Підлогові водяні системи опалення не завжди прийнятні в конкретному будинку і складні в монтажі з-за необхідності заливки важкої бетонної стяжки товщиною від 45-50 мм. Але отримати економічний і високоефективний обігрів під ногами хочеться багатьом господарям квартир і котеджів. І тоді перевага віддається інфрачервоному плівковому підлозі з карбонових елементів з нагріванням від електрики. При грамотному виборі і правильному укладанні цей варіант по ефективності готовий дати фору і водяним ТП, і батарей, і більшості інших обігрівачів.

Зміст

 1. Переваги і недоліки
 2. Небезпечно ІЧ випромінювання
 3. Види
 4. Особливості монтажу
 5. Висновок

Переваги і недоліки

З-за інфрачервоного випромінювання розглядаються плівкові теплі підлоги оточені безліччю чуток і міфів. Причому більшість з них не мають ніякого відношення до реальності. У системи опалення у вигляді карбонової ІК плівки є свої незаперечні плюси, а також є свої безперечні мінуси. Оцінювати їх варто вдумливо, відкинувши упередженість і помилкові оцінки.

Серед достоїнств ІНФРАЧЕРВОНОГО плівкового теплої підлоги вважаються:

 • високий ККД перетворення електричної енергії в інфрачервоні промені (90-100%);
 • відсутність необхідності в мокрих роботах при монтажі (цей ТП укладається під суху стяжку підлоги);
 • тривалий термін служби (виробники вказують більше 50-ти років);
 • швидка тепловіддача (низька інертність системи);
 • безшумність роботи;
 • відсутність проблем з осушенням кімнатного повітря;
 • збереження працездатності при мінусових температурах;
 • дешевизна і висока швидкість монтажу;
 • безпека в плані шкідливості для людини, а також ризиків з виникненням пожеж та поривів води.

Плюси численні і правдиві, але є ряд нюансів. Піввіковий термін служби на практиці ніким ще не перевірений. Його заявляють виробники, однак стільки часу з появи на ринку ІЧ систем обігріву ще не минув.

Інфрачервоні плівкові теплі підлоги

Переваги теплих підлог

При цьому практика показує, що частина нагрівальних елементів на плівці при інтенсивній експлуатації поступово перегорає. В результаті «стать» не перестає гріти, але потроху втрачає свою ефективність.

З ККД під 100% також є тонкість.

Нагрівальна плівка дійсно практично всю електричну енергію перетворює в інфрачервоні промені, розігріваючі потім поверхні, на які дане випромінювання потрапляє. Однак щоб дістатися до предметів меблів і шкіри людини, ІЧ-променів ще треба пройти пиріг підлогового покриття. А як раз в ньому частина енергії втрачається. Причому чим товще фініш, тим більше знижується ККД.

З недоліків інфрачервоного підлоги слід згадати:

 • значну вартість системи;
 • ризики, пов’язані з поразкою від електроструму;
 • високі витрати на електроенергію;
 • абсолютну залежність опалення від безперебійності електропостачання;
 • необхідність прокладання додаткової проводки і установки ПЗВ (при великій квадратуру опалювального приміщення).

В порівнянні з іншими електричними обігрівачами інфрачервона тепла підлога більш економічний і вигідний з точки зору зниження споживання електрики. Однак якщо порівнювати його з опаленням на газі або дровах, то ІЧ-плівка за витратами на паливо» всім сильно програє. Плюс вона ще й виходить часто дорожче цих альтернатив при оцінці необхідного обладнання з розрахунку на квадратний метр кімнати.

Інфрачервоні плівкові теплі підлоги

Елементи ІК плівки

Небезпечно інфрачервоне випромінювання від плівки?

Інфрачервоний плівковий пол нагріває не повітря, а поверхні предметів і шкірний покрив людини. Промені від нього цілком безпечні для людей. При цьому виробники і продавці розглянутих систем акцентують увагу, що ІЧ випромінювання від карбонової плівки по довжині хвилі відповідає природному «сонячного світла».

Але в дійсності від діапазону ІЧ-променів мало що залежить. На ступінь і швидкість нагріву поверхні в даному конкретному випадку не впливає довжина хвилі, а потужність випромінювання. Тому фрази «тепло як від Сонця» та «промені життя» можна відразу віднести до хитрощів маркетологів.

До лукавства і / або дурницям за незнання також слід зарахувати такі “плюси” ІК-полу як:

 • знищення цвілі й вогкості в приміщенні;
 • іонізацію кімнатного повітря;
 • загальне поліпшення мікроклімату в кімнаті;
 • позитивний вплив на здоров’я і самопочуття людей.

Як користі, так і шкоди плівкове інфрачервоне опалення людини не приносить. Достовірних даних про будь-яких дослідженнях з даної теми просто немає. А використовується в медицині обладнання випромінює в зовсім іншому діапазоні довжин хвиль. Хоч якось співвідносити ефекти від медичних процедур і впливу на людину випромінювання ІНФРАЧЕРВОНОГО теплої підлоги не можна.

Інфрачервоні плівкові теплі підлоги

Інфрачервона підлога абсолютно безпечний для людини

З безперечно позитивних сторін інфрачервоного обігріву можна згадати – відсутність підйому пилу з підлогового покриття з-за конвекції. Якщо в будинку є алергіки і астматики, то плівкова інфрачервона підлога буде найбільш правильним рішенням.

