Черепиця використовується як покрівельний матеріал з незапам’ятних часів. При розкопках стародавніх міст досі знаходять елементи черепичних дахів, які зберегли міцність і не втратили своїх якісних характеристик.

Глиняна черепиця використовується як покрівельний матеріал з незапам’ятних часів. При розкопках стародавніх міст досі знаходять елементи черепичних дахів, які зберегли міцність і не втратили своїх якісних характеристик. Але саме в сучасному будівництві вона отримала своє друге дихання. І це не дивно – черепиця надає будівлям бездоганний вигляд, вона довговічна, міцна і екологічно безпечна. Тому її вважають одним з найкращих матеріалів для покрівлі.

Сучасний штучний покрівельний матеріал має безліч фактур, і черепиця різноманітна за формою і кольором. А виробники черепиці завдяки новим технологіям можуть робити її в декількох видах.

Керамічна черепиця

Головне достоїнство керамічного покриття — натуральність і екологічність. Виробництво керамічної черепиці, яку часто називають глиняного або натуральній, залишилася такою ж, як і багато століть тому. Незважаючи на те, що з’явилися інші види черепиці, вона залишається популярною. За час її використання змінилося лише обладнання — воно стало більш досконалим. Матеріалом для такої черепиці служать пластичні і жирні глини, що видобуваються в спеціальних кар’єрах. Вихідні матеріали поетапно формуються, висушуються і обробляються фінішним покриттям. Примітно, що у складі натуральної черепиці немає ніяких штучних добавок. В результаті отримують міцний покрівельний матеріал, який надійно захищає дах від негативного впливу ззовні. Така натуральна покрівля може прослужити не менше ста років, зберігаючи при цьому всі свої вигідні характеристики – шумопоглинання, водонепроникність, несхильність до корозії, міцність, стійкість до спеки, морозу і різких перепадів температур.

Керамічна черепиця відрізняється красивим натуральним кольором, який залежить від сорту глини. При всьому розмаїтті покрівельних матеріалів ця черепиця не тільки не виходить з моди, але і вважається еталоном смаку, респектабельності і престижу. Натуральну керамічну черепицю видно здалеку, її неможливо переплутати з штучними матеріалами. Як правило, з нею використовується конькова черепиця, що дозволяє приховати всі недоліки конструкцій. Аналогом керамічної є бетонна черепиця (піщана), яка за складом дуже схожа на керамічну, але дешевше у виробництві.

Гнучка черепиця

Гнучка черепиця, вона ж бітумна або м’які – все це назви одного з найпопулярніших покрівельних матеріалів, який володіє високими декоративними і фізичними якостями. Зовні м’яка черепиця дуже схожа на керамічну, але має гнучку структуру. Ідеально підходить для дахів з складною конфігурацією, по праву може називатися покриттям останнього покоління. В якості основи для виробництва гнучкої черепиці використовують нетканий стеклохолст, який гарантує міцність на згинах. З обох сторін основа просочується бітумом і присипається зверху кам’яною крихтою. Натуральні кам’яні гранули надають матеріалу особливу міцність і красиву декоративну фактурність. Така черепиця відмінно підходить для приватного будівництва – вона не вимагає посиленої конструкції даху, доступна за ціною, що відрізняється різноманіттям кольорів і форм.

Серед інших переваг м’якої черепиці – тривалий термін експлуатації, хороші шумоізоляційні показники, морозостійкість, міцна вологонепроникна структура. У разі, коли з якоїсь причини частина покрівлі прийшла в непридатність, її досить просто замінити. Для цього досить зняти пошкоджений фрагмент черепиці і просто замінити його новим. А завдяки тому, що матеріал не вигорає на сонці, нова черепиця не буде виділятися на тлі старої.

Металочерепиця

Металочерепиця – красива, сучасна і легка в монтажі покрівля для скатних дахів. Основа матеріалу – рулонні листи оцинкованої і профільованої сталі з полімерним захисним покриттям з обох сторін. Таке покриття може бути з декількох шарів, воно надійно захищає метал від корозії і протистоїть атмосферних впливів. Металочерепиця може бути забарвлена в різні кольори, мати глянцевий або матовий зовнішній шар. Виробникам також вдається додати матеріалу схожість з натуральною черепицею.

Крім зовнішньої привабливості покрівля з металочерепиці має і відмінним ковзаючим ефектом. Сухе листя, пил, сніг і інші забруднення легко зісковзують вниз, тому дах завжди виглядає акуратно і чисто.

Серед всіх покрівельних матеріалів ця черепиця займає лідируючі позиції на сучасному ринку.

До основних переваг металочерепиці можна віднести довгий термін експлуатації, привабливий зовнішній вигляд, невисоку вартість, нескладний монтаж та високі якісні характеристики.

Композитна черепиця

Композитна черепиця – одна з удосконалених різновидів металочерепиці, що поєднала в собі яскравий виразний дизайн і унікальні якісні характеристики. Цей покрівельний матеріал демонструє свої переваги в абсолютно різних кліматичних зонах, де його часто використовують для будівництва нових та ремонту старих покрівель. В якості основи для композитної черепиці використовують листову сталь, вкриту з обох сторін шаром гальванізованого алюмоцинка, який надійно захищає метал і дах від корозії. Верхній зовнішній шар композитної черепиці покривають спеціальною акриловою емаллю та ущільнюють пофарбованими гранулами з природного каменю. Саме цей шар надає покриттю довговічний і насичений колір.

На нашому будівельному ринку така черепиця з’явилася порівняно недавно, але вже встигла завоювати визнання споживачів. До основних її переваг відносяться невелика вага, особлива декоративність, негорючість, легка технологія укладання і стійкість до механічних і атмосферних впливів. Сучасна композитна черепиця – недешевий покрівельний матеріал. Але тим не менше – дуже затребуваний як у приватному, так і в комерційному будівництві.

Ондулін

Ондулін, або єврошифер – це найлегший пластичний матеріал, що володіє відмінною волого – і шумоізоляцією. Відмінно витримує високі і низькі температури, зручний у транспортуванні і монтажі, відрізняється доступною ціною. Ондулін не можна назвати «престижним» покрівельним покриттям. Але він ідеально підходить для тимчасових будівель – сараїв, дровников, мисливських наметі в лісі та ін В якості покрівлі для більш серйозних споруд ондулін прослужить лише кілька років. Ондулін являє собою шорсткі на дотик листи, зовні схожі на шифер. В основі матеріалу – волокно целюлози, просочене різними мінеральними добавками, фарбами та бітумом. Всі компоненти, що використовуються для виробництва ондуліна, абсолютно нешкідливі для людини і навколишнього середовища.

Черепиця. Основні характеристики, види

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code