну, є декоративним, так як в цьому випадку вам не вдасться досягти повного ефекту створення автономних кімнат. Крім того, рівень звукоізоляції не дозволяє називати кімнату, відокремлену методом встановлення меблів, окремої (див фото). Перевагою в цьому випадку є те, що вентиляція відокремлюваного приміщення буде більш природною, циркуляція повітря в обох приміщеннях не буде порушуватися.

Крім того, у разі розділення кімнати методом установки стіни з гіпсокартону і склоблоків вам слід задуматися про те, щоб отвір був досить великим, так вентиляція в такій кімнаті теж відсутня.

Територія дитинства

Якщо висота стель у вашій оселі вище 2,5 м, в однокімнатній квартирі можна спорудити другий поверх, надавши його як кімнати дітям. Така імпровізація дозволить розділити її на зони ігрового простору і спального місця дитини. Крім того, в цілях економії простору, сходи, що ведуть на верхній поверх, можна зробити невеликими тумбами-сходинками для зберігання іграшок, книг або білизни фото. Таке оформлення кімнати дозволить вам зробити як спальне, так і ігрове (робочий) місце для дитини.

Зробити з однокімнатної квартири дві кімнати також буде актуальна для сімей з різностатевими або різновіковими дітьми. Ви можете оформити житловий простір для кожної дитини індивідуально, в залежності від його статі і віку. Так в дитячій кімнаті хлопчикам підходить трек з машинками і зона для гри з конструктором, дівчинці необхідно місце для лялькового будиночка і стоянка для чарівних поні.

Якщо малюкам дошкільного віку вистачить дитячого столика для малювання з упаковкою олівців і фломастерів, то школярам знадобиться серйозне робоче місце. Ці та інші особливості можна врахувати при переробці кімнати в квартирі під дитячу кімнату для хлопчика і дівчинки або для дітей різних віків.

Крім того, якщо у вас немає інших варіантів, як жити з дітьми в одній кімнаті, можна оформити зонування таким чином, що в одній кімнаті буде укладено і доросле і дитяче життєвий простір.

Візуальне розділення кімнати

Зробити з однокімнатної квартири двокімнатну, можна домогтися за допомогою візуального ефекту, шляхом наклеювання двох типів шпалер, а також за допомогою шафи або штор. Гармонійним методом розділення кімнати є установка барної стійки між двома зонами, як показано на фото.

Ви можете обклеїти дві частини кімнати різними типами і квітами шпалер, розділивши приміщення за допомогою шафи. Такі приміщення виглядають дуже гармонійно і не вносять дисонансу в загальне враження про дизайн інтер’єру.

Знову ж таки, різні кольори штор або шпалер по-особливому будуть видозмінювати кімнату, деякі кольори схильні до візуального зменшення приміщення, деякі, навпаки, здатні візуально збільшити їх обсяг.

Тому при виборі кольору обробки або аксесуарів задумайтеся, якого ефекту вам хотілося б домогтися збільшення простору або створення затишної обстановки та його оптична мінімізація.

Кухня і вітальня

Також часто вдаються до поєднання кухні з вітальнею, оформляючи їх в одне приміщення, так звану кухню-студію, з метою візуального збільшення площі приміщення (див фото). Така кімната поєднує в собі функції кухні, їдальні і вітальні, роблячись центральним місцем в квартирі.

Наявність такої змішаної кімнати дозволить зустрічати гостей, проводити домашні торжества в колі близьких людей в затишній і невимушеній обстановці. Дуже виграшно в даному випадку виглядають наклеєні шпалери двох типів, що розділяють кімнату в квартирі на функціональні зони.

Балкон з кімнатою

Ви можете збільшити площу основної кімнати за рахунок лоджії або балкона. Попередньо утепливши, встановивши сучасні склопакети, ви отримаєте більш простору основну кімнату, поставивши замість перегородки барну стійку. Можна розділити її на дві більш пропорційні кімнати. В даному випадку балкон дає додаткову перевагу в кілька зайвих квадратних метрів (див фото). При площі від 43 кв. м — 50 кв. м і вище, і при наявності лоджії, з однокімнатної можна зробити навіть трикімнатну квартиру!

Крім того, наявність балкона або лоджії дає можливість оформлення їх в якості відокремленого робочого кабінету, в якому можна гармонійно оформити робоче місце.

Досвідченим шляхом

Заощадити на житловій площі можна, встановивши не просто двох’ярусне ліжко, а триярусну ліжко з розкладним диваном на першому «поверсі».

Так, одна сім’я з двома маленькими дітьми, проживає в однокімнатній квартирі, зробила її переробку на двокімнатну. Зважаючи на високі стелі, висотою 2,90 м, господар-винахідник в «глухий» кімнаті без вікон зробив триярусну ліжко: третій ярус був на рівні 2,10 м з високим бортом для старшої дитини, другий – на рівні 1,20 м, з більш низьким бортом, а перший ярус виїжджав на роликах з-під другого. Кімната ж з вікном використовувалася як вітальня і кабінет.

Для того щоб з однокімнатної квартири зробити двокімнатну, і отримати максимальну корисність від кожного сантиметра площі, необхідно проявити максимум фантазії. Для цієї мети прекрасно підійде меблі, виготовлені за спеціальним замовленням, із врахуванням габаритів приміщення. І запам’ятайте: ваш затишок – тільки у ваших руках.

Варіанти як з однокімнатної квартири зробити двокімнатну (фото, ідеї)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code