Ще один міф – інноваційність ІЧ систем обігріву. Насправді звичайна батарея під вікном тільки 80% тепла віддає кімнаті завдяки конвекції. Решта 20% припадають якраз на інфрачервоне випромінювання. В цьому відношенні плівка для теплої підлоги у радіатора виграє (100% проти 20%), але говорити про надзвичайно передових та унікальних технологіях тут не доводиться.

Види інфрачервоних підлоги

Весь асортимент інфрачервоних теплих підлог ділиться на два виду:

 1. Плівкові.
 2. Стрижневі.

У першому випадку елементи нагріву являють собою карбонову смугу, запаковану між двох шарів полімерної плівки. Смуги ці збираються в блоки і об’єднуються струмопровідними шинами.

Інфрачервоні плівкові теплі підлоги

плівкова інфрачервона підлога

Другий варіант – стрижні з карбону, сполучені з двох сторін провідниками електроструму. Теплі стрижневі підлоги випускаються у вигляді матів або кабелів.

М’яку інфрачервону плівку дозволяється укладати під ламінат, паркет або настил з ДВП або ГВЛ. При цьому ставити поверх меблі забороняється. Плівковий обігрівач з-за надлишкового тиску зверху може порватися. При цьому монтувати його в бетонну стяжку також не можна. Цементний розчин моментально роз’їсть зовнішній полімерний шар такого ІНФРАЧЕРВОНОГО підлоги.

Інфрачервоні плівкові теплі підлоги

Стрижневий тепла підлога

Стрижні більш міцні. Їх допустимо укладати стяжку, а також дозволяється ставити зверху них меблі. Якщо поверх інфрачервоного підлоги передбачається наклейка кахлю, то стрижневий варіант буде ідеальним вибором.

Стрижні допускається просто закладати в клейовий розчин для плитки, який наноситься шаром близько 1-1,5 см. Навіть маяки для стяжки підлоги тут застосовувати не доведеться. Плитка зверху потім все одно буде вирівнюватися по рівню. А допустити серйозні перекоси по горизонталі на сантиметровому шарі клею складно.

Конструкція підлоги

Особливості монтажу плівкового теплої підлоги

Головний нюанс установки інфрачервоного теплої підлоги – це правильна оцінка можливостей електромережі. Якщо плівкова або стрижнева система монтується в якості додаткового джерела тепла, то для її підключення зазвичай вистачає звичайної розетки. Електроенергії вона споживає близько 100-200 Вт/м2. Для пари квадратів на підлозі в дитячій або ванній кімнаті потужності наявних у розетках цілком вистачить.

Інфрачервоні плівкові теплі підлоги

ІК підлога під плитку або лінолеум

Але якщо ІК плівка або стрижні укладаються як основне і єдине опалення, то для них доведеться прокладати від електрощита окрему лінію. І для дому навіть невеликого розміру з площею 100-150 м2 потрібно близько 20 кВт споживаної потужності. А чи є вони в наявності?

На приватні котеджі зазвичай виділяється до 15 кВт. Якщо змушене доведеться з енергетиками погоджувати збільшення виділених кіловат, то це – маса витраченого часу і додаткових витрат.

Але без наявності достатньої потужності монтаж інфрачервоного підігріву виконувати не можна. Це не установка пластикових вікон, для яких не потрібно отримувати дозволи. З електричним ІК-полом все йде трохи складніше. Наприклад, ті ж примусова вентиляція або скважний насос в приватному будинку встановлюються без погоджень. А ось для потужного теплої підлоги розглянутого виду найвірогідніше буде потрібно отримувати ТУ на додаткові кіловати.

Інфрачервоні плівкові теплі підлоги

Покрокова інструкція укладання теплої підлоги

Монтаж підлогової інфрачервоної системи опалення проводиться в шість кроків:

 1. На вирівняну чорнове підстава настилається фольгоізол або аналог.
 2. На активної площі (де потрібно обігрів) розкладається плівка або стрижні.
 3. Виконується обв’язка нагрівальних елементів з допомогою проводів і спеціальних клем.
 4. Монтуються терморегулятор на стіні і датчик температури на підлозі, а потім всі разом з’єднується в єдину систему з підключенням її до електромережі.
 5. Проводиться перевірка працездатності обігрівача.
 6. Здійснюється укладання підлогового покриття.

ІК плівка від рулону відрізають виключно поперек смуги в спеціально позначених на ній місцях. Пошкодження карбонових елементів допускати не можна. І клеми в точках приєднання проводки обов’язково слід закрити бітумної ізоляційною стрічкою.

При правильній установці плівкова тепла підлога абсолютно безпечний. Якщо клеми приєднані, обтиснуті і закриті ізоляцією як слід, то ризик коротких замикань мінімальний. Нагрівання самих карбонових елементів здійснюється лише до 30-45 0С, максимум до 60 0С. Розплавити або підпалити що-небудь вони не здатні.

Інфрачервоні плівкові теплі підлоги

Схема підключення теплої підлоги

Висновок

З-за високого енергоспоживання інфрачервона тепла підлога – це ідеальний варіант локального і додаткового обігріву житлових приміщень. Використовувати його як основне джерело тепла вийде тільки при наявності необхідної потужності в електромережі. А для дому великої площі кіловат треба буде багато. Якщо бажаєте отримувати на котедж у енергетиків нові ТУ і тягнути додатковий кабель, то краще від подібного електричного ТП відмовитися.

Дивіться також відео як укладати теплий плівковий підлогу:

Інфрачервоні плівкові теплі підлоги

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code