Кому не хочеться мати невеликий заміський дачний будиночок, куди можна буде приїхати влітку і чудово провести час далеко від міської суєти. Однак виникає питання, якою повинна бути планування цієї будівлі, щоб відповідати покладеним очікуванням і не виходити за рамки відведеного бюджету. Крім того, необхідно розрахувати, яка кількість будівельних матеріалів потрібно для цього і у скільки обійдеться будівництво. Якщо з двома останніми моментами неможливо розібратися без допомоги професіоналів, то за складання проекту зовсім не обов’язково доплачувати архітектору – можна скористатися вже готовим кресленням або скласти його самостійно.

Зміст

 1. Перший поверх
  • Вітальня
  • Санвузол
  • Кухня
 2. Другий поверх
  • Спальня
 3. Веранда

Ідеальним варіантом для затишній дачі буде будинок з мансардою – за фактом, виходить невеликі два поверхи, придатних для життя (погодьтеся, така будова більш раціонально, ніж одноповерховий будинок – дозволяє створити велику площу при менших витратах). Прекрасно підійде для молодої сім’ї, для відпочинку якої буде цілком достатньо маленького будови. Дуже гарний такий будинок і для дачників-пенсіонерів.

Тепер дещо детальніше зупинимося на плануванні кожного поверху окремо.

Перший поверх будинку

Проект будинку 50 кв м з мансардою

Загальний вигляд першого поверху — площа 35,8 квадратних метрів

Площа першого поверху: 35,8 кв м, розмір: 7,32 м х 4,88 м, висота стель (до даху) 5,64 м

Проект будинку 50 кв м з мансардою

План першого поверху включає 3 маленьких приміщення: вітальня, санвузол і кухня

Розглянемо варіант затишного будинку або проекту дачі економ класу, що передбачає наступні параметри — загальна площа першого поверху: 35,8 кв м, розмір: 7,32 м х 4,88 м, висота стель (до даху) трохи менше 5,7 м. Найбільш вдалим плануванням в даному випадку буде наступна:

1. Загальна вітальня

Площа: 20,33 кв м, розмір: 4,57 м х 4,45 м

Вітальня – природно, це буде найголовніша кімната, де вся родина буде збиратися за чаюванням. Для досягнення максимального комфорту треба буде відвести під це приміщення

2. Санвузол

Площа: 4,8 кв м, розмір: 2,31 м х 2,08 м

Санвузол – навіть якщо це дача, його краще робити у будинку. Цілком достатньо буде відвести

3. Кухня

Площа: 5,92 кв м, розмір: 2,13 м х 2,78 м

Враховуючи те, що дача – це не приватна міська квартира, де люди більшу частину вільного часу проводять на кухні, це приміщення можна буде укомплектувати необхідним мінімумом – плита для приготування їжі, кухонний стіл і холодильник. Цілком для цього буде достатньо приміщення, площею 5,92 кв м, при розмірах: 2,13 м х 2,78 м. Ідеальна планування сучасних дачних варіантів!

Другий поверх — незвичайна мансарда будинку

Проект будинку 50 кв м з мансардою

На другому поверсі розташовується економ-варіант мансардної спальні

Проект будинку 50 кв м з мансардою

Спальня-мансарда площі квадратних метрів

4. Спальня-мансарда

Площа: 6,96 кв м, розмір: 2,54 м х 2,74 м

Виходячи з запропонованого проекту невеликого будинку, на другому поверсі буде розміщена тільки одна кімната, що виконує функції спальні. Під це приміщення достатньо буде виділити 6,96 кв м площі, розміром 2,54 м х 2,74 м

Веранда — змінювана частина дачного будиночка

Проект будинку 50 кв м з мансардою

Виділяється місце під веранду — це також може бути або відкритий майданчик для барбекю

Площа: 9 кв м, розмір: 3 м х 3 м

Що робити з вільною площею? Виходячи з запропонованого варіанту, залишається незайнятими 9 кв м (зверніть увагу на фото). Найбільш розумним рішенням буде облаштувати там веранду (літню кухню) і насолоджуватися світанком, милуючись красою природи!

Загальний план

Проект будинку 50 кв м з мансардою

Загальний план дуже затишного заміського котеджу

Чим привабливий запропонований проект будинку 50 квадратних метрів? Погодьтеся, такий варіант незвичайного котеджу з мансардою ідеально підійде для людей, що виїжджають на заміський відпочинок по «суботах-неділях» і не бажають вкладати багато грошей на реалізацію масштабного будівництва. Грамотний дизайн дозволяє на відносно маленький розмір площі реалізувати максимально вдале планування, що відповідає всім вимогам сучасних дачників.

Основна особливість запропонованого варіанту полягає в гармонійному поєднанні вдалого планування і порівняно невисоких витратах на спорудження. До речі, такі будинки з мансардою з кожним роком користуються все більшим попитом – причому сприяє цьому не настільки економічне становище, як чудовий вигляд, який мають такі дачні будиночки.

Дивіться також інші проекти одноповерхових будинків

Проект будинку 50 кв м з мансардою

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code